Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Zlatý svetový pohár

V závere mesiaca sa v českom meste Hradec Králové konala súťaž pod názvom World karate cup - Grand prix Hradec Králové 2013.

Úspešní karatisti z Topoľčian.Úspešní karatisti z Topoľčian. (Zdroj: ARCHÍV KLUBU)

Tretíkrát za sebou sa na tomto turnaji zúčastnili aj pretekári Karate klubu KUMADE Topoľčany a znovu dokázali, že vedia obstáť aj v silnej medzinárodnej konkurencii.
Súťaž bola rozdelená na dva dni. Prvý deň štartovali 14- a viacroční. Za Kumade štartoval v kategórii seniori do 75 kg Milan Barányi, ktorý v konečnom hodnotení skončil na 5. mieste. V kategórii BRH (bez rozdielu hmotnosti) nezískal žiadne bodované miesto. Na druhý deň štartovali aj minuloroční medailisti do 14 rokov. V individuálnych kategóriách kata sa tentoraz našim katistom nedarilo. Úspech prišiel až v KATA TEAM žiačky, keď repete minuloročného finále naše kumaďáčky v zložení: Katarína Langová, Marcela Langová a Emma Sommerová oplatili súperkám z Fight clubu České Budejovice prehru a získali tak zlaté medaily. V kolotoči zápasov kumite sa nedarilo dievčatám a EmmaSommerová, K. Langová, M. Langová a ani Emma Podobová nevyťažili zo svojej formy medailové umiestnenie. V kategórii chlapcov do 39 kg získal postupne zápas za zápasom zlatú medailu Sebastián Chmelár. Bola to už jeho tretia medaila z tohto turnaja a jeho bilancia je 2-1-0. Po triumfe vo svojej váhe nastúpil Chmelár aj v BRH kategórii, no tu už boli súperi nad jeho sily.
Slovo trénera: Na turnaj vždy odchádzam s odhodlaním dosiahnuť čo najlepšie výsledky. Vždy sú isté ukazovatele, kto má a kto nemá šancu na medailu, ale až priamo na mieste sa ukáže, kto sa vie v ten deň správne vysporiadať s atmosférou turnaja. Víťazom gratulujem a v prípadoch, kde sme neuspeli, si musíme aj ja a aj pretekári zobrať z výsledku ponaučenie a pracovať na sebe ďalej. Všetkým kumaďákom ďakujem za peknú reprezentáciu Karate klubu KUMADE Topoľčany.

1. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  2. Nová škôlka 21. storočia na Kramároch
  3. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
  4. Čo musíte vedieť, ak chcete prežiť Vianoce v zdraví a so svojimi
  5. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
  6. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  7. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  8. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  9. 8 inšpirácií, ako využiť zvyšky jedla a nič nevyhodiť
  10. Slovenské „šampanské“, za ktorým sa skrýva príbeh lásky
  1. Čo musíte vedieť, ak chcete prežiť Vianoce v zdraví a so svojimi
  3. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  4. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
  5. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
  6. Prvá akumulátorová 2-stupňová snehová fréza na trhu
  7. COOP Jednota je najdôveryhodnejším slovenským predajcom potravín
  8. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  9. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?

Hokejistom dvojgólové vedenie nestačilo

Rozbehnutá Žilina v kvalitnom zápase na domácom ľade vyhrala najtesnejším rozdielom.

Topoľčany sa síce v Žiline dostali do dvojgólového vedenia, no domáci otočili na konečných 3:2.