JOZEF BOŽIK (ĽS-HZDS), PRIMÁTOR PARTIZÁNSKEHO
Myslím si, že euroval je jedinou možnou alternatívou, na ktorej sa dohodli všetci politici, ekonómovia a analytici. Keďže majú asi viac informácií ako ja, veľmi dobre vedia, o čo sa jedná. Považujem správanie jednej zo strán koalície za maximálne nezodpovedné. Nezodpovedné vo vzťahu k daňovým poplatníkom.
Poškodzuje to aj dobré meno Slovenskej republiky. Cenu, ktorú budeme platiť z titulu predčasných parlamentných volieb, ukáže čas. Ukáže, aká bude vysoká, a ukáže sa, či to bolo správne alebo nesprávne rozhodnutie. V tejto chvíli chcem povedať iba jedno. Slovenská republika tým, že vládna koalícia sa zachovala ako sa zachovala, utrpela skutočnú prehru a získala negatívne body, čo sa jej skôr alebo neskôr vráti. Osobne mi to je ľúto, že Slovensko sa stalo stredom pozornosti vo veci, ktorá je absolútne samozrejmá pre všetky krajiny Eurozóny. Dnes o nás píšu po celom svete ako o krajine, ktorá ako keby nevedela, o čo sa vlastne vo veľkej hospodárskej kríze, teda pokiaľ začne, bude jednať.
JOZEF VANČO (SMER-SD), STAROSTA OBCE BOJNÁ
Keď chceme byť v spoločnej Európe, musíme aj pomáhať, nielen iba brať. Myslím si, že pád vlády je nepríjemná situácia, ale na druhej strane, ak má takto fungovať vláda, ktorá bola stále v nejakom rozpore, tak je lepšie, že skončila.
Dúfam, že to vytvorí predpoklad pre vládu, ktorá bude stabilná a stabilizuje sa aj Slovensko.
MARIÁN CHOVANEC, PRIMÁTOR BÁNOVIEC NAD BEBRAVOU
Rozpad vlády bol podľa mňa vrcholom všetkých problémov, ktoré medzi jednotlivými politickými stranami boli. Čo sa týka eurovalu, my sme veľmi malá krajina na to, aby sme riešili ekonomickú situáciu v únii takýmto spôsobom.
KAROL ZAŤKO (KDH), POSLANEC MSZ TOPOĽČANY
Každý pád vlády nie je dobrý pre krajinu, pretože vždy narobí štátu problémy. Čo sa týka eurovalu, súhlasil by som s pánom Sulíkom v tom, že problémy Grécka sa mali hneď riešiť.
Ak to je tak, že je to skôr zachraňovanie bánk než Grécka, tak sa mi to nevidí celkom fér z hľadiska veľkej medzinárodnej politiky.