Hokejisti prehrali vonku, doma ich čaká Trebišov

Topoľčianski hokejisti už dnes odohrajú prvý majstrovský zápas na domácom ľade.

Topoľčany už dnes privítajú doma Trebišov.Topoľčany už dnes privítajú doma Trebišov. (Zdroj: ARCHÍV JAŠ)

Topoľčany - L. Mikuláš 6:5 (3:1, 0:2, 3:2)
V L. Mikuláši sa odohralo vyrovnané stretnutie, hoci úvod zápasu patril domácim. Tí sa aj v 5. minúte ujali vedenia v priebehu dvanástej minúty pridali aj ďalšie dva góly. Favorizovaný domáci celok tak razom viedol už 3:0. Zlepšenou hrou však už o tri minúty strelil prvý topoľčiansky gól Marek Mihalik – 3:1. Prostredná časť patrila hosťom. Tí dvakrát využili presilovú hru a vyrovnali na 3:3. Najskôr sa presadil J. Gráčik a vyrovnávajúci gól strelil Martin Mihalik. Úvod záverečnej tretiny však Topoľčanci nezachytili a hostia sa ujali rýchlo vedenia 5:3. Keď 53. minúte zvýšil Macík na 6:3, zdalo sa, že je rozhodnuté. Druhý gól v zápase však strelil Marek Mihalik a o pár sekúnd svoj druhý gól v stretnutí pridal aj J. Gráčik a razom bolo 6:5. Topoľčany sa síce snažili o vyrovnanie, ale súper už tesný náskok udržal.
Góly: 5. a 46. Bartík, 13. a 53. Macík, 13. Kubáň, 42. Kadura - 15. a 54. Marek Mihalik, 31. a 55. J. Gráčik, 38. Martin Mihalik, rozhodovali Orolin – Pavela, Rovenský, vylúčenia 9:7, presilovky 0:2, oslabenia 0:0, 210 divákov. HC: Beliansky – Huba, Guričan, Petrina, Mrázik, Gál, Drahovský, Kutňanský, Tartaľ – J. Gráčik, Hurtaj, Bednárik – Káčer, Jozef Mihalik, Havlíček – Chlapovič, Martin Mihalik, Klačanský – Denis Mihalik, Marek Mihalik, Bystričan, tréner M. Paulovič.

Slovo po zápase

Miloš Paulovič (tréner): Po zlom začiatku, keď sme urobili veľké množstvo chýb v obrane, nás súper prečísloval a po prvej tretine viedol už 3:1. V druhej tretine sme spresnili a hlavne zrýchlili hru, čo sa ukázalo aj na výsledku, keď sme vyrovnali na 3:3. V tretej tretine sme chceli zápas otočiť, ale chybou našich hráčov, keď celá päťka sa dala na jednu stranu, prišlo prečíslenie a súper sa ujal vedenia 4:3. Vzápätí po nedôraznom bránení v bránkovisku domáci dorazili na 5:3. V snahe niečo urobiť s výsledkom sme nepremenili niekoľko vyložených šancí, za čo sme pykali gólom na 6:3. Ani záverečnou zvýšenou aktivitou sme nedokázali vyrovnať, len skorigovať výsledok na 6:5.
Ostatné výsledky 2. kola: Trebišov – Michalovce 3:5, Trnava – Senica 2:8, Prievidza – Detva 2:5, Bardejov – Spiš. Nová Ves 3:0, Pov. Bystrica – Prešov 1:5.
12. P. Bystrica 2 0 0 0 2 3:12 0
Ďalší program: 25. 9. (utorok) o 17.30 h: Topoľčany – Trebišov, 28. 9. (piatok) o 18.00 h: Senica – Topoľčany.

1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  9. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 704

V piatok sa aj vďaka online registrácii veľké rady pred odberovými miestami netvorili.

Skríningové testovanie prebieha už od pondelka a bude trvať do 27. januára. V sobotu a v nedeľu sa do testovania zapoja aj takmer všetky obce v okrese Topoľčany.