Doma prehrali o päť gólov

Topoľčianski hádzanári prehrali o päť gólov.

Hádzanári doma prehrali o päť gólov.(Zdroj: ARCHÍV JAŠ)

Topoľčany – Prešov 33:38 (12:18)
Domáci hádzanári sa proti favoritovi ujali vedenia po premenenej sedmičke Cigáňa – 1:0, ale hostia potom otočili vývoj zápasu na 1:3. Aj v ďalšom priebehu robilo domácim hráčom problém presadiť sa cez pozornú obranu hostí a Prešov si tak vytvoril päťgólový náskok – 7:12 a 10:15, keď sa presadzovali najmä po rýchlych brejkov. Po prestávke tak hostia odchádzali už za vedenia – 12:18. V úvode druhého polčasu sa obraz hry nezmenil, hostia rýchlo zvýšili vedenie na 24:28. Topoľčany však svoju kožu nechceli lacno predať a v 43. minúte znížili na 24:28. Aj v ďalšom priebehu domáci nedovolili hosťom odpútať sa na viac ako šesťgólový rozdiel. V závere sa stretnutie už iba dohrávalo v trochu nervóznej atmosfére, ale hostia už vedenie z rúk nepustili.
Rozhodovali Macko – Volentics, vylúčenia 4 – 8, pokutové hody 4/4 – 2/2, 620 divákov. HK: Drápal, Meluš – Valent 8, Doskočil 2, Masaryk 1, Ivanytsia 5, Briatka 3, Kružík 1, Cigáň 10/4, Jadroň 3, Ďurček, Halo, tréner V. Straka.
PRIEBEH: 1:0, 1:3, 4:8, 6:11, 7:12, 10:15, 12:18, 15:24, 22:27, 24:28, 27:32, 29:35, 31:37.

Slovo po zápase

Václav Straka (tréner): Nás čakal trochu nerovný boj, pretože kvalita súpera je vysoká a navyše Prešov na lavičke mal pomaly viac hráčov na striedanie ako je nás dokopy. Od hráčov som chcel, aby podali bojovný výkon a zápas tak odohrali so vztýčenou hlavou, aby nám diváci po zápase zatlieskali. To hráči splnili, nasadenie im nemôžem vytknúť a donútili Prešov k tomu, aby musel hrať plných šesťdesiat minút. O lepší výsledok nás pripravilo niekoľko technických chýb pri prechode do útoku a vysoký počet zahodených šancí, keď proti nám stál nielen brankár hostí, ale aj tyčky. Chalanom za nasadenie v zápase ale musím poďakovať.

Ostatné výsledky: Nové Zámky – ŠKP 30:29, Pov. Bystrica – Michalovce 29:30, Košice – Modra 26:23, Hlohovec mal voľno.
1. Prešov 26 21 3 2 936:695 45
2. Hlohovec 25 19 1 5 774:639 39
3. Michalovce 26 18 0 8 788:712 36
4. P. Bystrica 26 12 3 11 725:714 27
5. ŠKP Ba 26 13 1 12 711:719 27
6. N. Zámky 26 10 3 13 707:773 23
7. Topoľčany 26 9 4 13 689:740 22
8. Modra 25 4 1 20 576:758 9