Hokejisti nebodovali už šesť zápasov

Topoľčianski hokejisti prehrali o gól na ľade Spišiakov.

Topoľčany dnes privítajú Detvu.Topoľčany dnes privítajú Detvu. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Spiš. Nová Ves - Topoľčany 3:2 (2:1,0:0,1:1)
Topoľčany sa ujali vedenia už v 8. minúte, kedy sa do streleckej listiny zapísal Hurtaj pohotovou strelou – 0:1. O päť minút však Kinkor strelou pomedzi betóny vyrovnal. V závere prvej časti sa peknou strelou prezentoval Farkašovský a Spišiaci tak viedli už 2:1.V prostrednej časti mali miernu prevahu domáci hokejisti, ale skóre sa nemenilo. Topoľčany v záverečnej tretine zdramatizovali zápas, kedy v 50. minúte Topoľčany kurióznym gólom vyrovnali. Roman Varga napádal domáceho obrancu, ktorý mu pri rozohrávke trafil hokejku a bolo 2:2. Po tomto góle ožili domáci, snažili sa o rozhodnutie ešte v riadnom hracom čase a to sa napokon aj Farkašovskému podarilo v 57. minúte – 3:2. V závere si domáci už tesne vedenie udržali.
Góly: 13. Kinkor, 19. A 57. Farkašovský – 8. Hurtaj, 50. Varga, rozhodovali Jura – Smerek, Grečko, vylúčenia 3:8 na dve minúty, vyššie tresty: 30. Džerenga (Sp. Nová Ves) – 10 minút za napadnutie hráča do hlavy a krku, presilovky 0:1, oslabenia 0:0, 372 divákov.
HC: Hippík – Oravec, Tartaľ, Múčka, Joanidis, Polák, P. Kopecký – Klačanský, Hurtaj, Havlíček – R. Varga, Drahovský, Bystričan – Trenčan, Kirdianov, Pekarčík, tréner M. Paulovič, asistent D. Saliji.

Slovo po zápase

Miloš Paulovič (tréner): V našej nelichotivej sérii sme cestovali na Spiš z troma formáciami. Aj súper pustil svojich najlepších hráčov do iných klubov, a tak sa hral skôr juniorský zápas. V prvej tretine si domáci vypracovali viacero šancí, už v 2. minúte nepremenili trestné strieľanie. Síce sme sa potom ujali vedenia 1:0, ale súper dokázal ešte v prvej tretine otočiť vývoj zápasu vo svoj prospech. V druhej tretine sme sa snažili vyrovnať, Havlíček spálil obrovskú tutovku. V tretej časti sme šťastným gólom vyrovnali na 2:2 a tento výsledok sme udržiavali až do 57. minúty. Chceli sme si zo Spiša odviezť aspoň jeden bod, ale domáci šťastným tečom strelili tretí gól.
Ostatné výsledky: Trnava - Bardejov 1:10, Prešov – Sp. Nová Ves 6:3, Senica - Detva 6:2, Michalovce – L. Mikuláš 2:3. Michalovce - Trnava 7:0, Liptovský Mikuláš - Senica 2:0, Piešťany - 2:3sn, Detva - Prešov 2:0.
10. Trnava 30 6 2 2 20 71:127 24
O záchranu: Trebišov - Púchov 10:3. Považská Bystrica - Trebišov 0:2.
11. Trebišov 10 6 1 1 2 34:21 21
12. P. Bystrica 9 5 1 1 2 28:19 18
13. Púchov 9 0 1 1 7 19:41 3
Ďalší program: 17. 1. (utorok) o 17.30 h: Topoľčany – Detva, 20. 1. (piatok) o 17.00 h: Lipt. Mikuláš – Topoľčany.

10. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020 7 261

Miera pozitivity z víkendového skríningu je nad dve percentá.

3 h

Skríningové testovanie v Topoľčanoch prebieha i dnes. Od zajtra potrebujú občania platný certifikát (potvrdenie) o negatívnom výsledku z testu.

11 h

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.