Nedeľa, 25. júl, 2021 | Meniny má JakubKrížovkyKrížovky

Dvojgólový návrat Eduarda Gajdoša

Eduard Gajdoš pôsobil v Topoľčanoch naposledy pred dvoma rokmi. Teraz sa vrátil počas zimnej prestávky a prvý jarný zápas mu vyšiel na výbornú.

Eduard Gajdoš v obkľúčení hráčov z Vrbového.Eduard Gajdoš v obkľúčení hráčov z Vrbového. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Gajdoš dostal dôveru od trénera Jána Miklošku hneď od úvodných minút a už v 12. minúte otvoril skóre zápasu po rohu Baláža. „Prvý gól bol aj o šťastí. Po rohu Baláža sme do toho išli spoločne s Remeňom a lopta sa od nás odrazila do siete. Cítil som, že sa lopta odo mňa odrazila, ale netuším, či som bol posledný ja alebo Lukáš,“ povedal autor prvého gólu Eduard Gajdoš, ktorý strelil aj druhý gól Topoľčian. „Zostal som voľný pred brankárom a už nebol pre mňa problém zvýšiť na 2:0.“
V druhom polčase sa zdalo, že Topoľčany dohrávajú zápas bez problémov. Vylúčenie Ondrku však nakoplo hostí, tí však našťastie pre domácich strelili iba jeden gól. „Zápas sa vyvíjal pre nás veľmi dobre, ale v 61. minúte si Juraj trochu pustil loptu, krok mu nevyšiel a uvidel červenú kartu. Myslím si, že to nebola až tak vyložená šanca a pokojne by stačila aj žltá karta. Tento zápas to značne poznačilo, ale už sme to ubránili. Sme radi, že sme získali tri body, dodal E. Gajdoš, ktorý sa najviac obával o výsledok v záverečných minútach. „Terén bol už riadne podmočený, každému uchádzali nohy. Od 80. minúty som dostával kŕče, ale som rád, že som to vydržal až do konca a mužstvo vyhralo.“
Edovi Gajdošovi sa v Topoľčanoch páči. Spokojný je so súčasnými trénerskými metódami. „Som rád, že som sa mohol vrátiť do Topoľčian. Momentálne tu pôsobí super tréner a som veľmi rád, že po dlhej dobe má trénuje tréner s modernejšími metódami. Mimochodom, na vysokej škole študujem trénerstvo, takže som za nové metódy a tieto tréningy v Topoľčanoch sa mi veľmi páčia.“