Sobota, 25. september, 2021 | Meniny má VladislavKrížovkyKrížovky

Boj o play-off vrcholí

V základnej časti I. hokejovej ligy sa do začiatku play-off odohrajú už iba štyri kolá.

Topoľčany vyhrali naposledy v Považskej Bystrici.Topoľčany vyhrali naposledy v Považskej Bystrici. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Topoľčany momentálne figurujú na siedmom mieste, ktoré im síce zaručuje účasť v play-off, ale ôsma Trnava ako aj deviata Detva strácajú na siedme miesto iba dva body. A to Topoľčany odohrajú ešte domáci zápas s Prešovom a práve s Detvou a na ľade súperov sa predstavia v Spišskej Novej Vsi a základnú časť ukončia stretnutím v Trnave.
Po utorku však Topoľčany padli až na deviate miesto, keď Trnava aj Detva svojimi víťazstvami predčili Topoľčany, ktoré doma nestačili na Bardejov a prehrali 3:7. „Hoci sme sa v prvej minúte ujali vedenia, hostia boli vo všetkých činnostiach lepší, omnoho dôraznejší, čo vyústilo do našej vysokej konečnej prehry,“ povedal po zápase tréner Miloš Paulovič. Topoľčany v tomto zápase vždy keď znížili, súper sa ihneď gólovo odpútal. „Aj keď sa nám podarilo priblížiť na rozdiel gólu, tak súper automaticky zapol na plné obrátky a hneď v ďalšom striedaní nám dal gól a odskočil na dva góly. „Dá sa povedať, že keby bol Bardejov premenil všetky svoje šance a hlavne nájazdy, tak výsledok by bol ešte vyšší.“

Tri body na Považí

Zverenci trénera Miloša Pauloviča však v piatkovom zápase splnili tabuľkové predpoklady a vyhrali nad Považskou Bystricou 4:3. „V tomto zápase sme potrebovali vyhrať, a to sa nám aj podarilo. Dali sme v úvode hneď gól, ale počas oslabenia sme nechali súpera vyrovnať. Do konca tretiny sme si však dokázali vytvoriť dvojgólový náskok – 3:1,“ dodal topoľčiansky tréner a zároveň poznamenal: „V druhej tretine sme hrali dobre v obrane, dodržiavali sme obranný systém, nepúšťali sme Považanov do šancí. V záverečnej tretine sme však nepochopiteľne prestali korčuľovať a robili sme chyby. Domáci však našťastie dali len dva góly a zápas sme tak dotiahli do víťazného konca.“

Ešte štyri kolá

Boj o prvú osmičku postupujúcich do play-off sa tak ešte riadne zamotal. Topoľčany čakajú ešte štyri náročné zápasy, dva z toho odohrajú proti súperom, ktorí priamo taktiež bojujú o účasť v play-off. Už v utorok privítajú Topoľčany na vlastnom ľade Prešov a v piatok cestujú na ľad do Spišskej Novej Vsi, odkiaľ sa body privážajú len veľmi ťažko. Prvoligový kolotoč pokračuje zápasmi v nedeľu, kedy Topoľčany privítajú Detvu a na ďalší utorok uzatvoria základnú časť zápasom v Trnave.