Streda, 1. december, 2021 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Topoľčianski hokejisti prehrali na nulu

Hokejisti Topoľčiany po výhre 7:1 nad Považskou Bystricou prehrali v Prešove na nulu.

Po dobrom domácom výkone proti Pov. Bystrici v Prešove vyhoreli.Po dobrom domácom výkone proti Pov. Bystrici v Prešove vyhoreli. (Zdroj: ARCHÍV JAŠ)

Prešov - Topoľčany 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)
Prvú obrovskú šancu v zápase si vypracoval hosťujúci Petrina, ale domáci brankár ho vychytal. V 9. minúte sa k odrazenému puku dostal Segľa a strelil prvý gól domácich. V 15. minúte dostal domáci hráč päťminútový trest, no počas presilovky Topoľčian udreli hostia po druhýkrát. Topoľčany napriek dlhej presilovke gól nestrelili. Druhú tretinu začali domáci aktívnejšie. Následne v priebehu 46 sekúnd pridali domáci ďalšie dva góly a v 31. minúte vyhnal Gavač piatym gólom Belianského z bránky – 5:0. V záverečnej tretine opäť začali domáci náporom a už po 37 sekundách pridali šiesty gól. V 53. minúte už na hrozivých 7:0 upravil Leskovjanský. V ďalších minú- tach mal domáci Prešov na hokejkách aj ďalšie veľké šance, ale brankár Halo už puk za svoj chrbát nepustil. Topoľčany tak vysoko prehrali a dokonca sa im ani raz nepodarilo skórovať.
Góly: 9. a 41. Segľa, 27. a 53. Kivader, 27. a 31. Gavač, 17. Leskovjanský. Rozhodovali Sýkora – Korba, Kalina, vylúčenia 2:2 na dve minúty, vyššie tresty: 15. Hajduk (Prešov) 5 + do konca zápasu za pichnutie, presilovky 0:0, oslabenia 1:0, 391 divákov.
HC: Belianský (31. Halo) – Guričan, Kutňanský, Petrina, Mrázik, Tartaľ, Káčer – Denis Mihalik, Hurtaj, Tvrdík – Bednárik, Pekarčík, Uhrík – Bystričan, Marek Mihalik, Klačanský, tréner M. Paulovič.

Slovo po zápase

Miloš Paulovič (tréner): Dá sa povedať, že v prvej tretine bola hra viac-menej vyrovnaná, no po našej chybe sa domáci dostali do vedenia po odrazenom puku. Potom sme dostali šancu na vyrovnanie, keď domáci hráč dostal päťminútový trest plus do konca zápasu, ale miesto toho, aby sme dali gól, inkasovali sme. Hráč prekorčuľoval celé ihrisko a dal nám gól na 2:0. Do druhej tretiny sme išli s tým, že sme chceli niečo s výsledkom urobiť, ale po treťom góle Prešova sme len ostali stáť a pozerali sme sa, čo s nami domáci hráči robia. Až to napokon skončilo výsledkom 7:0 pre domácich, keď my sme neboli schopní streliť ani len jeden gól.
Ostatné výsledky 30. kola: L. Mikuláš – Prievidza 5:2, Bardejov – Senica 3:2, Pov. Bystrica – Trebišov 3:2, Sp. Nová Ves – Michalovce 3:0, Detva – Trnava 1:2.
1. Sp. Nová Ves 30 22 1 3 4 132:55 71
2. Senica 30 21 3 0 6 130:84 69
3. Michalovce 30 18 2 2 8 136:93 60
4. L. Mikuláš 30 17 2 1 10 137:105 56
5. Prešov 30 16 2 3 9 110:79 55
6. Bardejov 30 15 1 6 8 101:81 53
7. Topoľčany 30 11 3 2 14 114:108 41
8. Trnava 30 8 5 3 14 82:109 37