Štvrtok, 11. august, 2022 | Meniny má Zuzana

Vyhrali po nájazdoch, hetrik Petra Hurtaja

Topoľčianski hokejisti po výhre v Prešove natiahli šnúru bez prehry na štyri zápasy a výbornú formu chceli potvrdiť aj doma proti Sp. Novej Vsi.

Topoľčianski hokejisti neprehrali už päť zápasov.Topoľčianski hokejisti neprehrali už päť zápasov. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Vyše šesť stoviek divákov videlo na topoľčianskom zimnom štadióne výborný zápas, o čo sa pričinili obe mužstvá. Topoľčany nadviazali na výkony z predchádzajúcich zápasov a doma porazili favorizovaných Spišiakov po samostatných nájazdoch 3:2. Veľkú zásluhu má na tom najmä brankár Branislav Hippík a taktiež aj útočník Peter Hurtaj, ktorý strelil všetky góly Topoľčian.
Úvod zápasu patril hosťom, ktorí už v 2. minúte hrali presilovú hru, no brankár Hippík zneškodnil minimálne dva čisté góly. Potom sa do šancí dostávali aj domáci hokejisti, ale prvý gól padol až v druhej tretine. Po peknej akcii otvoril skóre Peter Hurtaj. „Určite sme chceli pokračovať v sérii víťazných zápasov. Tento zápas mal všetko, čo potreboval. Hral sa rýchly a dynamický hokej, šance sa striedali na oboch stranách a ozdobou boli vynikajúci brankári. My sme spokojní, pretože sme získali dva body a ideme ďalej,“ povedal po zápase autor hetriku Peter Hurtaj.

SkryťVypnúť reklamu

Hostia vývoj otočili

Po vedúcom góle však napriek šanciam Topoľčian dokázali hostia vyrovnať a v záverečnej tretine šli Spišiaci aj do tesného vedenia – 1:2. Hneď nato hrali hostia takmer minútu a pol presilovú hru o dvoch hráčov, ale Topoľčany sa ubránili a následne udreli. Po odrazenom puku od mantinelu sa presadil opäť Hurtaj – 2:2. „Určite to bolo veľké šťastie, ale na druhej strane treba povedať, že sme veľmi túžili po vyrovnávajúcom góle.“
Diváci ešte ani poriadne nesadli späť na sedadlá a Topoľčany zahodili dve vyložené gólové šance. V riadnom hracom čase však gól už nepadol a rovnako ani v predĺžení. O osude stretnutia rozhodli samostatné nájazdy. Za Topoľčany sa v tretej sérii presadil opäť Peter Hurtaj a keďže za hostí sa nepomýlil Belluš, tak musela rozhodnúť štvrtá séria. Opäť dostal šancu Peter Hurtaj a rozhodol o dvoch domácich bodoch. „Radosť mám z každého gólu, ale v prvom rade som rád, že vyhrávame. Momentálne je v kabíne obrovská pohoda, vytvorila sa tu vynikajúca partia a to je prvoradé. Bolo to vidieť aj na ľade. Dal som dnes všetky topoľčianske góly, takže určite mám z toho radosť,“ dodal úspešný topoľčiansky strelec.

Fantastickí diváci

Konečne sa aj topoľčianski diváci bavili hokejom. Hnali domácich dopredu, povzbudzovali a na záver odmenili domácich hráčov skandovaným potleskom. Taká atmosféra v Topoľčanoch nebola vari už niekoľko sezón. „Konečne dobrá kulisa bola aj na hokeji a trochu mi to pripomínalo atmosféru ako na topoľčianskej hádzanej. Ja iba verím, že v takom hojnom počte budú chodiť aj naďalej na naše zápasy, pretože pred plnými tribúnami sa určite hrá lepšie,“ povedal po zápase na margo divákov Peter Hurtaj.
Už dnes (utorok -16. 10.) sa predstavia hokejisti v Detve, ďalší domáci zápas odohrajú Topoľčany v piatok o 17.30 hod. proti Trnave.