Utorok, 24. apríl, 2018 | Meniny má Juraj

Trápenie pokračuje, situácia sa zamotáva

Cieľom topoľčianskych hokejistov je dostať sa do play-off. Po posledných zápasoch sa však prepadli až na ôsme miesto, dokonca po 36. kole sa Detva priblížila už iba na tri body.

Topoľčany prehrali oba zápasy.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany mali sériu troch zápasov na domácom ľade. S Trnavou prehrali 1:4, s Michalovcami vyhrali až po nájazdoch 4:3 a sériu zakončili prehrou proti Lipt. Mikulášu 4:7. „Pokračujeme aj ďalej vo výkonoch, ktoré sme nastolili od domáceho zápasu s Trnavou. Z našej strany to bolo o niečo živšie po korčuliarskej stránke ako v predošlých zápasoch a v prvej tretine sme si vypracovali aj niekoľko šancí. Súpera sme dokázali aj zatlačiť, ale po našich hru-bých chybách sa hostia ujali rýchlo vedenia 0:2,“ povedal krátko po zápase s Liptovským Mikulášom tréner Miloš Paulovič. Topoľčany ešte dokázali znížiť na 2:3, ale hneď na to dopriali hosťom presilovú hru a tí ušli opäť na 2:4. V záverečnej tretine Topoľčany ešte znížili na 3:4, ale potom prišla trojgólová smršť Liptákov. „Skúsení hosťujúci hráči využívali v záverečnej tretine prečíslenia a ukázali nám lekciu z efektivity ako sa premieňajú šance. Zrazu sme tak prehrávali už 3:7,“ dodal Miloš Paulovič.

Po prestávke trápenie

Topoľčany mali výbornú úvodnú štvrtinu sezóny. Dokonca sa na diaľku s Liptovským Mikulášom bili o štvrté miesto v tabuľke, keď pred reprezentačnou prestávkou obsadili priebežne piate miesto len vďaka horšiemu skóre. Po tejto prestávke však Topoľčanci akoby zabudli hrať hokej a ich výkony zaostávali za očakávaním. „Chlap-ci sa v prvom rade musia skoncentrovať sami na seba, musia sa skoncentrovať na tréning a viac zo seba na tréningu treba aj vydať. Nie je možné, aby polovici mužstva robili najväčšie problémy základné herné činnosti – prihrávka, spracovania puku či hra jeden na jedného. Zbytočne puk zahadzujeme, puky nám utekajú, hráči ich nevedia spracovať a podobne,“ zhodnotil príčiny neúspechu Miloš Paulovič. „Myslím si, že všetko je to v hlavách. Na začiatku sezóny hráči ukázali, že vedia hrať hokej, ale postupne náš výkon upadá. Je potrebné, aby každý jeden hráč si to urovnal najskôr v hlave a potom sa to prenesie aj na ľad. Hokej sa predsa nedá zabudnúť hrať a my sme ukázali, že ho hrať vieme. Len momentálne to tak nevyzerá.“

Boj o play-off

Pred začiatkom sezóny sa v Topoľčanoch hovorilo o play-off, kam postúpi prvých osem mužstiev. Topoľčany sa však po posledných výsledkoch prepadli až na posledné postupové ôsme miesto, navyše deviata Detva po 36. kole stiahla náskok Topoľčian už iba na tri body. „Do konca základnej časti zostáva ešte dosť kôl a my sa s tým musíme popasovať. Určite nás nečakajú ľahké zápasy, ale verím, že v play-off nebudeme chýbať.“

Výsledky z minulého týždňa

Výsledky 35. kola: Topoľčany - L. Mikuláš 4:7, Michalovce – Trebišov 10:0, Prešov – Pov. Bystrica 3:1, Trnava – Senica 4:3sn, Detva – Prievidza 4:3, Bardejov – Sp. Nová Ves 0:2.
Výsledky 36. kola: Trebišov - Topoľčany 4:2, Lipt. Mikuláš – Prešov 2:1, Bardejov – Detva 3:0, Senica – Michalovce 2:1, Pov. Bystrica – Sp. Nová Ves 3:0, Prievidza – Trnava 2:3sn.
1. Senica 36 25 3 1 7 155:105 82
2. Sp. Nová Ves 36 24 2 3 7 148:71 79
3. Michalovce 36 22 2 3 9 170:107 73
4. Prešov 36 20 2 3 11 137:92 67
5. Bardejov 36 19 1 7 9 120:92 66
6. L. Mikuláš 36 20 2 1 13 156:122 65
7. Trnava 36 11 7 3 15 103:126 50
8. Topoľčany 36 12 4 2 18 131:133 46