Streda, 22. november, 2017 | Meniny má Cecília

Michalovce vrátili Topoľčancom prehru

Domáci hokejisti proti lídrovi z Michaloviec získali bod. Hostia im tak oplatili výhru Topoľčian po predĺžení z prvého kola.

Topoľčany prehrali po samostatných nájazdoch.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Michalove 2:3sn (0:0, 1:2, 1:0)
Pred vyše sedemsto divákmi sa odohral zaujímavý a napínavý hokejový zápas, ktorí sa musel páčiť každému. V prvej tretine sa hral rýchly hokej hore-dole, vynikajúci výkon však počas celého zápasu podali obaja brankári, na domácej strane Hippík a na hosťujúcej Okoličány. Diváci sa gólov dočkali až v druhej tretine. Najskôr počas presilovky Topoľčian trafil Petrina od modrej spojnicu hosťujúcej bránky, potom na druhej strane udreli hostia po peknej akcii – 0:1. Po vylúčení domáceho hráča sa počas presilovky presadil Šechný – 0:2. Hneď na to hrali Michalovce aj ďalšiu presilovky, Gráčik však vysunul Hurtaja a vo vlastnom oslabení znížil na 1:2. V záverečnej tretine Topoľčany prepli na vyššie obrátky, po peknej spolupráci Martina Mihalika s Denisom Mihalikom vyrovnáva druhý menovaný na 2:2. Topoľčany po góle hrali aj 30 sekundovú presilovku o dvoch hráčov, ale gól nepadol. Nerozhodlo ani predĺženie, keď Guričan zastavil prečíslenie dvoch na jedného. O víťazovi tak rozhodli samostatné nájazdy, za domácich sa presadil iba Gráčik. J. Mihalik trafil brankára a Hurtajovi sa v rozhodujúcom momente zlomila hokejka. V štvrtej sérii napálil Gráčik do žŕdky.
Góly: 36. Hurtaj, 49. D. Mihalik – 31. Palovčík, 34. Šechný, rozhodujúci samostatný nájazd Šechný, rozhodovali Fridrich – Kacej, Návratek, vylúčenia 4:6, vyššie tresty 31. Gál (Topoľčany) – 10 minút za napadnutie zozadu, presilovky 0:1, oslabenia 1:0, 730 divákov.
HC: Hippík – Huba, Petrina, Guričan, Kutňanský, Gál, Mrázik, Čerňan, Tartaľ – Gráčik, Hurtaj, Bednárik – Káčer, J. Mihálik, Havlíček – Klačanský, Drahovský, Bystričan – D. Mihalik, M. Mihalik, Uhrík, tréner M. Paulovič, asistent D. Saliji.

Miloš Paulovič (tréner): Privítali sme lídra súťaže, ktorému sme v prvom kole uchmatli dva body a v podstate nám to teraz Michalovce rovnakým spôsobom vrátili. Myslím si, že sme videli jeden lepší prvoligový zápas a výkonom sa obe mužstva približovali k mužstvám zospodu tabuľky slovenskej extraligy. Chlapcom treba poďakovať za nasadenie, pretože bojovali až do konca stretnutia. Získali sme jeden bod, ale trestné strieľania sú vždy lotériou a dnes nám nevyšli.

Ostatné výsledky 12. kola: Lipt. Mikuláš – Pov. Bystrica 11:1, Trebišov – Trnava 7:3, Bardejov – Prešov 0:1, Senica – Detva 4:3, Prievidza – Sp. Nová Ves 0:8.
1. Senica 12 8 3 0 1 56:33 30
2. Michalovce 12 8 2 1 1 56:31 29
3. L. Mikuláš 12 7 1 1 3 63:39 24
4. Sp. Nová Ves 12 7 0 3 2 49:32 24
5. Topoľčany 12 5 2 1 4 46:36 20
6. Prešov 12 5 2 1 4 43:39 20
7. Bardejov 12 4 0 4 4 39:38 16
8. Detva 12 4 1 1 6 46:51 15