Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Hádzanári nestačili na Považanov

Topoľčianski hádzanári prehrali na palubovke v Považskej Bystrici o šesť gólov.

Topoľčany vonku nestačili na Považskú Bystricu a prehrali 33:27.Topoľčany vonku nestačili na Považskú Bystricu a prehrali 33:27. (Zdroj: ARCHÍV JAŠ)

O 1. – 5. MIESTO

Nové Zámky – Michalovce 32:24, Prešov – Košice 38:25, Hlohovec mal voľno.

Pov. Bystrica – Topoľčany 33:27 (15:10)
Na vedúci gól Valla odpovedali hostia dvoma gólmi, ale domácim stačili štyri presné strely, aby v 7. minúte po Firitovom góle viedli pohodlne 5:2. Potom prišiel krátky útlm, čo hostia využili. Hráči MŠK v obrane nedostatočne pristupovali k strelcom a Kovačin ťahal jednu loptu za druhou zo siete. V 12. minúte Kovačech dostal Topoľčany opäť do tesného vedenia 5:6. Bystričania po troch žrdiach začali opäť dávať góly a v 16. minúte M. Kozák zo sedmičky zvyšoval na 8:6. O minútu si prvý zákrok pripísal Rafael. Hostia ožili a hoci Kovačin zneškodnil sedmičku Hurtišovi, v 20. minúte Buvala vyrovnal na 8:8. V rozpätí minúty sa presadili Marián Gardian s Adamčíkom – 10:8 a zbytočný Kovačechov faul potrestali Bystričania ďalšími gólmi - v 24. minúte bolo 12:8. Súper v presilovke v 28. minúte stiahol na 13:10. Rafael vyrazil M. Kozákovi sedmičku, ale do kabín šiel MŠK s päťgólovým náskokom, na čom mal veľkú zásluhu brankár Kovačin, ktorý zlikvidoval dvanásť striel. Po prestávke prišiel nápor domácich a v 33. minúte bolo 18:10 a o dve minúty J. Kozák zvyšoval na 20:11. Našťastie pre hostí sa rozstrieľal znova Hurtiš a v 40. minúte bol stav 23:16. Domáci pridali, Kovačin pridal ďalšie štyri zákroky a v bráne prepustil za stavu 26:16 miesto Bielovi s takmer 50-percentnou úspešnosťou. Šancu dostala domáca lavička a hráči si často pomáhali faulami a presilovky a sedmičky pomáhali Topoľčanom držať sa v kontakte. Desať minút pred koncom bol stav iba 27:20, a to ešte Biel chytil Briatkovi sedmičku. Od stavu 28:22 sa obe mužstvá pravidelne striedali v skórovaní a šesťgólový rozdiel bol aj na konci stretnutia.
Rozhodovali J. Volentics a Záhradník, pok. hody: 4/3 – 5/3, vylúčení 7:4, 350 divákov. HK: Rafael, Greguš – Kopecký, Buvala 4, Klačanský, Šnirc 2, Hurtiš 7, Žilinčík 2, Ďurček, Doskočil, Kovačech 5/2, Halo 2, Briatka 5/1, tréner D. Jakubička.

Slovo po zápase

Dezider Jakubička (tréner): Opäť sa opakoval zápas podobný tomu doma s Bratislavou. Akurát s tým rozdielom, že od 25. minúty nám rozhodcovia vylúčili dvoch hráčov po sebe a domáci si vytvorili náskok. Opäť sme ale nezachytili úvod do druhého polčasu, dostali sme v rade za sebou niekoľko gólov a potom sa nám hralo už ťažšie. Mrzí ma však, že v domácich zápasoch nám rozhodcovia pískajú rovinu, zatiaľ čo vonku sa to nedá povedať. Opäť rozhodovali dvaja mladí rozhodcovia, ktorým chýbali skúsenosti a zbytočne tak zasiahli do zápasu. Nám navyše pre zranenie chýbal Bačík, teplotu mal Halgaš a na lavičke odsedel prakticky celý zápas Klačanský, ktorý tiež nebol zdravotne v poriadku. Momentálne hráme to, na čo máme. Dali sme šancu mladým a zlepšovanie bude prichádzať len pomalými krokmi.
ŠKP Bratislava mal voľno.
6. Pov. Bystrica 5 5 0 0 142:126 13
7. ŠKP 5 3 0 2 135:126 7
8. Topoľčany 6 0 0 6 147:172 2
Ďalší program: 22. 2. (streda) predohrávka o 18.00 h: P. Bystrica – ŠKP Bratislava, 24. 2. (piatok) o 20.00 h: ŠKP Bratislava - P. Bystrica, Topoľčany majú voľno.

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?