Streda, 10. august, 2022 | Meniny má Vavrinec

Horné Obdokovce postupujú do štvorky

Víťazom V. ligy Západ sa stali futbalisti Horných Obdokoviec, ktoré doma porazili Holíč 2:1.

Horné Obdokovce sa tešia z postupu.Horné Obdokovce sa tešia z postupu. (Zdroj: JAROSLAV ŠUPA)

Domáce H. Obdokovce pred návštevou 1100 divákov vyhrali. Nič to nemení na fakte, že víťazný gól zaznamenali v 93. minúte, kedy už Holíčania pomaly oslavovali postupovú remízu. „Bol to veľmi nervózny zápas, bolo vidieť, že ide o všetko. Nepodali sme síce nejaký oslnivý výkon, ale myslím si, že sme hrali bojovne a vzhľadom k priebehu celého ročníka sme si zaslúžili vyhrať,“ povedal po zápase tréner Horných Obdokoviec Michal Caránek. Horné Obdokovce bojovali až do konca a to rozhodlo. „Chcel by som všetkým hráčom poďakovať za skvelú sezónu!“ dodal.

SkryťVypnúť reklamu

Holíč v Horných Obdokovciach nepredviedol žiadny oslnivý výkon. Častejšie fauloval a zdržoval hru, čo sa im dokonale vypomstilo. Pol minúty pred víťazným gólom Horných Obdokoviec poslal výstrahu Vaňovič, ktorý napálil do brvna. „Po nastrelenom brvne som sa už len modlil. Veril som, že ak si vytvoríme ešte jednu šancu, tak sme schopní skórovať. Hrali sme vabank, už aj náš brankár zostal v útoku. Myslím si, že o ten jeden gól sme si zaslúžili vyhrať,“ povedal Michal Caránek.

Po záverečnom hvizde prepukli nefalšované oslavy. Delegát zápasu Peter Martinec odovzdal kapitánovi Michalovi Uhríkovi pohár za víťazstvo V. ligy a rozpútali sa postupové oslavy.

H. Obdokovce - Holíč 2:1 (1:1)

Góly: 9. a 90.+3. Šiška – 36. Gabriel.

V tomto zápase išlo o všetko a do Horných Obdokoviec prišla rekordná návšteva. Divákov neodradili ani silné prehánky, ktoré sa prehrali cez Horné Obdokovce polhodinu pred výkopom. Ak chceli Horné Obdokovce postúpiť, museli vyhrať. Samozrejme, nechýbal ani fanklub hostí, a tak po celý zápas bola na štadióna búrlivá atmosféra. Úvod zápasu patril domácim, už v 6. minúte sa v šanci ocitol Bošanský, ale jeho pokus odkopol hráč hostí z bránkovej čiary. V 9. minúte si domáci predsa len zakričali gól, keď po nedorozumení hosťujúcej obrany hlavičkoval Šiška do štrikovaného – 1:0. V 16. minúte unikol domáci Janček, ale brankár vyrazil na roh. Po tomto momente sa hralo prevažne medzi šestnástkami. Hostia sa v šanci ocitli až v 36. minúte a hneď aj vyrovnali. Domáca obrana pozabudla v malom vápne na Gabriela, ktorý pohotovo vyrovnal. V druhom polčase sa hráči Holíča stiahli na vlastnú polovičku a podnikali len rýchle brejky, ktoré však domáci hráči bezpečne odvracali. Od 60. minúty začali hostia iba zdržovať hru, za čo im pribúdali najmä žlté karty. Na domácich hráčoch bola vidieť nervozita a zbrkle zakončovanie. V 85. minúte za kopnutie Bazalu bez lopty uvidel Blatnický žltú kartu. Hlavný rozhodca v závere nastavil štyri minúty a práve pred ich vypršaním získali Horné Obdokovce výhodu rohového kopu. To už do útoku bežal aj brankár Roman Jakubička. Center síce brankár Tolla vyrazil pred šestnástku na nohu Vaňoviča, ktorý napálil len do brvna. Odrazenú loptu tečoval Šiška a poslal domácich opäť do vedenia - 2:1. Fanúšikovia Holíča už pomaly otvárali šampanské, napokon tak mohli zapíjať iba smútok. Po záverečnom hvizde ešte delegát zápasu Peter Martinec odovzdal pohár za víťazstvo v súťaži kapitánovi Horných Obdokoviec Michalovi Uhríkovi. Ku kvalitnému a napínavému stretnutiu prispela aj vynikajúca rozhodcovská trojica.

R Frič, ČK: 85. Blatnický (Holíč), 1 100 divákov. H. OBDOKOVCE: Jakubička – Zeliska (57. Marián Bazala), Chňapko, Kuchtiak, Šiška, Kšinant, Vaňovič, Bošanský, Lacika, Uhrík, Janček (79. Kmeťo).