Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Topoľčianski hokejisi vyhrali iba doma

Hokejisti Topoľčian v domácom zápase uspeli, keď predtým prehrali v ostatných dvoch stretnutiach.

Topoľčany porazili Detvu, v piatok však nestačili na Piešťany a prehrali 3:2.Topoľčany porazili Detvu, v piatok však nestačili na Piešťany a prehrali 3:2. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany - Detva 5:3 (2:2, 1:1, 2:0)
Od úvodu sa hral obojstranne útočný hokej s množstvom chýb na oboch stranách. Domáci hokejisti založili peknú akciu v 6. minúte, kedy po osi Kabát – Drahovský - Uhnák, dáva posledne menovaný na 1:0. Následne hrali Topoľčany aj presilovú hru o jedného hráča, kedy Bystričan triafa do tyče. V 11. minúte sa po hrubej chybe Múčku k puku dostal Paciga a vyrovnal. Ubehlo len päť minút a Síkela po prečíslení zavesil pod hornú žŕdku – 1:2. Domácim sa však ešte v prostrednej časti podarilo vyrovnať zásluhou Uhríka, ktorý vymietol pavučinu v rohu Lipnického bránky – 2:2. V prostrednej časti sa opäť do vedenia dostala Detva, keď kapitán Kóňa vo vlastnom oslabení zaskočil domáceho Hippíka – 2:3. Topoľčany však prehrávali len do 37. minúty, kedy vyrazenú strelu M. Mihalika zasunul do bránky M. Klačanský. O osude zápasu sa tak rozhodlo až v záverečnej tretine, v ktorej síce mali strelecky navrch hostia, gólovo sa však presadili iba domáci. V 51. minúte doklepol puk do bránky Drahovský – 4:3. V 57. minúte prišlo prečíslenie domácich, Lauko našiel Uhríka, ktorý strelil druhý gól v zápase – 5:3. V závere sa ešte hostia pokúšali o hru bez brankára. Puk do prázdnej bránky trafil Drahovský cez celé klzisko, ale až dve sekundy po záverečnej siréne, a tak gól neplatil. Topoľčany výkonom neoslnili, ale dôležité sú najmä tri získané body.
Góly: 19. a 57. Uhrík, 6. Uhnák, 37. Klačanský, 51. Drahovský - 11. Paciga, 16. Síkela, 25. Kóňa, rozhodovali Jakubec – Holienka, Hanko, vylúčenia 5:7, presilovky 0:0, oslabenia 0:1, 575 divákov.
HC: Hippík – Oravec, Malinka, Múčka, Joanidis, Hrudík, Árvay, Tartaľ – Káčer, J. Mihalík, Košecký – Goga, Lauko, Bystričan – Klačanský, M. Mihalik, Uhrík – Uhnák, Kabát, Drahovský, tréner M. Paulovič, asistent M. Fleischer.

Slovo po zápase

Miloš Paulovič (tréner): V posledných zápasoch sa herne veľmi trápime. V podstate mi to pripadá ako minulú sezónu, kedy chlapci vôbec nekorčuľovali. Toto víťazstvo sme potrebovali ako soľ. Ďakujeme hlavne ľuďom, že vydržali pozerať to trápenie až do záveru bez toho, aby nadávali, a dokonca nás v záverečných minútach ešte aj povzbudili, za čo im veľmi pekne ďakujeme. Myslím si, že už by to mohlo byť po hernej stránke lepšie ako doteraz. V prípravnom období sme ukázali, že ten hokej hrať vieme a dokonca aj v zápase s Michalovcami sme podali výborný výkon. Od toho zápasu však to ide s nami dolu vodou a musíme sa dať najmä dokopy po psychickej stránke. Verím, že toto víťazstvo nás k tomu nakopne.
13. Púchov 11 1 0 1 9 20:53 4
Ďalší program: 18. 10. (utorok) o 17.30 h: Topoľčany – L. Mikuláš, 21. 10. (piatok) o 17.00 h: Prešov – Topoľčany.

1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  1. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  2. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  3. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  4. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  5. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  6. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  7. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  8. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Manažér Kovariec: „V amatérskom futbale je každý jeden fanúšik potrebný.“

V štvrtej lige Juhovýchod sú druhým účastníkov nášho regiónu OFK Kovarce.

Kovarce aktuálne pôsobia v IV. lige Juhovýchod. V sezóne 2017/2018 vyhrali okresnú súťaž. Zľava predseda ObFZ Topoľčany Pavol Šípoš, kapitán Kovariec Daniel Kutňanský, člen ŠTK ObFZ Topoľčany Milan Krajčík a starosta obce Kovarce Andrej Čopík.