Pondelok, 23. apríl, 2018 | Meniny má Vojtech

Po dvoch sezónach ideme do play-off

Hokejisti Topoľčian sa prebojovali do play-off. Do konca základnej časti odohrajú už iba posledný zápas v Trnave.

Topoľčany s Prešovom prehrali po nájazdoch, no potom vyhrali dva zápasy.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčianski hokejisti za minulý týždeň mali opäť poriadnu porciu troch prvoligových zápasov. Svoju cestu za play-off odštartovali Topoľčany utorok doma proti Prešovu a už 6. minúte prehrávali 0:2. „Prešovu sme uľahčili cestu za víťazstvom už v prvej tretine, kedy sme si nechali rýchlo streliť dva góly,“ povedal po zápase tréner Miloš Paulovič. Topoľčany však v tomto zápase prehrávali už aj 1:4, no sériou troch gólov dokázali vyrovnať a vynútili si tak predĺženie. V samostatných nájazdoch sa presadili iba hostia, a tak Topoľčanci získali len jeden bod. „Ku cti hráčom slúži, že sa nevzdali ani za nepriaznivého stavu a vynútili si predĺženie. V ňom síce uspeli hostia, ale aj jeden získaný bod je dôležitý.“

Tri body zo Spiša

Viac radosti priniesol Topoľčancom zápas v Spišskej Novej Vsi, kde hostia zvíťazili 3:1. Favoritom boli domáci, i keď tí v poslednej dobe nastupujú na zápas prevažne s mladými hráčmi. „Do Spišskej Novej Vsi sme cestovali s cieľom bodovať. Náš súper sa v poslednej dobe výrazne oslabil a zápasy odohráva iba s juniormi,“ povedal po príchode do Topoľčian Miloš Paulovič a dodal: „V druhej tretine sa nám podarilo skórovať pri presilovke päť na tri a hneď na to sme zvýšili na 2:0. I keď treba dodať, že medzi týmito dvoma gólmi domáci nevyužili samostatný únik, ktorý bravúrne zneškodnil Beliansky. Potom sme sa upokojili a pridali sme aj tretí gól. V záverečnej tretine sme pozornou obranou dovolili domácim už len skorigovať na konečných 3:1.“
Topoľčany sa zásluhou tohto víťazstva odpútali od deviatej Trnavy na rozdiel šiestich bodov. Na potvrdenie účasti v play-off im stačí bodík z posledného dvojzápasu alebo zaváhanie Trnavy.

Nič neponechali na náhodu

Topoľčianski hokejisti už v prvom možnosť zápase potvrdiť účasť v play-off proti Detve zabrali ako sa patrí. Síce už v 3. minúte prehrávali 0:1, no dokázali vývoj zápasu otočiť a v stretnutí tak napokon vyhrali 5:2. Topoľčany tak postúpili po dvoch neúspešných sezónach opäť do play-off. „Chceli sme potvrdiť tri body zvonku a zároveň sa tak prebojovať aj do play-off. Hostia sa po našej chybe ujali vedenia, keď sa naši hráči rozostúpili a nechali priam voľnú diaľnicu pre hosťujúceho hráča - a bolo 0:1. Trochu sme znervózneli, ale po vyrovnávajúcom góle sme pridali. Do tretej tretiny sme išli s tým, že musíme skórovať. Paradoxne, keď sme z prvého a z tretieho útoku vymenili Gogu s Chlapovičom, tak práve Chlapovič strelil vedúci gól Topoľčian. A hneď na to sa presadil aj tretí útok s Gogom a bolo 3:1,“ dodal tréner Miloš Paulovič. „Síce sme si ešte nechali streliť druhý gól, ale potom sme pritlačili a ujali sme sa vedenia 4:2. Detva sa v závere ešte pokúšala o power play, ale strelou do prázdnej bránky stanovil Gráčik na konečných 5:2.
Posledný zápas základnej časti odohrajú Topoľčany už dnes – 5. 2. (utorok), kedy sa predstavia na ľade Trnavy. Aj keď Topoľčany majú už účasť v play-off v suchu, no práve v poslednom zápase sa rozhodne, či obsadia siedme alebo ôsme miesto po základnej časti.

1. Zamestnancov Elektrokarbonu čaká podľa všetkého prepúšťanie. Firma sa dostala do platobnej neschopnosti 337