Hádzanári pokračujú vo víťaznom ťažení

Topoľčianski hádzanári vyhrali doma o štyri góly.

Hádzanári doma vyhrali, vynikajúci výkon podal Drápal v bránke.Hádzanári doma vyhrali, vynikajúci výkon podal Drápal v bránke. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Pov. Bystrica 26:22 (15:11)
Domáci hádzanári mali výborný vstup do zápasu. Topoľčany sa rýchlo ujali vedenia 2:0, keď v domácej bránke vynikajúco dvakrát zasiahol Drápal. Topoľčany aj naďalej ťažili z výborného výkonu Drápala, a tak v 6. minúte bolo už 5:2. V týchto minútach vynikal domáci gólman a navyše hostia sa dopúšťali technických chýb - Topoľčany tak upravili už na 9:3. Hosťujúci tréner vymenil v bránke Kovačina za Biela a Považania začali postupne znižovať topoľčiansky náskok. Do troch zákrokoch Biela bolo už 9:5, no Topoľčany upravili na 10:6. Vallov gól na 10:7 bol na dlhé minúty posledným a Topoľčany zvýšili na 14:9. Druhý polčas lepšie začali Topoľčany, Doskočil zvýšil na 16:11. Hostia ale Adamčíkom odpovedali na 16:13, aby vzápätí dva góly pridali domáci – 18:13. V 40. minúte Kružík upravil už na 19:14 a zdalo sa, že Topoľčany idú za víťazstvom. Avšak, v 45. minúte po góloch Hároníka, Valla a Kostelanského bolo zrazu 19:18. V dôležitých okamihoch navyše nedal Klačanský sedmičku, no našťastie pre domácich vyrazenú loptu poslal do bránky Cigáň – 21:19. Topoľčany potom viedli aj 22:20 po góle Ďurčeka, no hostia v 55. minúte dokonca v oslabení znížili na 22:21. Hosťujúcej lavičke sa nepáčili niektoré verdikty rozhodcov, navyše čas na zakončenie útokov sa im zdal vždy krátky, a tak sa viac hádalo ako hralo. Všetko to vyústilo do vylúčenia vedúceho mužstva Považskej Bystrice Valašeka, ktorý uvidel červenú kartu za nešportové správanie a Topoľčany tak mali presilovku šesť na štyri, ktorá trvala vyše minúty. Topoľčany túto výhodu využili a upravili na 24:21. V ďalšom priebehu v nervóznom závere už domáci hádzanári svoj náskok z rúk nepustili, navyše hostia v záverečných minútach od 55. minúty dohrávali len v oslabení. Topoľčany v zápase zaslúžene vyhrali.
Rozhodovali Budzák – Varga, vylúčenia 1:6 na dve minúty, ČK: 56. Valášek – vedúci mužstva (Pov. Bystrica) – za nešportové správanie, pokutové hody: 3/2 – 3/1, 450 divákov. HK: Drápal, Meluš – Greguš, Valent 3, Kopecký 1, Doskočil 3, Masaryk 4, Klačanský 5/2, Ivanytsia 2, Briatka, Kružík 2, Cigáň 3, Jadroň, Ďurček 3, Halo, tréner V. Straka.
Priebeh: 2:0, 5:2, 7:2, 9:3, 10:6, 12:8, 15:11, 18:13, 19:16, 19:18, 21:20, 24:21, 26:22.

Načítavam video...

Slovo po zápase

Václav Straka (tréner): Na súpera z Považskej Bystrice sme sa dôrazne pripravovali po celý týždeň. Hráči na palubovke splnili všetko, čo sme si povedali na taktickej porade pred zápasom. V obrannej fáze sme súpera do ničoho nepúšťali a svojimi zákrokmi nás často podržal aj brankár Drápal. Trochu sme si zápas skomplikovali v útočnej fáze, keď sme niektoré naše dobre rozohrané akcie nedokázali zakončiť gólom, pretože aj súperov brankár mal niekoľko dobrých zákrokov. Záver bol zbytočne nervózny, no hráčom musím poďakovať za to, že hrali disciplinovane a zaslúžene sme tak v zápase vyhrali.
Ostatné výsledky: Modra – Prešov 17:37 (predohrali), ŠKP Bratislava – Michalovce 23:30, Hlohovec – Košice 39:24, Nové Zámky mali voľno.
1. Prešov 22 17 3 2 777:582 37
2. Hlohovec 22 17 0 5 677:566 34
3. Michalovce 23 15 0 8 690:636 30
4. P. Bystrica 22 12 2 8 621:596 26
5. ŠKP Ba 22 10 1 11 596:615 21
6. Topoľčany 23 9 3 11 606:641 21
7. N. Zámky 22 9 2 11 601:632 20
8. Modra 22 4 1 17 507:670 9