Topoľčianski hádzanári v poslednom kole nadstavby prehrali o gól.

Hádzanári inkasovali gól dve sekundy pred koncom zápasu.(Zdroj: JARO ŠUPA)

N. Zámky – Prešov 32:36, Hlohovec – Košice 33:29, Michalovce mali voľno.
4. Michalovce 8 2 1 5 199:244 7
5. Košice 8 0 1 7 215:263 2

O 6. – 8. MIESTO

Topoľčany – Pov. Bystrica 32:33 (15:16)
Lepší vstup do zápasu mali domáci, ktorí sa ujali vedenia v 4. minúte 3:0, ale už v 7. minúte bol stav 4:4. Topoľčany si následne vytvorili dvojgólové vedenie, ale hostia dokonca pri vlastnom oslabení otočili skóre zápasu Macháčom a Kostelanským na 11:12. Klačanský následne nedal sedmičku a hostia tromi gólmi Firita ušli až na 11:15. Topoľčany ešte vyrovnali na 15:15, ale posledné slovo v prvej časti mal Ďurajka – 15:16. Domáci hádzanári mali raketový vstup aj do druhého polčasu a ujali sa vedenia 18:16. Toto dvojgólové vedenia však platilo iba do 39. minúty, kedy neudržateľný Firit vyrovnal na 21:21. O päť minút dokonca Firit poslal hostí opäť do vedenia – 23:24. Od tohto momentu až do záveru stretnutia si hostia udržiavali jednogólový náskok. Záver zápasu sa dohrával v prílišnej nervozite, keď na topoľčianskej strane boli vylúčení až traja hráči za sebou, a tak Topoľčanci odolávali pätici Považanov len v trojici. V závere mali hostia presilovú hru šesť na štyroch a víťazný gól zaznamenal Ďurajka dve sekundy pred koncom stretnutia. V priemernom zápase však opäť zaúradovali rozhodcovia, ktorým zápas vôbec nevyšiel. Topoľčany tak v nadstavbovej časti nezískali ani bod a teraz ich čaká play-off s Prešovom.
Rozhodovali Záhradník – Volentics, vylúčenia 9 – 4, pokutové hody: 3/2 – 5/5, 250 divákov. HK: Rafael, Greguš, Kleman – Bačik 8/1, Kopecký, Buvala 1, Klačanský 1, Hurtiš 7, Šnirc 1, Žilinčík 5, Ďurček, Doskočil, Kovačech 7, Halo, Briatka 2/1, tréner D. Jakubička. MŠK: Biel, Makay, Cifra, Firit 15/4, Ďurajka 6, Adamčík, Korňan, Kostelanský 2, Hároník, J. Kozák, Janíček 2, Michal Gardian 1, Marián Gardian 4, Macháč 2, M. Kozák 1/1, tréner J. Kozák.
Priebeh: 3:0, 4:4, 6:4, 8:6, 10:8, 11:11, 11:15, 15:15, 15:16, 18:16, 21:19, 21:21, 23:24, 26:25, 28:29, 31:31, 32:33.
6. P. Bystrica 8 7 0 1 233:218 17
7. ŠKP Ba 8 5 0 3 227:211 11
8. Topoľčany 8 0 0 8 206:237 2
Skončila sa nadstavbová časť. Teraz bude nasledovať play-off (1. – 8., 2. – 7., 3. – 6. a 4. – 5.). V nedeľu o 16.00 hod. sa Topoľčany predstavia na palubovke v Prešove.

1. Výškovú budovu v Partizánskom uzatvorili. Pripravujú ju na zbúranie Foto 4 049
  2. Voľby do VÚC 2017 Topoľčany: Zoznam kandidátov na poslancov 970
  3. Voľby do VÚC 2017 Partizánske: Zoznam kandidátov na poslancov 778
  4. Voľby do VÚC 2017 Bánovce nad Bebravou: Zoznam kandidátov na poslancov 463
  5. V Topoľčanoch im chýbal lukostrelecký klub. Tak sa ho rozhodli založiť Foto 254