Sobota, 17. február, 2018 | Meniny má Miloslava

Hokejisti vyrovnali z 0:4 na 4:4

Topoľčianski hokejisti prehrávali už 0:4, no aj tak sa ešte dokázali vrátiť do boja o cenné body.

Topoľčany doma prehrali 4:5 po samostatných nájazdoch.(Zdroj: ARCHÍV JAŠ)

Topoľčany - Bardejov 4:5sn (0:2, 0:2, 4:0 - 0:0)

Topoľčany v úvodných dvoch tretinách podali iba priemerný výkon a na hráčoch sa akoby ukazovala únava s predchádzajúceho náročného obdobia, keď za posledné dva týždne to bol už šiesty zápas. Bardejov mal lepší vstup do zápasu a v priebehu dvoch minút sa rýchlo ujal dvojgólového vedenia. Síce sa Topoľčanci snažili niečo s výsledkom urobiť v prostrednej časti, ale už v 26. minúte hostia pridali aj tretí gól. V závere druhej tretiny Bardejov využil presilovú hru a hostia tak viedli už 0:4. Záverečnú tretinu však mali Topoľčany priam fantastickú. Už v 43. minúte strelil počas presilovky gól Jozef Mihálik. V 51. minúte potrestali domáci hokejisti ďalšie vylúčenie Bardejova a dokonca v 53. minúte Jozef Mihálik skóroval počas oslabenia – 3:4. V 57. minúte sa Topoľčanci dočkali vyrovnania, keď svoj druhý gól v zápase pridal Káčer. Mimochodom, vo všet-kých štyroch topoľčianskych góloch mal prsty Jozef Mihálik, keď dva strelil a na ďalšie dva prihral. V predĺžení gól nepadol, a tak museli rozhodnúť samostatné nájazdy. Po troch sériách bol stav 1:1, keď sa za domácich presadil Jozef Mihálik. Svoje nájazdy nepremenil Gál a Káčer. Vo štvrtej sérii sa presadil J. Gráčik, no uspeli aj hostia. Jozef Mihálik svoj druhý nájazd nedal, ale Hričina sa nepomýlil a zariadil hosťom dva body.
Góly: 44. a 53. Jozef Mihálik, 51. a 57. Káčer - 8. Tkáč, 10. Bochňa, 26. Belušár, 37. Valchař, rozhodujúci samostatný nájazd premenil Hričina, rozhodovali Adamec – Vido, Vyoral, vylúčenia 3 – 5, presilovky 3:1, oslabenia 1:0, 757 divákov.
HC: Hippík – Huba, Petrina, Guričan, Tartaľ, Gál, Mrázik, Behan – Gráčik, Hurtaj, Bednárik – Káčer, Jozef Mihálik, Bystričan – Klačanský, Drahovský, Čerňan – Denis Mihalik, Martin Mihalik, Uhrík, tréner M. Paulovič, asistent D. Saliji.
Ostatné výsledky 17. kola: Senica – Lipt. Mikuláš 6:4, Trebišov – Prievidza 3:4, Michalovce – Pov. Bystrica 9:5, Trnava – Prešov 4:3sn, Detva – Sp. Nová Ves 0:2.
12. Prievidza 17 2 1 1 13 36:83 9
Ďalší program: Nasleduje týždenná reprezentačná prestávka, ďalší zápas sa odohrá až 13. novembra.