Sobota, 16. december, 2017 | Meniny má Albína

Medzinárodný stolnotenisový Satelit

Jubilejný 20.-krát sa v závere augusta stretli mladí stolní tenisti na tradičnom stredoeurópskom Satelitnom okruhu, ktorý pozostáva z troch turnajov.

Patrik Bučko v drese reprezentácie Slovenska po triumfe v Čechách. Celkovo získal na medzinárodnom okruhu 4 zlaté medaily.(Zdroj: ARCHÍV KLUBU)

V tomto roku dosiahla účasť spolu cez 800 hráčov zo 6 krajín. V Topoľčanoch sa hralo predminulú stredu a štvrtok na 21 stoloch v dvoch halách – hádzanárskej a stolnotenisovej.
Z výsledkov hráčov, ktorí hrali za Topoľčany, zaujala finálová účasť Kršiakovej v dvojhre junioriek v Hluku, kde prehrala s Bieloruskou Nikitchankovou, ako aj 3. miesto družstva chlapcov ŠKST Topoľčany na domácom turnaji, keď v boji o medailu porazili prvý tím Bieloruska, ktorý hral na predošlom turnaji vo finále! Prehrali až v semifinále s reprezentáciou SR. Okrem toho sa hráči Topoľčian v dvojhrách prebojovali ešte raz do štvťfinále a sedemkrát do osemfinále. V družstvách skončili ešte raz v štvrťfinále i v osemfinále.
Zastúpenie mali Topoľčany aj v reprezentačnom tíme Slovenska. V drese so štátnym znakom žiaril najmä Patrik Bučko. Ten sa výraznou mierou podieľal na prvenstvách družstva Slovenska vo všet-kých troch turnajoch. Pozoruhodná je aj jeho bilancia. Vo svojej kategórii mladších žiakov odohral počas celého okruhu 27 zápasov, z ktorých 25 vyhral! Prehral iba dvakrát v súťaži družstiev – po jednom zápase v Havířove a v Hluku. V dvojhre hral vo svojej vekovej kategórii iba na jednom turnaji, ktorý vyhral. Na ďalších dvoch hral medzi staršími žiakmi, kde sa v Topoľčanoch dostal do osemfinále. V „repre“ hrala na jednom turnaji aj juniorka Barčiaková, ktorá prispela k striebornej pozícii družstva a v dvojhre skončila v štvrťfinále.
Umiestnenia hráčov Topoľčian po osemfinále:
1. turnaj Havířov (ČR) – družstvá chlapci: 1. SR (P. Bučko – bilancia 6 výhier/1 prehra); st. žiaci: 9. – 16. Mikuš.
2. turnaj Hluk (ČR) – družstvá chlapci: 1. SR (P. Bučko - 6/1), 9.-16. Topoľčany (Petrlík, Mikuš, R. Bučko); juniorky: 2. Kršiaková, starší žiaci: 9. – 16. Mikuš; st. žiačky: 9. – 16. Mesárošová; ml. žiaci: 1. P. Bučko.
3. turnaj Topoľčany (SR) – družstvá chlapci: 1. SR (P. Bučko - 6/0), 3. Topoľčany (Petrlík, Mikuš, R. Bučko); družstvá dievčatá: 2. SR (Barčiaková – 4/2), 5. – 8. Topoľčany (Bulíková, Mesárošová, Kršiaková), juniori: 9. – 16. R. Bučko; juniorky: 5. – 8. Kršiaková, Barčiaková, 9. – 16. Cerovská; st. žiaci: 9. – 16. P. Bučko; ml. žiačky: 9. – 16. Petríková.