Výkonom doma sklamali

Topoľčianski hádzanári prehrali doma o štyri góly.

Doma prehrali o štyri góly.Doma prehrali o štyri góly. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Pov. Bystrica 21:25 (10:11)
Domácim zápas nevyšiel. Hostia boli vo vedení po celý zápas a zaslúžene si odviezli plný bodový zisk. Hostia z Považia sa ujali vedenia 0:1 a v 8. minúte bolo už 2:4. V 13. minúte Ďurajka zvýšil už na 3:6. Topoľčany v tejto fáze hry nastrelili tri tyčky a dvakrát trafili Kovačina. Náskok hostí tak vzrástol po góle Ďurajku a Valla už na 5:9. Topoľčany ešte zdramatizovali zápas, keď dokázali vyrovnať na 10:10, ale počas presilovky poslal Firit opäť hostí do vedenia – 10:11. Topoľčany nezachytili úvod druhého polčasu, keď po dvoch brejkoch bolo 10:13. Potom však hrali presilovku aj domáci a razom bolo 13:13. Hostí do vedenia opäť poslal Vallo, ale v nasledujúcom útoku uvidel červenú kartu Korňan za faul na Kružíka. Topoľčany však z dvojminútovej presilovky dokázali iba vyrovnať na 14:14 a na druhej strane sa nepomýlil Adamčík - 14:15. Z následného úniku Vallo upravil na 14:16 a Topoľčany začali kopiť chybu na chybu. V obrane sa im nedarilo a v útoku sa nedokázali presadiť cez kvalitnú obrannú hostí. A keď už aj boli vo vyloženej šanci, trafili buď vedľa alebo do brankára Kovačina. Aj preto v 50. minúte Ďurajka upravoval už na 16:20 a následne Firit dal na 16:21. Topoľčancom nepomohol ani oddychový čas a skúsené mužstvo hostí si už dva body nenechalo vziať. Hostia v Topoľčanoch zaslúžene vyhrali, keďže Topoľčany podali najslabší výkon sezóny na domácej palubovke.
Rozhodovali Brunovský – Čanda, vylúčenia 2 – 2 na dve minúty, ČK: 37. Korňan – P. Bystrica (za hrubý faul), pokutové hody 2/2 – 1/1, 620 divákov. HK: Meluš, Drápal – Bačík, Valent 4, Kopecký 1, Doskočil, Masaryk 4, Klačanský 5/2, Ivanytsia, Briatka, Kružík 5, Cigáň 1, Kovačech 1, Jadroň, Ďurček, Halo, tréner V. Straka.
Priebeh: 0:1, 1:2, 2:4, 3:5, 5:9, 10:10, 10:11, 10:13, 13:13, 14:15, 15:17, 16:20, 17:22, 18:23, 21:25.

Slovo po zápase

Václav Straka (tréner): Bol to zápas kvalitných obrán, kde ani na jednej strane sa nevedeli útoky výraznejšie presadiť. Na rozdiel od hostí sa nám v útoku vôbec nedarilo. Počas zápasu som prestriedal aj všetky spojky, ale ani jednej sa nedarilo. Naša obrana bola veľmi statická a chýbala nám aj väčšia agresivita v prechode do útoku. Celý zápas nás držala akoby nejaká „deka“, ktorej sme sa nevedeli zbaviť a zaslúžene tak súper získal dva body.

Foto zo zápasu:

Ostatné výsledky: Hlohovec – Košice 31:22, ŠKP Bratislava – Michalovce 28:25, Prešov – Modra 33:23, N. Zámky mali voľno.
1. Prešov 6 6 0 0 202:158 12
2. P. Bystrica 6 5 0 1 170:148 10
3. Hlohovec 6 4 0 2 165:146 8
4. Topoľčany 6 3 0 3 155:152 6
5. ŠKP Ba 6 3 0 3 161:166 6
6. Michalovce 6 3 0 3 158:164 6
7. N. Zámky 6 2 0 4 162:173 4
8. Modra 6 1 0 5 129:164 2