Doma tesne prehrali o gól

Topoľčianski hádzanári prehrali druhý zápas v rade na domácej palubovke.

Hádzanári prehrali doma o jeden gól.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – ŠKP Bratislava 23:24 (14:13)
Domáci hádzanári mali výborný vstup do zápasu. Ujali sa rýchlo vedenia 7:2 a zdalo sa, že majú vykročené za druhým domácim víťazstvom. Topoľčany sa však začali trápiť v útoku a poľavenie prišlo aj v obrane. ŠKP Bratislava tak razom vyrovnala na 10:10 a na prestávku odchádzali Topoľčany iba s jednogólovým vedením. Po zmene strán vyhrávali Topoľčany 29 minút o gól. Svoje vedenie mohli Topoľčany viackrát aj navýšiť, ale pokutové hody zahodili Bačík aj Briatka. V topoľčianskej bránke sa rozchytal Drápal, ale na druhej strane mu sekundoval exTopoľčanec Rafael. Topoľčany sa začali v útoku trápiť, k tomu sa pridali aj diskutabilné verdikty rozhodcov, a tak v záverečnej minúte bol stav nerozhodný 23:23. Topoľčany boli v útoku, hosťom aj vylúčili hráča na dve minúty, ale domáci hádzanári neskórovali. Na druhej strane uvidel červenú kartu Masaryk za faul do tváre a dvojminútový trest dostal Ďurček. Kucharik tak v záverečných sekundách strelil víťazný gól hostí. Topoľčany sa ešte snažili vyrovnať, ale Bratislava sa ubránila aj za cenu červenej karty Volenticsa.
Rozhodovali Mandák – Rudinský, pokutové hody 4/2 – 4/3, vylúčenia 6 – 5 na dve minúty, ČK: 60. Masaryk (Topoľčany) za faul do tváre – 60. Volentics (ŠKP) za hrubý faul, 680 divákov. HK: Drápal, Meluš – Greguš, Bačík 2/1, Valent 6, Masaryk 2, Klačanský 1/1, Chudý, Ivanytsia 1, Doskočil, Briatka 3, Kružík 3, Kováčech 4, Jadroň 1, Ďurček, Halo, tréner V. Straka.
Priebeh: 1:0, 2:1, 7:2, 10:10, 12:12, 14:13, 17:16, 20:19, 22:21, 23:22, 23:24.

Slovo po zápase

Václav Straka (tréner): Do zápasu sme výborne vstúpili a dostali sme sa do päťgólového vedenia. Týmto rýchlym náskokom sme sa akoby uspokojili a začali sme mať problémy v útoku a aj v obrane. V obrane sme poľavili v agresivite a v útoku sme začali strieľať z nepripravených pozícií. Súper sa následne vrátil do zápasu a stretnutie tak bolo dramatické až do samotného záveru. Bratislava po prvýkrát viedla až v záverečnej minúte, ktorú sme začali presilovkou, no nakoniec sme zápas dohrávali v oslabení. Musím povedať, že podobný ťažký zápas som očakával a hráčov som na to aj pripravoval, ale hráči nie všetko aj splnili podľa taktických pokynov. Dostali sme facku, ale ideme ďalej.

Fotky zo zápasu s Bratislavou:

Ostatné výsledky: Hlohovec - Prešov 29:36, N. Zámky – Michalovce 22:24, Pov. Bystrica – Modra 33:23, Košice mali voľno.
1. Prešov 3 3 0 0 106:82 6
2. Michalovce 3 3 0 0 85:76 6
3. P. Bystrica 3 2 0 1 91:80 4
4. ŠKP Ba 3 2 0 1 88:88 4
5. Topoľčany 3 1 0 2 79:80 2
6. Modra 2 1 0 1 43:49 2
7. Košice 2 0 0 2 42:49 0
8. Hlohovec 2 0 0 2 53:64 0
9. N. Zámky 3 0 0 3 82:101 0
Ďalší program: 19. 9. (streda) o 18.00 h: Michalovce – Topoľčany, 22. 9. (sobota) o 18.00 h: Topoľčany – Modra.