Dva body za druhý polčas

Hádzanári Topoľčian predviedli fantastický obrat, keď vyhrali v stratenom zápase.

Hádzanári vyhrali v domácom zápase o gól.Hádzanári vyhrali v domácom zápase o gól. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Pov. Bystrica 27:26 (9:16)
V Topoľčanoch sa odohralo zaujímavé stretnutie. Domáci hráči sa ujali vedenia Cigáňom 1:0 a následne po stratách lôpt hostí chytil hosťujúci Kovačin štyri góly, navyše zneškodnil aj sedmičku Klačanského. Hostia v 5. minúte vyrovnali a síce Topoľčany odskočili na 3:1, ale J. Kozák v 8. minúte vyrovnal na 3:3. Následne sa súperi doťahovali až do stavu 5:5, kedy sa hostia zásluhou Korňana dostali do vedenia 5:6. Po sérii chýb Topoľčian a vďaka výbornému brankárovi Kovačinovi sa hostia v 18. minúte ujali vedenia 6:9. Topoľčancom nepomohol ani oddychový čas a Považská Bystrica zvyšovala svoje vedenie. Postupne sa presadil J. Kozák, Adamčík aj Mi. Gardian a razom bolo 8:13. Domáci Vlčko ako aj Klačanský zahodili svoje sedmičky, a tak hostia Adamčíkom a Vallom upravili na polčasových 9:16. Po zmene strán zvyšoval Firit už na 9:17. Potom sa však v topoľčianskej hale začali diať veci. Rozchytal sa brankár Rafael, no na druhej strane Kovačin začal inkasovať gól za gólom. Domáci hádzanári spresnili hru, začali lepšie brániť a po sérii štyroch gólov znížili na 13:17. Adamčík ešte odpovedal gólom na 13:18, ale Klačanský i Vlčko stiahli náskok súpera na 16:19. V 45. minúte bol stav 18:21, ale po góloch Vlčka, Klačanského a Bačíka bolo razom vyrovnané (21:21) a oddychový čas si zobral tréner hostí. Ani to však nepomohlo a Mokriš poslal Topoľčany do vedenia 22:21. Následne Považania doťahovali jednogólové manko až do 55. minúty, kedy Klačanský zvýšil na 26:24. Hostia ešte dokázali vyrovnať, dokonca Firit mohol hostí dostať opäť do vedenia, ale vyznamenal sa Rafael v domácej bránke. Na druhej strane desať sekúnd pred koncom strelil víťazný gól Kovačech. Hostia chceli rýchlo rozohrať, ale loptu im zobral Bačík a uvidel červenú kartu. V záverečnom tlaku si Topoľčany zubami – nechtami držali vedenie, po fauloch boli vylúčení aj Klačanský s Mokrišom, ktorí nedovolili hosťom rýchlo rozohrať. Topoľčany sa tak dotiahli bodovo na súpera z Považskej Bystrice, ale vzájomné zápasy majú lepšie Považania.
Rozhodovali Brunovský – Čanda, pokutové hody: 6/2 – 1/1, vylúčenia 3 – 2, ČK: 60. Bačík, Klačanský, Mokriš (všetci Topoľčany) za nešportové správanie, 420 divákov. HK: Halgaš, Rafael – Mokriš 5, Bačík 2/1, Vlčko 3/1, Kopecký 2, Klačanský 8, Hurtiš, Žilinčík, Ďurček, Cigáň 3, Kovačech 4, Halo, tréner D. Jakubička.
Priebeh: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 5:5, 6:7, 6:9, 8:14, 9:16, 9:17, 13:17, 14:19, 16:19, 18:21, 21:21, 23:22, 26:24, 26:26, 27:26.

Slovo po zápase

D. Jakubička (tréner): V prvom rade treba povedať, že sme videli zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom polčase sme vstupovali do zápasu asi s veľkým rešpektom a mysleli si, že víťazstvo príde samé. Ak sme chceli v tabuľke preskočiť Pov. Bystricu, museli sme vyhrať o štyri góly. Taktiku som nestaval na to, aby sme toto manko rýchlo zmazali, ale hráči si to zrátali a zrejme aj to im nepridalo na pohode. Najmä veľká túžba po výhre nám zväzovala ruky v prvom polčase. Navyše nás cez týždeň opäť trápili zdravotné problémy, keď mal teplotu Klačanský, Kopecký sa necítil dobre a opäť sa nám zranil Hurtiš. Klobúk dole však pred výkonom v druhom polčase, kedy sme na súpera vyvinuli obrovský tlak, ktorý bol navyše podporený vynikajúcim výkonom brankára Rafaela. Dokázali sme tak zápas dotiahnuť do víťazného konca. Bolo to niečo famózne, diváci v hale boli fantastickí a ako- náhle sme sa začali blížiť gólovo na súpera, tak to v hale začalo vrieť. Škoda len, že sme takto nehrali od začiatku zápasu, ale zrejme sme si mysleli, že po dobrých výsledkoch príde toto víťazstvo asi samo.
Ostatné výsledky: ŠKP Bratislava – Michalovce 36:25, Hlohovec – N. Zámky 33:32, Košice mali voľno.
7. Bratislava 12 3 1 8 329:382 7
Bardejov sa odhlásil zo súťaže, výsledky sa anulovali.
Skončila sa základná časť, teraz budú nasledovať zápasy v spodnej časti tabuľky, kde sa stretnú Topoľčany, Považská Bystrica a ŠKP Bratislava. Bonifikácia: MŠK Pov. Bystrica - 3 body, HK Topoľčany - 2 body, ŠKP Bratislava - 1 bod.
Ďalší program: 26. 11. (sobota) o 18.00 h: Topoľčany – ŠKP Bratislava, Pov. Bystrica má voľno.