Topoľčany strelili vonku iba jeden gól

Topoľčianski hokejisti v nedeľnom zápase nestačili na Bardejov.

Topoľčancom sa vonku nedarí.(Zdroj: ARCHÍV JAŠ)

Bardejov - Topoľčany 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Lepšie do zápasu vstúpili domáci hokejisti, ktorí sa v 9. minúte ujali vedenia zásluhou Belušára – 1:0. Po tomto góle domáci pridali, ale dve šance si vypracovali aj hostia. V 18. minúte sa skóre opäť menilo, Mlynarovič poslal Bardejov už do dvojgólového vedenia. Aj druhá tretina vyznela lepšie pre domáci celok. Po prihrávke Ščurka pridal svoj druhý gól v zápase Mlynarovič – 3:0. Už o dve minúty prišlo prvé vylúčenie v zápase, kedy sa na lavicu hanby porúčal Bystričan. Domáci celok početnú výhodu využil už o dvadsať sekúnd a Bardejov tak zvýšil náskok už na 4:0. V 30. minúte hrali prvú presilovú hru aj hráči Topoľčian. Vylúčenie domáceho hráča dokázal už o minútu potrestať peknou strelou Kutňanský – 4:1. V záverečnej tretine sa zápas už iba dohrával, domáci si však vypracovali viac šancí a v 51. minúte Dancsák upravil na 5:1. Domáci v zápase zaslúžene vyhrali.
Góly: 9. Belušár, 18. a 25. Mlynarovič, 28. Bochňa, 52. Dancsák – 31. Kutňanský, vylúčenia 3:3, presilovky 1:1, oslabenia 0:0, 530 divákov. Rozhodovali Sýkora – Vyšný, Beňuška, vylúčenia 3:3, presilovky 1:1, oslabenia 0:0.
HC: Hippík – Guričan, Kutňanský, Petrina, Tartaľ, Mrázik, Drahovský – Káčer, Hurtaj, Goga – Martin Mihalik, Denis Mihalik, Tvrdík – Bystričan, Marek Mihálik, Klačanský – Bednárik, Pekarčík, Uhrík.
Ostatné výsledky 28. kola: Lipt. Mikuláš – Senica 3:2, Prievidza – Trebišov 5:2, Pov. Bystrica – Michalovce 1:4, Prešov – Trnava 4:1, Sp. Nová Ves – Detva 9:3.
1. Senica 28 20 3 0 5 122:81 66
2. Sp. Nová Ves 28 20 1 3 4 125:55 65
3. Michalovce 28 18 2 2 6 135:87 60
4. L. Mikuláš 28 16 2 1 9 129:97 53
5. Prešov 28 14 2 3 9 100:78 49
6. Bardejov 28 13 1 6 8 95:78 47
7. Topoľčany 28 10 3 2 13 107:100 38
8. Trnava 28 7 5 3 13 80:104 34