Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Hokejisti prehrali doma

Domáci hokejisti mali dobrý vstup do zápasu, no skúsenejšie Piešťany si napokon z Topoľčian odviezli všetky tri body.

Topoľčany na domácom ľade prehrali o jeden gól.Topoľčany na domácom ľade prehrali o jeden gól. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany - Piešťany 3:4 (2:0, 0:3, 1:1)
Topoľčany zaskočili súpera aktívnou hrou a síce Lauko ešte v spolupráci s Káčerom gól nedali, ale už v 5. minúte otvoril skóre Slávik – 1:0. O pár sekúnd mal druhý gól na hokejke R. Varga, ale vyznamenal sa hosťujúci brankár. V 13. minúte si skvele medzi kruhy nakorčuľoval Pekarčík a bolo už 2:0. Potom sa hra vyrovnala, postupne začali iniciatívu preberať skúsenejšie Piešťany. Naštartovala ich k tomu najmä v druhej tretine presilová hra o dvoch hráčov, keď pomedzi betóny Hippíka presne namieril Bokroš – 2:1. V závere druhej časti urobili domáci zadáci spoločne s brankárom obrovskú chybu a Jánoš vyrovnal. Prevahu v druhej časti korunoval ešte tretím gólom Chylo. V záverečnej tretine sa Topoľčany nevzdávali a s potrebnou dávkou šťastia vyrovnal Káčer. V závere sa už obe mužstvá pripravovali na predĺženie, ale proti bol najmä hlavný rozhodca, ktorý v priebehu tridsiatich sekúnd prísne vylúčil dvoch topoľčianskych hráčov a Piešťany tak pri druhej presilovke o dvoch hráčov v zápase strelili víťazný gól.
Góly: 5. Slávik, 13. Pekarčík, 45. Káčer - 24. Bokroš, 36. Jánoš, 39. Chylo, 59. Peško, rozhodoval Štefík – Vido, Vyoral, presilovky 7:2, presilovky 0:2, oslabenia 0:0, 930 divákov.
HC: Hippík (41. Belianský) – Oravec, Behan, Slávik, Joanidis, Megyesy, Polák, Malinka – R. Varga, M. Mihalik, Goga – Švenda, Lauko, Káčer – Klačanský, Pekarčík, Bystričan – Chlapovič, tréner M. Paulovič, asistent M. Fleischer.

Slovo po zápase

Miloš Paulovič (tréner): Proti favoritovi zápasu sme opäť nastúpili so systémom 1 – 3 – 1. Do 15. minúty prvej tretiny sme hrali veľmi dobre, vypracovali sme si niekoľko gólových šancí a dvakrát sme strelili aj gól. Potom nás Piešťanci pritlačili, ale do konca prvej časti sme si udržali čisté konto. Do druhej tretiny sme nastúpili s tým, že nechceme inkasovať, ale zbytočnými vylúčeniami sme súperovi dovolili, aby sa na nás dotiahol. Tento moment súpera vyprovokoval k väčšiemu úsiliu a pridal ďalšie dva góly. V záverečnej tretine sme sa opäť vrátili k nášmu systému a náhodným gólom sme sa vrátili späť do zápasu. Po prísnych vylúčeniach sa však hostia opäť dostali do vedenia a tesný náskok už udržali. Hoci sme v zápase prehrali, chlapci si zaslúžia pochvalu za bojovnosť.
13. Púchov 21 1 0 1 19 37:126 4
Ďalší program: 22. 11. (utorok) o 18.00 h: Detva – Topoľčany, 25. 11. (piatok) o 17.30 h: Topoľčany – Bardejov.

9. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 10 067

Koho sme vybrali do najlepšej jedenástky?

MY Topoľčianske noviny zvolili najlepšiu jedenástku VI. ligy ObFZ Topoľčany za jesennú časť súťažného ročníka 2020/2021.

Predlžujeme akciu o 24h

Ak nemôžete za novinami, noviny prídu k vám. Dnes to máte s 50% zľavou na celý rok

Akcia platí pre nových aj existujúcich predplatiteľov, ktorí si ho predĺžia.

Táto akcia platí len 24 hodín a nebude sa opakovať.

Hádzanári do Košíc nejdú, nestihli ich pretestovať

Topoľčianski hádzanári po karanténe do extraligového kolotoča opäť nenaskočia. Sobotný zápas v Košiciach proti miestnemu tímu Crows je odložený.