Topoľčany porazili Žilinu a obsadili konečné piate miesto.

Topoľčany doma vyhrali.(Zdroj: ARCHÍV JAŠ)

Žilina - Topoľčany 10:6 (2:0, 1:1, 5:2, 2:3)
Bodový stav série: 6:6
Topoľčany v prípade bodového zisku by už ukončili sériu. Domáci však začali lepšie a po dvoch štvrtinách viedli 3:1. Tretia štvrtina však Topoľčancom vôbec nevyšla. Počas presiloviek a nedôrazného bránenia inkasovali až päť gólov a Žilina pred záverečnou štvrtinou viedla už 8:3. Séria sa tak musí ešte presunúť do Topoľčian, kde sa rozhodne o držiteľovi piateho miesta.
SC PIRANA: Gális, Ondraška 1, Daňo 2, Porubský, Koubský, Michalides 2, Antala, Rybnikár, Štefanec, Halaj 1, O. Gažík, tréner Miroslav Gogola.

Miroslav Gogola (tréner): V prvej štvrtine sme celkom dobre bránili, ale domáci nám strelili dva šťastné góly. Druhá štvrtina bola jasne v našej réžii, ale zahadzovali sme šancu za šancou a ani tie najvyloženejšie šance sme nedokázali premeniť. To akoby na nás zanechalo stopy a v tretej štvrtine nás domáci Žilinčania jasne prevýšili. Potom sa zápas už iba dohrával. Nám chýbali dvaja kľúčoví hráči, a tak sme nedokázali získať potrebný bod.
Topoľčany – Žilina 10:6 (2:3, 3:1, 3:1, 2:1)
Konečný bodový stav série: 8:6
Topoľčany po domácom víťazstve obsadili konečné piate miesto. Domáci pólisti začali trochu nervózne a Žilina sa rýchlo ujala vedenia 1:3. Topoľčany však v ďalšom priebehu pridali a dokázali vyrovnať na 4:4. Od druhej štvrtiny prevzali domáci pólisti iniciatívu, hrali pozorne v obrane a v útoku premieňali svoje šance. Zverenci trénera Miroslava Gogolu si víťazstvo z rúk už nenechali vziať a zaslúžene vyhrali rozhodujúci súboj o piate miesto. „Ďakujem chalanom za celú sezónu, pretože mladý káder potešil a výsledkom je výborné piate miesto. Dokázali sme tak poskočiť o dve priečky vyššie ako v minulej sezóne, čo je pre nás výzvou do ďalšej sezóny, na ktorú sa už teraz tešíme,“ povedal po stretnutí predseda Sport Club Pirana Topoľčany Peter Gáfel.
SC PIRANA: Gális, Ondraška 4, Daňo, Murčo 1, Koubský, Michalides 2, Antala, Rybnikár, Aliu 1, Porubský, Štefanec, Halaj 2, O. Gažík, D. Gažík, Géci, Vančo, tréner Miroslav Gogola.

Miroslav Gogola (tréner): Začali sme ustráchane a prvú štvrtinu sme prehrali 2:3, keď sme tri góly inkasovali po našich zbytočných chybách. Potom sme sa však upokojili, začali sme hrať dobre v obrane aj v útoku. Výsledkom toho bola zaslúžená výhra, pričom za tri štvrtiny sme inkasovali iba tri góly. Chalanom chcem pogratulovať za celú sezónu i za vydarenú sériu proti Žiline. Zápasy o piate miesto mali svoj náboj a mladým chalanom takéto stretnutia len pomôžu pri naberaní skúseností. Sme mladý tím a piate miesto je pre nás dobrým umiestnením.

1. Zamestnancov Elektrokarbonu čaká podľa všetkého prepúšťanie. Firma sa dostala do platobnej neschopnosti 379