So Zámkami si body delili

Topoľčianski hádzanári remizovali v treťom zápase z posledných štyroch.

Topoľčianski muži si pripísali bod do tabuľky.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – N. Zámky 28:28 (12:17)
Domáci hádzanári mali veľmi zlý vstup do zápasu, kedy obrana nestála na pevných nohách a hosťujúci brankár Fabian pochytal väčšinu striel Topoľčancov. Aj preto bol v 3. minúte stav 0:2 a v 7. minúte už 1:6. Tento päťgólový náskok si hosťujúci hádzanári udržali až do polčasu. V druhom polčase však za domácich nastúpilo akoby iné mužstvo, v domácej bránke sa k výbornému výkonu rozchytal Michal Meluš. Topoľčany rýchlo upravili na 18:21 a následne im do karát zahrala veľká nedisciplinovanosť hosťujúceho hráča Pogányho, ktorý v 41. minúte dostal dva tresty naraz a túto štvorminútovú presilovku Topoľčany dokonale využili, keď v 45. minúte vyrovnal Straka na 22:22 a o pár sekúnd poslal Topoľčany po prvýkrát do vedenia Cigáň – 23:22. V 51. minúte po góloch Valenta a Straku viedli Topoľčany najvyšším rozdielom - 27:24. V 55. minúte znížili N. Zámky na 27:25 a následne Valent zahodil sedmičku. Hneď na to v krátkom slede boli vylúčení dvaja hráči Topoľčian a túto dvojnásobnú presilovku využili hostia na otočenie skóre - 27:28. Straka v poslednej minúte vyrovnal na 28:28 a posledný útok hostí zastavil skvelým zákrokom spoľahlivo chytajúci brankár Meluš. Topoľčany si zobrali oddychový čas, ale posledný útok sa im gólom zakončiť nepodarilo, a tak z ostatných štyroch zápasov si Topoľčany pripísali už tretiu remízu.
Rozhodovali Budzák – Varga, pokutové hody 4/2 – 3/3, vylúčenia 3 – 9, ČK: 41. Pogány, 60. Sivák (obaja N. Zámky) – obaja za tri vylúčenia, 420 divákov. HK: Drápal, Meluš – Greguš, Valent 8/2, Straka 4, Kopecký, Doskočil 1, Klačanský 4, Ivanytsia 1, Briatka 3, Cigáň 4, Kovačech 3, Jadroň, Ďurček, tréner F. Šulc, V. Straka.
Priebeh: 0:2, 1:6, 3:6, 7:11, 9:14, 11:14, 12:17, 14:18, 18:21, 22:22, 23:22, 27:24, 27:28, 28:28.
Ostatné výsledky 17. kola: ŠKP Bratislava – Modra 38:20, Košice – Prešov 31:41, Hlohovec – Pov. Bystrica 40:35, Michalovce mali voľno.
Ostatné výsledky 18. kola: Košice – ŠKP Bratislava 27:28, N. Zámky – Hlohovec 25:32, Modra – Michalovce 21:34, Pov. Bystrica – Prešov odložené na stredu, Topoľčany mali voľno.
9. Košice 16 1 0 15 393:491 2
Ďalší program: 12. 12. (streda) o 18.00 h Slovenský pohár: Topoľčany – Modra, 15. 12. (sobota) o 18.00 h: Topoľčany – Hlohovec.

1. Výškovú budovu v Partizánskom uzatvorili. Pripravujú ju na zbúranie Foto 4 049
  2. Voľby do VÚC 2017 Topoľčany: Zoznam kandidátov na poslancov 970
  3. Voľby do VÚC 2017 Partizánske: Zoznam kandidátov na poslancov 778
  4. Voľby do VÚC 2017 Bánovce nad Bebravou: Zoznam kandidátov na poslancov 463
  5. V Topoľčanoch im chýbal lukostrelecký klub. Tak sa ho rozhodli založiť Foto 254