Sobota, 25. marec, 2023 | Meniny má Marián

Topoľčany vyhrali o šesť gólov

Topoľčianski hádzanári vyhrali svoj druhý domáci zápas.

Hádzanári vyhrali v domácom zápase.Hádzanári vyhrali v domácom zápase. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Modra 27:21 (15:11)
Domáci hádzanári nastúpili do zápasu bez zraneného Valenta a prehrávali až do 10. minúty o gól. Potom Klačanský poslal Topoľčany do vedenia 6:5 a toto vedenie postupne narastalo až do 24. minúty na 12:8. V topoľčianskej bránke mal niekoľko skvelých zákrokov Drápal, a tak Topoľčany vyhrali prvý polčas 15:11. Po zmene strán sa do topoľčianskej bránky postavil Meluš a Topoľčany do 36. minúte upravili už na 17:12. V týchto chvíľach sa domáci hádzanári bavili hádzanou, predvádzali pekné akcie, a tak skóre narástlo až na 24:14. Potom však Topoľčany akoby poľavili a začali kopiť chyby. Súper túto príležitosť využil na skorigovanie stavu na 25:20. Záver patril domácim, ktorí upravili na konečných 27:21. Domáci v zápase zaslúžene vyhrali.
Rozhodovali Baďura – Ondogregula, pokutové hody 1/1 – 4/3, vylúčenia 6 – 5 na dve minúty, ČK: 32. Michal Fázik (Modra) – za úder do tváre, 580 divákov. HK: Drápal, Meluš – Bačík 1, Doskočil 1, Masaryk 7, Klačanský 4, Chudý, Ivanytsia, Briatka 2/1, Kružík 5/1, Cigáň 1, Kováčech 3, Jadroň 1, Ďurček, Halo 2, tréner V. Straka.
Priebeh: 0:1, 2:3, 4:5, 6:5, 8:6, 8:8, 12:8, 15:11, 17:12, 22:13, 24:14, 25:20, 27:21.

SkryťVypnúť reklamu

Slovo po zápase

Václav Straka (tréner): Zápasu sme sa trošku obávali, pretože neboli sme v úplnej zdravotne pohode a navyše sme pred zápasom prišli aj o zraneného Valenta. Mal som z tohto zápasu aj menšie obavy, pretože Modra bola v doteraz každom zápase minimálne štyridsať minút vyrovnaným súperom každému. Hráčom musím poďakovať, že na záver zápasu podali poctivý a kolektívny výkon. Hráči splnili taktické pokyny a spokojný som bol aj s prechodom do útoku. Zápas sa vyvíjal tak, že sme mohli vyhrať aj o desať či dvanásť gólov, avšak rozpačitým koncom sme si to pokazili. V závere však som urobil aj zmeny v zostave a s výhrou som spokojný.
Foto zo zápasu:
Ostatné výsledky 4. kola: Modra – N. Zámky 22:24, ŠKP Bratislava – Hlohovec 20:23, Košice – Pov. Bystrica 26:28, Prešov mal voľno.
Ostatné výsledky 5. kola: N. Zámky – Košice 35:24, Hlohovec – Michalovce 27:20, Prešov – ŠKP Bratislava 30:25, Pov. Bystrica mala voľno.
Dohrávka Michalovce – Topoľčany sa neuskutočnila, zápas sa opäť preložil.
1. Prešov 4 4 0 0 136:107 8
2. P. Bystrica 4 3 0 1 119:106 6
3. Michalovce 4 3 0 1 105:103 6
4. Topoľčany 4 2 0 2 106:101 4
5. Hlohovec 4 2 0 2 103:104 4
6. N. Zámky 5 2 0 3 141:147 4
7. ŠKP Ba 5 2 0 3 133:141 4
8. Modra 4 1 0 3 86:100 2