Obsadili siedme miesto

Topoľčianski hádzanári rozhodli o svojej jednogólovej výhre v závere zápasu.

Topoľčany zakončili sezónu na siedmom mieste.(Zdroj: ARCHÍV JAŠ)

Pov. Bystrica - Topoľčany 22:23 (12:7)
Domáci boli po remíze 25:25 v prvom zápase favoriti, ale herne nepresvedčili. V 10. minúte viedli 3:0 najmä zásluhou brankára Kovačina, ktorého prvýkrát prekonal až v 11. minúte zo šiestej strely Klačanský. V 15. minúte Kleman za stavu 5:1 chytil M. Kozákovi sedmičku, ale v 17. minúte domáci viedli najvyšším rozdielom 7:2. Šikovný Cigáň dvoma gólmi znížil na 7:4, no potom dve pekné akcie zakončil J. Kozák a v 24. minúte MŠK vyhrávali 10:5. Kovačin vzápätí vyrazil Hurtišovu bombu, kryl aj dorážku Bačíka a v 25. minúte zneškodnil Briatkovi sedmičku. Až z ďalšej sedmičky ho prekonal Cigáň, ale polčas bez emócií hrajúci domáci vyhrali 12:7. Po prestávke začal lepšie súper a v 34. minúte domáci odchovanec Žilinčík znížil na 13:10. O tri minúty domáci viedli 15:11 a v 41. minúte 16:12. Klačanského sedmičku zlikvidoval Kovačin, ktorý mal v zápase 25 úspešných zákrokov. Tento moment nabudil Topoľčancov, ktorí o dve minúty znížili na 16:14. V bráne sa začalo dariť Klemanovi, ktorý poľahky chytil signalizované strely domácich, ktorí napriek tomu v 50. minúte po Adamčíkovom góle mali všetko pod kontrolou – 19:15. Záverečná desaťminútovka priniesla neuveriteľný obrat. Domáci strácali lopty, nepresne strieľali a nadšene bojujúci hostia ponúknutú šancu využili a v 56. minúte Klačanským vyrovnali na 19:19. Kostelanský efektnou zadovkou dal na 20:19, ale po ďalšom vyrovnaní Kovačechom na 20:20 boli hostia stále v hre. Adamčík premenil sedmičku a J. Kozák z krídla v 58. minúte zvýšili na 22:20. Hráči MŠK dovolili hosťom v 60. minúte vyrovnať a namiesto vedúceho gólu sa poľahky zbavili lopty a v posledných sekun-dách dovolili Klačanskému rozhodnúť. O vyrovnanie sa už ani nepokúsili a obsadili posledné miesto, čím zakončili jednu z najhorších sezón v extralige.
Rozhodovali Pastierik – Cipov, vylúčení 5:4, pokutové hody 4/3 – 3/1. HK: Kleman, Greguš – Bačík 3, Jadroň, Kopecký 1, Klačanský 7, Hurtiš, Žilinčík 2, Ďurček, Doskočil, Cigáň 6/1, Kovačech 3, Halo, Briatka 1.

Slovo po zápase

Dezider Jakubička (tréner): Som veľmi rád, že sme sa s touto súťažou rozlúčili víťazstvom a neskončili sme tak na poslednom ôsmom mieste. Opäť sme podali kolektívny výkon, keď dobre zachytal brankár Kleman, rostrieľal sa Cigáň a víťazný gól v závere strelil Klačanský. Začiatok zápasu bol rozpačitý, dali sme v prvom polčase málo gólov, ale postupnými krokmi sme dotiahli stav a vyrovnali. V posledných sekundách sme dali víťazný gól a teší nás, že so sezónou sme sa rozlúčili výhrou.

1. Arabská exotika: TOP hotely v Ománe
  2. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  3. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  4. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  4. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Hľadajú nezvestnú 39-ročnú Marcelu

Polícia žiada o pomoc pri pátraní po niekoľko mesiacov nezvestnej 39-ročnej Marcele Žikavskej z Topoľčian. Z domu odišla ešte vo februári a odvtedy sa príbuzným neozvala.

Po prekonaní meningitídy zostal paralyzovaný. Z následkov sa dostal vďaka rehabilitácii

Po siedmich rokoch trápenia sa Rudolf Matejovič dostal zo zajatia obmedzenej motoriky. Na vyhovujúcu formu rehabilitácie si na Slovensku netrúfol nikto. Na pozoruhodný výsledok rehabilitácie sa prišli pozrieť aj Nóri.

Topoľčany potrebovali predĺženie

Topoľčianskym hokejistom súper z Trnavy nepasuje. Aj na domácom ľade sa opäť s tradičným účastníkom I. ligy vytrápili.