Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Kumade opäť s medailami

V posledný májový víkend si karatisti z Karate klubu KUMADE Topoľčany neoddýchli.

Topoľčianski pretekári na Shito ryu open 2012 v N. Zámkoch.Topoľčianski pretekári na Shito ryu open 2012 v N. Zámkoch. (Zdroj: ARCHÍV KLUBU)

Turnaje sa konali aj v sobotu, aj v nedeľu. V sobotu sa konali Otvorené Majstrovstvá SR v štýle šito ryu pod názvom Shito ryu OPEN 2012 v N. Zámkoch. Na turnaj vyrazilo iba šesť pretekárov, ktorí spolu doniesli 12 medailových umiestnení. V súbornom cvičení kata - začiatočníčky mladšie žiačky získala svoju prvú zlatú medailu Katarína Lukáčová, ďalšiu, ale bronzovú medailu, pridala Katka v kategórii pokročilých. V kata pokročilých sa ďalej darilo medzi staršími žiakmi Sebastiánovi Chmelárovi, ktorý s prehľadom vyhral svoju kategóriu. V kadetkách získala bronzovú medailu Kristína Štreicherová a striebornú priečku získala medzi juniorkami. V kumite zaznamenala hetrik K. Lukáčová, keď v kategórii nad 28 kg získala striebornú medailu. Medzi staršími žiačkami do 40 kg sa na bronzovú priečku prebojovala Klára Zámečníková. V starších žiakoch do 35 kg obsadil bronzovú priečku S. Chmelár. V kumite kadetky do 50 kg si po elimináciách vo finále rozdelili priečky Veronika Hurychová - zlato a Natália Kúdelová - striebro. V kategórii nad 50 kg získala bronzovú priečku K. Štreicherová a v juniorkách nad 55 kg úspešne vyhrala zlatú medailu, čím si zabezpečila svoju štvrtú medailu. V celkovom hodnotí klubov získalo Kumade tretie miesto.
V nedeľu sme boli pozvaní na turnaj pod názvom Otvorené Majstrovstvá Goju ryu -Bratislavskej únie karate. Na turnaj sa tak ako v sobotu vybrali šiesti pretekári. V kata mladšie kadetky sa darilo Marcele Langovej, ktorá získala bronzovú priečku a Samuelovi Laudonovi, ktorý obsadil tiež bronzovú priečku. V kata tímy získalo družstvo v zložení M. Langová, Hurychová a Božíková zlatú priečku. V kumite nastúpil Michal Laudon a Simona Röhmano-vá, ktorí mali rovnaké zápasy. Jeden zápas dokázali vyhrať s prehľadom 10:0 a v druhom pre vlastnú neaktivitu prehrali 0:1, zhodne obsadili 5. - 8. miesto. V kumite mladšie kadetky do 40 kg vyhrala vo finále vysoko 9:1 Petra Božíková. V mladších kadetkách nad 45 kg si odniesla zaslúžene bronzovú priečku Veronika Hurychová. S. Laudon v kumite mladší kadeti do 50 kg získal striebornú priečku. Kumade obsadilo v klubovom hodnotení 5. miesto.
Slovo trénera: Ďakujem pretekárom, ktorí sa zúčastnili turnajov cez víkend. Ja to cítim na sebe a vidím to aj na svojich pretekároch, že turnajov je veľmi veľa. Na shitoryu sme chodievali autobusom a teraz so šiestimi pretekármi sme získali bronz medzi klubmi? Účasť aj ostat- ných klubov bola veľmi slabá, niektoré neprišli vôbec. Máme pred sebou posledné dva turnaje a potom už zaslúžený oddych vo forme hier a v duchu hesla: trénovať, čo deti najviac baví. Držím palce všetkým, ktorí sa zúčastnia Majstrovstiev SR klubových družstiev.

8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  9. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  10. Zelená Bratislava
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Predlžujeme akciu o 24h

Ak nemôžete za novinami, noviny prídu k vám. Dnes to máte s 50% zľavou na celý rok

Akcia platí pre nových aj existujúcich predplatiteľov, ktorí si ho predĺžia.

Táto akcia platí len 24 hodín a nebude sa opakovať.

Hádzanári do Košíc nejdú, nestihli ich pretestovať

Topoľčianski hádzanári po karanténe do extraligového kolotoča opäť nenaskočia. Sobotný zápas v Košiciach proti miestnemu tímu Crows je odložený.