Hokejisti vyhrali doma aj vonku

Topoľčianski hokejisti si v dvojzápase pripísali na konto šesť bodov.

Topoľčany doma porazili Lipt. Mikuláš.Topoľčany doma porazili Lipt. Mikuláš. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany - Lipt. Mikuláš 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)
Topoľčany v domácom zápase zaslúžene vyhrali. Súpera a mierneho favorita dokázali prestrieľať 40:29 a do tabuľky si tak pripísali ďalšie tri body. Úvod zápasu patril domácim, tí však dlho nevedeli prekonať hosťujúceho brankára. Hostia udreli prakticky z ničoho, keď sa puk Bartíka nešťastne odrazil od brankára Hippíka a ten ho preskočil až za čiaru – 0:1. Do druhej tretiny nastúpili domáci ešte s väčším odhodlaním a už v 21. minúte prestrelil J. Mihálik – 1:1. O štyri minúty hrali Topoľčany presilovú hru, bombu od modrej vyslal kapitán Petrina, puk jemne tečoval J. Mihálik a Topoľčany razom viedli – 2:1. V 29. minúte unikol Drahovský, neulakomil sa na strelu, nahral voľnému Klačanskému, ktorý zvýšil už na 3:1. V ďalšom priebehu sa šance striedali na oboch stranách, zachytali obaja brankári. V záverečnej tretine sa hostia tlačili dopredu, ale domáci už umnou a hlavne pozornou hrou výsledok udržali. Dokonca ešte v záverečnej hre bez brankára pridal štvrtý gól Gráčik – 4:1.
Góly: 22. a 26. J. Mihálik, 29. Klačanský, 60. Gráčik – 13. Bartík, rozhodovali Adamec - Ščensný, Kováč, vylúčenia 2:2, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, 710 divákov. HC: Hippík – Huba, Petrina, Guričan, Kutňanský, Gál, Mrázik, Čerňan, Tartaľ – Gráčik, Hurtaj, Bednárik – Káčer, Jozef Mihálik, Havlíček – Klačanský, Drahovský, Bystričan – Uhrík, Martin Mihalik, Denis Mihalik, tréner M. Paulovi, asistent D. Saliji.

Načítavam video...

Slovo po zápase

Miloš Paulovič (tréner): Dnešný zápas sme začali o niečo opatrnejšie než domáci zápas s Michalovcami. Boli sme si vedomí sily súpera, ktorý v predchádzajúcom kole nastrieľal doma jedenásť gólov. V prvej tretine nám chýbalo väčšie nasadenie pri napádaní súpera v útočnom pásme. Nepôsobili sme živo, trochu to bolo aj statickejšie. Hostia nám dali z ojedinelej šance náhodný gól po chybe nášho obrancu. Po prvej tretine sme v kabíne museli chlapcom dohovoriť, aby zlepšili napádanie a aby si verili, pretože sme boli v zápase lepší. Hneď v úvode druhej časti sme využili chybu hostí, keď sme vyrovnali na 1:1. Po tomto góle sme v následnej presilovke dali druhý gól a po peknej kombinácii sme dali aj tretí gól. Od tohto momentu sme zápas už kontrolovali, nepúšťali sme sa do zbytočného závodenia, aby sa nehralo hore-dole a aby sme aj šetrili sily, pretože už v nedeľu nás čaká ďalší zápas v Trebišove. V tretej tretine sme vedenie chceli udržať, aby sme nehrali namáhavý hokej a strážili najmä stredné pásmo. Súper musel útočiť a pri power-play sme strelili štvrtý gól. Chlapcom treba poďakovať za výkon a divákov pozvať na najbližší utorkový domáci zápas, kedy privítame opäť lídra súťaže zo Senice.
Trebišov - Topoľčany 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Topoľčany na východ republiky cestovali po troch domá- cich zápasoch, v ktorých dokopy získali sedem bodov. Hosťujúci hokejisti nadviazali na predchádzajúce výborné výkony a už v 6. minúte sa hostia ujali vedenia zásluhou Jozefa Mihálika. Potom sa útoky striedali na oboch stranách, v topoľčianskej bránke opäť však exceloval Hippík. V prostrednej časti obe mužstvá pokrývali stredné pásmo, šance sa však rodili pred oboma brankármi. Ďalšie góly padali až v záverečnej tretine, keď tesné vedenie hostí poistil v 49. minúte Gráčik. Domáci Trebišovčania sa ešte pokúšali zápas zdramatizovať, no v záverečnej minúte pridal gól Martin Mihalik a Topoľčany si tak z východu republiky odviezli cenné tri body. Brankár Hippík si navyše z Trebišova vezie čisté konto.
Góly: 6. J. Mihálik, 49. Gráčik, 60. Martin Mihalik, rozhodovali Sýkora – Smerek, Bľanda, vylúčenia 2:4, presilovky a oslabenia 0:0. HC: Hippík – Huba, Petrina, Guričan, Kutňanský, Gál, Mrázik, Behan, Tartaľ – Gráčik, Hurtaj, Bednárik – Káčer, Jozef Mihálik, Havlíček – Klačanský, Drahovský, Bystričan – Denis Mihalik, Martin Mihalik, Uhrík, tréner M. Paulovič, asistent D. Saliji.

Miloš Paulovič (tréner): Podali sme kolektívny a zodpovedný výkon od brankára až po posledného hráča. Veľmi dobre sme hrali v obrane až na pár výnimiek. Chlapcom treba poďakovať za výkon a pogratulovať im za tri body. Teraz sa musíme zodpovedne pripraviť na náročný domáci zápas proti lídrovi zo Senice.
Ostatné výsledky 13. kola: Michalovce – Trebišov 9:1, Prešov – Pov. Bystrica 8:1, Sp. Nová Ves – Bardejov 2:3, Detva – Prievidza 4:0, Senica – Trnava 5:3.
Ostatné výsledky 14. kola: L. Mikuláš – Prešov 8:7, Pov. Bystrica – Sp. Nová Ves 2:6, Bardejov – Detva 3:1, Prievidza – Trnava 6:5pp, Senica – Michalovce 5:3.
1. Senica 14 10 3 0 1 66:39 36
2. Michalovce 14 9 2 1 2 68:37 32
3. L. Mikuláš 14 8 1 1 4 72:50 27
4. Sp. Nová Ves 14 8 0 3 3 57:37 27
5. Topoľčany 14 7 2 1 4 53:37 26
6. Prešov 14 6 2 1 5 58:48 23
7. Bardejov 14 6 0 4 4 45:41 22
8. Detva 14 5 1 1 7 51:54 18