Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Hádzanári dvakrát prehrali

Topoľčianskym hádzanárom sa minulý týždeň nedarilo, prehrali vonku aj doma.

Hádzanári doma prehrali o trinásť gólov.Hádzanári doma prehrali o trinásť gólov. (Zdroj: JARO ŠUPA)

4. kolo
ŠKP Bratislava - Topoľčany 27:23 (16:12)
Topoľčianski hádzanári mali lepší vstup do zápasu a viedli o dva góly až do 15. minúty. Potom sa však častejšie začali presadzovať domáci, navyše hosťujúci hráči sa dopúšťali zbytočných chýb a nedarila sa im ani streľba. ŠKP Bratislava sa tak dostala do vedenia 15:9 a od tohto momentu vyhrávali domáci hádzanári až do konca stretnutia. Po zmene strán sa tempo hry vyrovnalo, na oboch stranách zachytali najmä brankári a najlepším hosťujúcim hráčom bol opäť brankár Bohuš Halgaš. Topoľčianski hráči doplatili na streleckú nemohúcnosť a v zápase tak ťahali za kratší koniec.
Rozhodovali Sivák – Dvorský, pokutové hody 3/2 - 2/1, vylúčenia 6 – 5, 250 divákov. HK: Halgaš, Rafael – Schwarz 1, Mokriš, Bačík 3, Kopecký 5, Vlčko 3/1, Šnirc 1, Žilinčík 2, Klačanský 2, Ďurček, Kovačech 6, Chudý, Cigáň, tréner D. Jakubička.
Priebeh: 0:2, 3:5, 5:7, 9:8, 15:9, 16:12, 17:13, 18:16, 24:18, 24:21, 27:23.

Slovo po zápase

Dezider Jakubička (tréner): Nenastúpili sme na zápas tak dobre skoncentrovaní ako v sobotu doma s Košicami. Keby sme zopakovali výkon ako s Košicami, tak musíme výrazne vyhrať. Nastúpili sme však na zápas bez krídel, v deň zápasu sa nám navyše zranil aj Toman a pre zranenie odohral Klačanský iba niekoľko minút. Som však veľmi nespokojný s hrou niektorých našich hráčov, pretože ich prístup bol veľmi zlý. Absolutórium si zaslúži iba brankár Halgaš, ku ktorému sa pridával Peter Kopecký, ale od ostatných sa čakalo viac. Nemáme silný káder a navyše, keď zahrajú iba dvaja hráči, tak vyhrať sa jednoducho nedá. Hráčom chýbala vôľa po víťazstve a nasadenie.
5. kolo
Topoľčany – N. Zámky 24:37 (8:16)
Domáci hádzanári podali v domácom zápase slabý výkon. Nedarilo sa im v obrane a ani v útoku. Navyše nezachytal ani jeden z brankárov a hostia ťažili najmä z výbornej obrany. Nové Zámky mali jasnú výškovú prevahu a poľahky sa presadzovali aj strelecky. V 15. minúte bol ešte pre domácich priateľný stav – 6:9, ale potom Topoľčany ďalších dvanásť minút nedali ani jeden gól a hostia tak unikli na 7:13. Hostia sa postupne dostávali na koňa a aj po zmene strán dominovali. Hostia mali aj širšiu a vyrovnanejšiu lavičku, a tak im zaslúžene narastalo skóre. Topoľčany doma výkonom sklamali, nič nemení na tom ani Vlčko, ktorý pre chorobu nemohol nastúpiť na zápas.
Rozhodovali Brunovský – Čanda, pokutové hody 5/4 – 4/2, vylúčenia 5 – 3, 580 divákov. HK: Halgaš, Rafael – Piterka, Schwarz, Mokriš, Bačik 3, Kopecký 3, Klačanský 4/3, Šnirc 4, Žilinčík 4, Ďurček 1, Cigáň 2/1, Kovačech 2, Chudý 1, tréner D. Jakubička.
Priebeh: 0:1, 1:3, 2:4, 3:5, 4:7, 4:9, 6:9, 7:13, 7:15, 8:16, 11:19, 13:24, 16:28, 18:31, 20:33, 23:35, 24:37.

Dezider Jakubička (tréner): Takýto zápas sa mi hodnotí len veľmi ťažko. Nové Zámky boli po celý zápas jasne lepším a kompaktnejším celkom. U nich zostal káder pohromade z minulej sezóny a ešte ich doplnili aj dvaja noví hráči. Na nás doľahol systém súťaže, kedy sme dva týždne hrali zápasy sobota – streda. Pri tak úzkom kádri to, samozrejme, na nás doľahlo. Po dlhšom čase nás v druhom polčase nepodržali ani brankári, ale to je úzko prepojené aj s našou obranou, ktorá nám v zápase nevychádzala. Treba však povedať, že ťažko sa hrá v takýchto zápasoch, pretože naši hráči majú študijné či pracovné povinnosti a tento nabitý program je dosť náročný. V prvom polčase sme však doplatili na slabú koncovku a taktiež niektorí hráči, od ktorých sa očakáva viac, nezabrali. V závere dostali šancu aj mladí hráči z lavičky, niečo naznačil aj Šnirc, no musíme s nimi ešte viac pracovať, aby nám vedeli dokonale prestriedať skúsenejších hráčov.
Ostatné výsledky 4. kola: Košice – N. Zámky 34:28, Pov. Bystrica – Bardejov 20:23, Michalovce – Hlohovec 20:24.
Ostatné výsledky 5. kola: Hlohovec – Košice 31:28, ŠKP Bratislava – Pov. Bystrica 43:34, Bardejov – Michalovce 27:38.
8. Pov. Bystrica 6 0 0 6 148:181 0
Ďalší program: 1. 10. (sobota) o 18.00 h: Pov. Bystrica – Topoľčany.

1. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  5. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  5. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  7. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  8. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  9. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 603

Prekonal rakovinu, trénuje mládež. Ktoré dve chyby si Miro Ďurák najviac vyčíta?

Miroslav Ďurák bol prvým hráčom, ktorého draftovali do NHL priamo z Topoľčian.

Miroslav Ďurák s manželkou Danielkou a dcérkou Tamarkou.

MY PLUS: Pokojne zostaňte doma, náš týždenník MY si teraz prelistujete už aj online

23 regionálnych titulov MY a niekoľkoročný archív online plus odomknutý exkluzívny obsah na 27 weboch MY - to je MY PLUS.

Po sídlisku niekto rozhadzuje jedlo

Labradorka Dafy dva dni zvracala a hnačkovala.

Pali so svojou labradorkou Dafy.

Koho sme vybrali do najlepšej jedenástky?

MY Topoľčianske noviny zvolili najlepšiu jedenástku VI. ligy ObFZ Topoľčany za jesennú časť súťažného ročníka 2020/2021.