Topoľčianski hádzanári prehrali vonku o štyri góly.

Vonku prehrali o štyri gólyVonku prehrali o štyri góly (Zdroj: ARCHÍV JAŠ)

Prešov – Michalovce 40:19, Nové Zámky – Hlohovec 37:27, Košice mali voľno.
4. Hlohovec 2 0 0 2 48:62 3
5. Košice 1 0 0 1 24:27 1

O 6. – 8. MIESTO

Pov. Bystrica - Topoľčany 28:24 (10:13)
Domáci v prvom polčase podali najslabší výkon sezóny. Úvod bol obojstranne nepresný, Mokriš, M. Kozák a Firit nepremenili šance a až v 4. minúte sa hostia ujali vedenia Kopeckým. V 5. minúte J. Kozák nastrelil brvno, ale o dve minúty vyrovnal. Nasledovalo veľa chýb na oboch stranách a v 10. minúte J. Kozák dal na 2:1. Potom sa striedali góly a za stavu 3:2 Firit zahodil trhák. V 15. minúte Adamčík zvyšoval na najvyšší rozdiel - 5:3. Nasledovala presilovka hostí, ktorí vyrovnali na 5:5 Bačíkom zo sedmičky. Adamčík a J. Kozák v 19. minúte zvyšovali na 7:5, no súper opäť vyrovnal. Adamčík zo sedmičky dal na 8:7, ale potom došlo k obratu. Bačík vyrovnal na 8:8, Kleman chytil sedmičku Adamčíkovi za stavu 8:9, Michal Gardian zahodil náskok a o päť minút viedli Topoľčany najvyšším rozdielom 8:12. Do prestávky domáci znížili na 10:13 a druhý polčas začali ako vymenení. Dve straty lopty potrestal Adamčík v presilovke – 12:13, M. Kozák neprekonal Rafaela, ale J. Kozák vyrovnal na 13:13. Dve chyby domácich v 35. minúte potrestal odchovanec Žilinčík – 13:15. O minútu za stavu 14:16 trápenie domácich spojok potvrdil Firit strelou do žrde. Najlepší hráč zápasu J. Kozák v 37. minúte stiahol na 15:16 a po slabšej päťminútovke okorenenej spornými rozhodnutiami arbitrov na oboch stranách až v 42. minúte Adamčík vyrovnal na 16:16. V 46. minúte za stavu 17:17 domáci pokazili päť prihrávok na pivota a hostia v 48. minúte odskočili na 17:19. J. Kozák opečiatkoval žrď, ale M. Kozák mieril presne – 18:19. Do 53. minúte si Topoľčany udržiavali dvojgólový náskok a po Klačanského góle viedli 20:22, keď predtým Bačík poslal sedmičku do žrde. Janíčkov náskok kryl Rafael a potom začal obrat J. Kozák premenenou sedmičkou na 21:22. Po Kopeckom sa zbytočne nechal vylúčiť Vlčko za zdržiavanie hry a pri presilovke 6:4 Firit, Michal Gardian a J. Kozák otočili na 24:22. Predtým za stavu 22:22 v 55. minúte Klačanský trafil zo sedmičky brvno. Bratia Kozákovci v 57. minúte zvyšovali na 26:22 a šesťgólovú sériu MŠK pretrhli až v 58. minúte Klačanský so Žilinčíkom – 26:24. Vallo z ťažkého uhla dal na 27:24, Kovačech na druhej strane trafil žrď a výhru poistil trinástym gólom J. Kozák.
Rozhodovali Volentics, Záhradník, pokutové hody 6/5 -6/4, vylúčenia 3 – 4. HK: Rafael, Kleman – Schwarz, Mokriš 3, Bačík 4/1, Vlčko 1, Kopecký 2, Klačanský 5, Hurtiš 1, Žilinčík 2, Ďurček, Kovačech 6/3, Halo, tréner D. Jakubička.

Slovo po zápase

D. Jakubička (tréner): Len ťažko sa hodnotí takýto zápas, pretože sme v stretnutí až do 53. minúty stále vyhrávali. Škoda záveru, kedy sme zahodili dve sedmičky a nevyužili sme aj jeden protiútok. Musíme byť v takýchto zápasoch koncentrovaní až do poslednej sekundy a pre víťazstvo urobiť všetko. K víťazstvu sme mali veľmi blízko, no napokon sme prehrali. Prehra o štyri góly je vzhľadom na priebeh celého zápasu až veľmi krutá.
6. P. Bystrica 1 1 0 0 28:24 5
7. ŠKP Ba 1 1 0 0 28:23 3
8. Topoľčany 2 0 0 2 47:56 2
Ďalší program: 7. 12. (streda) o 18.00 h: ŠKP Bratislava - Považská Bystrica, Topoľčany majú voľno. 9. 12. (piatok) o 20.00 h: ŠKP Bratislava – Topoľčany, Považská Bystrica má voľno.

1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?