Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Hádzanári vyhrali, Meluš čaroval

Topoľčianski hádzanári po dlhej prestávke opäť pokračovali v zápasovom tempe. Doma porazili ŠKP Bratislava 33:23.

Michal Meluš v topoľčianskej bránke chytil aj štyri sedmičky.Michal Meluš v topoľčianskej bránke chytil aj štyri sedmičky. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Ešte cez týždeň však v generálke na extraligový zápas nestačili zverenci trénera Václavu Straku v pohárovom zápase na Hlohovec, keď na jeho palubovke prehrali 26:31. V sobotu však Topoľčany po výbornom výkone vyhrali o desať gólov. Domáci po dlhom čase konečne nastúpili v plnom zložení, keď im chýbal už iba Hurtiš so Žilinčíkom, ktorí však pauzujú celú sezónu. Krátko po novom roku ešte topoľčiansky dres vyzliekol Kovačech, ktorý odchádza „legio-nárčiť“ do Maďarska.
V sobotnom zápase odohrali dobrý zápas viacerí hráči, no nad všetkými vyčnieval topoľčiansky brankár Michal Meluš. „Určite sme neočakávali, že tak ľahko v tomto zápase výrazne vyhráme, ale na druhej strane sme sa už všetci tešili na zápasy, pretože prestávka bola dlhá. Konečne je celé mužstvo zdravé, a tak sme mohli nastúpiť v plnej sile. Počas prestávky odišiel od mužstva jeden pán a po jeho odchode sme sa upokojili a opäť sme mohli hrať svoju hru. Dúfam, že to pôjde takto aj ďalej, povedal po záverečnom hvizde skúsený gólman Michal Meluš.

Štyri chytené sedmičky

Práve Meluš mal najväčší podiel na víťazstve Topoľčian. Veď okrem iného zneškodnil štyri sedmičky a recept na jeho prekonanie z trestného hodu našiel až Kucharik, ktorý premenil piaty a šiesty pokus. „Som rád, že som pomohol k víťazstvu, ale v maďarskej lige som v jednom zápase chytil osem sedmičiek z ôsmich, takže tieto štyri nevnímam ako extra veľký úspech,“ dodal Michal Meluš a zároveň poznamenal: „Do každého zápasu idem s tým, že chcem chlapcom v poli pomôcť. Som rád, že sa mi v tomto zápase darilo a dúfam, že takto to pôjde aj ďalej. V prvom rade si však želám, aby sa nám začali vyhýbať zranenia, pretože záver roka bol v tomto smere veľmi kritický.“
Proti ŠKP sa Topoľčancom darilo, po celý zápas domáci vysoko viedli a zápas rozhodli prakticky už v prvom polčase. Výborne fungovala aj obrana a vtedy sa aj brankárovi chytá lepšie. „Určite sa aj mne lepšie chytá, keď je tvrdšia obrana. Aj keď prejde strela, tak sa viem už lepšie postaviť. Som vďačný aj chlapcom za to, ako k zápasu pristúpili, a taktiež ďakujem aj ľuďom, čo nás chodia povzbudzovať na hádzanú.“

V piatok na východ

Už v piatok pokračuje Extraliga zápasov Michalovce – Topoľčany. Jasným favoritom sú domáci. „Určite tam musíme hrať ako sme hrali doma s ŠKP, ale taktiež musíme premieňať aj šance. Uvidíme, ako to nakoniec dopadne, no určite sa pokúsime uhrať prijateľný výsledok,“ dodal na záver brankár Michal Meluš.

10. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 7 809

Celú kariéru odchytal v rodných Topoľčanoch. Prečo Oldřich Chvojka netúžil strieľať góly?

Bývalý najlepší brankár ligy v sezóne 2003/2004 vychováva hokejistov v Topoľčanoch.

Oldřich Chvojka.

Právna poradňa MY: Práva zamestnanca a riešenie sporov so zamestnávateľom počas pandémie

Bojíte sa o zárobok, lebo ste v karanténe? Prišli ste o prácu, lebo váš zamestnávateľ obmedzuje podnikanie? Viete, na koho a kde sa máte obrátiť v takejto či podobnej situácii? Aj na tieto otázky odpovedajú v bezplatnej právnej poradni naši právni experti.

Zverejnili čísla z tretieho kola testovania v regióne

V okrese Topoľčany museli zatvoriť až šesť zariadení sociálnych služieb.

  Slovenský červený kríž – územný spolok Topoľčany aj naďalej od pondelka do soboty vykonáva odbery antigénovými testami v Galérii mesta Topoľčany.
Páchateľovi hrozí trest odňatia slobody na dvanásť rokov až dvadsaťpäť rokov.

PARTIZÁNSKE: Za útok na policajtov mu hrozí vysoký trest

Obvineniam z obzvlášť závažného zločinu útoku na verejného činiteľa čelí 39-ročný muž z okresu Partizánske. Incident sa stal cez víkend v jednom z bytov v Partizánskom.