Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Topoľčianski hádzanári uspeli s Košicami

Hádzanári Topoľčian vyhrali v domácom zápase nad Košicami o štyri góly.

Topoľčianski hádzanári vyhrali doma o štyri góly.Topoľčianski hádzanári vyhrali doma o štyri góly. (Zdroj: JARO ŠUPA)

2. kolo
Bardejov - Topoľčany 30:29 (19:16)
Hosťujúci hádzanári v tomto zápase nastúpili bez zraneného Klačanského. V prvom polčase sa hrala rýchla hádzaná hore-dole, keď sa vo vedení striedali obe mužstvá. Obrany na oboch stranách stáli na hlinených nohách, a tak do polčasu padlo aj veľa gólov – 19:16. Po zmene strán sa do topoľčianskej bránky postavil Rafael, ktorý chytil aj tri sedemmetrové hody súperov, ale ani to Topoľčanom na body nestačilo. V závere zápasu nováčik súťaže tesný náskok udržal a do tabuľky si tak zapísal prvé dva body.
Rozhodovali Daňo – Sabol, pokutové hody 4/1 – 5/2, vylúčenia 1 – 5 (ČK: Kopecký – Topoľčany za tri vylúčenia), 790 divákov. HK: Halgaš, Rafael – Piterka, Schwarz, Mokriš 6/1, Bačík 4, Kopecký 2, Toman, Vlčko 1, Šnirc, Žilinčík 4, Ďurček, Cigáň 7/1, Kovačech 5, tréner D. Jakubička.
Priebeh: 2:1, 5:6, 10:8, 13:10, 15:15, 19:16, 20:18, 25:22, 30:28, 30:29.

Slovo po zápase

Dezider Jakubička (tréner): V Bardejove sa hral vyrovnaný zápas. V prvom polčase sme boli na začiatku vo vedení, no následne domáci vývoj zápasu otočili a potom sa vedenie striedali ako na hojdačke. V druhom polčase sme doťahovali náskok súpera, výborne však zachytal brankár Rafael. Bohužiaľ, jeho výkon sme nevedeli využiť v útoku a nedokázali sme sa dotiahnuť gólovo na súpera. Samozrejme, je pravdou, že na východe a hlavne v Bardejove sa ťažšie hrá, pretože do zápasu vstupujú aj iné okolnosti, ale aj tak si myslím, že sme mohli vyhrať. Škoda toho, pretože minimálne bod sme mohli získať, avšak chýbalo nám kúsok športového šťastia. Výborný výkon okrem brankára Rafaela podal aj Cigáň, ktorý zaznamenal sedem gólov.

3. kolo
Topoľčany – Košice 30:26 (17:13)
Domáci hádzanári do zápasu opäť vstupovali bez zraneného Klačanského, no napriek tomu sa chceli popasovať o prvé tohto sezónne víťazstvo. Košice chceli po vysokej prehre v Michaloviach vyhrať, ale domáca obrana bola na pozore. Košice vyhrávali v Topoľčanoch iba 0:1, potom Topoľčany otočili na 2:1 a brankára Košíc Jakuba Ciberea, ktorý chytal minulú sezónu práve v Topoľčanoch, poslali na lavičku v 14. minúte, kedy Topoľčany vyhrávali už 11:4. Košiciam sa ešte podarilo znížiť na 12:7, ale rozbehnutý topoľčiansky vlak sa len ťažko zastavoval. Vynikajúci výkon v bránke Topoľčian podal Bohuš Halgaš a domáci hádzanári tak vyhrali prvý polčas o štyri góly. V druhom polčase sa ešte hostia snažili zápas zdramatizovať, ale na viac ako trojgólový rozdiel sa im priblížiť nepodarilo. Veľkú zásluhu má na tom práve brankár Halgaš či strelecky explodujúci Kovačech, ktorý konečne prelomil smolu a nastrieľal deväť gólov. Len šťastie ho obralo o dvojciferný počet gólov. Topoľčany v zápase jednoznačne vyhrali a do tabuľky si pripísali prvé dva body.
Rozhodovali Gábriš – Macko, pokutové hody 4/3 – 2/2, vylúčenia 5 – 5 (ČK: 56. Štefanisko – Košice za faul do tváre), 450 divákov. HK: Halgaš, Rafael – Schwarz, Mokriš 7/3, Bačik 4, Vlčko 3, Kopecký 5, Toman, Šnirc, Žilinčík 2, Ďurčech, Kovačech 9, Chudý, tréner D. Jakubička.
Priebeh: 0:1, 2:1, 4:2, 6:3, 7:4, 11:4, 12:7, 15:8, 15:10, 17:10, 17:13, 18:14, 20:17, 22:19, 25:20, 27:22, 29:25, 30:26.

Dezider Jakubička (tréner): Po troch prehrách sme dúfali, že konečne prelomíme smolu a budeme bodovať naplno. Nečakal nás ľahký súper, pretože Košice vyhrali doma a zvíťazili aj v Bratislave, navyše v minulej sezóne skončili na druhom mieste v súťaži. Svojou bojovnosťou sme však diktovali tempo hry po celý zápas a výborne nám k tomu sekundoval fantastický brankár Bohuš Halgaš. Od úvodu zápasu sme hrali na rýchle brejky a konečne sme sa strelili aj dosť gólov. Podarilo sa nám aj súpera dostať pod tlak. Treba povedať, že opäť sme hrali bez zraneného Klačanského a do hry nezasiahol ani Cigáň, ktorému vyšiel zápas v Bardejove. Som rád, že všetci chlapci, čo boli na palubovke, nám pomohli k víťazstvu. Výborne zahrala celá kostra mužstva od Kopeckého, Mokriša či Bačíka a strelecky sa konečne presadil aj Kovačech. Do hry výborne zapadol aj Žilinčík. Zaslúžene sme vyhrali a dúfam, že touto výhrou sa zlepší aj nálada v kabíne na víťaznú, i keď nás čakajú veľmi náročné a ťažké ďalšie zápasy.
Ostatné výsledky 2. kola: Pov. Bystrica – N. Zámky 25:31, Michalovce – Košice 34:22, ŠKP Bratislava – Hlohovec 29:29.
Ostatné výsledky 3. kola: N. Zámky – Michalovce 33:29, Hlohovec – Pov. Bystrica 27:18, Bardejov – ŠKP Bratislava 27:32.
8. Pov. Bystrica 4 0 0 4 94:115 0
Ďalší program: 21. 9. (streda) o 18.00 h: ŠKP Bratislava – Topoľčany, 24. 9. (sobota) o 18.00 h: Topoľčany – Nové Zámky.

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  3. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  4. Magazín SME Ženy už v predaji
  5. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  6. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Nové ohnisko v Topoľčanoch i v Jacovciach

Za aktuálny týždeň pribudlo v okrese Topoľčany až 232 prípadov pozitívne testovaných ľudí na COVID-19. Početnejšie prípady sa objavili v zariadeniach pre seniorov v Topoľčanoch i v Jacovciach.

Zariadenie pre seniorov Komfort.

V Topoľčanoch sa môžete dať pretestovať na 24 miestach

Mesto Topoľčany odporúčame navštíviť odberové miesto podľa miesta bydliska.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.