Piatok, 21. september, 2018 | Meniny má Matúš

Basketbalisti ukončili sezónu výhrou

Topoľčianski basketbalisti vyhrali v Ivanke pri Bratislave.

Ivanka – Topoľčany 76:88 (13:25, 16:32, 18:15, 29:16)
Strelci: Lukáš Vencl a Milan Uhričík po 23 b, Michal Bohát „C“ 14 b, Souleymane Doumouya 12 b, Marek Barányi 11 b, Milan Barborík 5 b.
Do stretnutia lepšie vstúpili hráči hostí z Topoľčian. Obrana pracovala ako mala a v útoku sa takisto darilo. Streľbou za tri body v prvej štvrtine pomohli k zvýšeniu skóre Lukáš Vencl a Milan Barborík, a tak si Topoľčanci spravili 12-bodový náskok. V druhej 10-minútovke hra pokračovala v nastolenom tempe a domácim sa len ťažko prispôsobovalo. Úspešnosť streľby bola vysoká, a tak už cez prestávku vyhrávali Topoľčany 29:57. Tretia štvrtina bola najvyrovnanejšia či už bodovo alebo herne. Hráči Ivanky sa začali doťahovať, no takmer nič to nemenilo na vysokom bodovom rozdiele. Vo štvrtej časti hráči hostí mierne poľavili a mali vyšší počet stratených lôpt najmä z nepozornosti a uponáhľanej hry, čo domáci jasne využívali. Trojbodové strely im vracali, a tak sa pomaly ale isto snažili skóre skresať. Topoľčany si však už víťazstvo z rúk nenechali zobrať a tak zaslúžene vyhrali za konečného stavu 76:88.
Za zmienku stojí taktiež počet hráčov „topoľčianskej výpravy,“ keďže na zápas sa dostavili len v takmer minime šiestich hráčov, z ktorých bol jeden legionár. Spolu však s trénerom tvorili „sedmičku statočných“ a dokázali sa zomknúť na takýto krásny výsledok. Víťazstvo je potešením taktiež z dôvodu, že toto stretnutie bolo posledným v sezóne 2011/2012, v ktorej sa Topoľčany umiestnili na krásnom 5. mieste z pätnástich v 2. slovenskej lige – oblasť západ.
Hráči spolu s vedením klubu ďakujú sponzorom a verným fanúšikom za ich priazeň a zároveň dúfajú, že ich budú naďalej podporovať v kvalitných výkonoch na palubovke ako i mimo nej.
Ostatné výsledky: Trenčín - Komárno 77:51, Nitra B - STU Ba 51:47.

1. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  2. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  3. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  4. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  4. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Hľadajú nezvestnú 39-ročnú Marcelu

Polícia žiada o pomoc pri pátraní po niekoľko mesiacov nezvestnej 39-ročnej Marcele Žikavskej z Topoľčian. Z domu odišla ešte vo februári a odvtedy sa príbuzným neozvala.

Po prekonaní meningitídy zostal paralyzovaný. Z následkov sa dostal vďaka rehabilitácii

Po siedmich rokoch trápenia sa Rudolf Matejovič dostal zo zajatia obmedzenej motoriky. Na vyhovujúcu formu rehabilitácie si na Slovensku netrúfol nikto. Na pozoruhodný výsledok rehabilitácie sa prišli pozrieť aj Nóri.

Topoľčany potrebovali predĺženie

Topoľčianskym hokejistom súper z Trnavy nepasuje. Aj na domácom ľade sa opäť s tradičným účastníkom I. ligy vytrápili.