Piatok, 27. apríl, 2018 | Meniny má Jaroslav

Hádzanári doma tesne prehrali

V druhom polčase vyhrávali o sedem gólov, dva body však uchmatli hostia z Hlohovca.

Topoľčany prehrali doma o gól.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Hlohovec 23:24 (15:11)
Domáci hádzanári odohrali doma veľmi smolný zápas. Topoľčany sa ujali vedenia 1:0 a v rýchlom slede sa domáci hráči dostali do trojgólového vedenia – 5:2. Domáci hádzanári hrali dobre v obrane, skvele zachytal Drápal a darilo sa aj útoku. V 21. minúte viedli Topoľčany 11:9, no hostia sa snažili čím skôr odstaviť najlepšieho hráča Polakoviča. Za faul na neho videl Laho červenú kartu už v 22. minúte. Hosťujúci hráči ho nešetrili, v 26. minúte mu pri súboji rozbili hlavu a vyradili z hry. Navyše si natiahol sval Sivák, ktorý dovtedy podával výborný výkon v obrane. Topoľčany do polčasu ešte upravili na 15:11. Po zmene strán už bez Polakoviča a Siváka si Topoľčany rýchlo vybudovali náskok, keď v 42. minúte vyhrávali 21:14. Potom sa však začali diať veci! Topoľčany sa v útoku cez zmenenú obranu Hlohovca nedokázali presadiť, vo vyložených šanciach pálili topoľčianski strelci vedľa. Do obrany sa vrátil Sivák, obranné zákroky vytiahol aj brankár Drápal, ale v útoku to jednoducho nešlo. Dlhých dvanásť minút Topoľčany neskórovali a Hlohovec sa dotiahol na 21:20. Až potom sa presadil Ivanytsia – 22:20. To bolo už v čase, keď Topoľčancom chýbali pre zranenia Kopecký aj Masaryk. Hosťom sa podarilo vyrovnať v 56. minúte Takáčom na 22:22. Klačanský ešte dal na 23:22, no hostia vyrovnali zo sedmičky. V záverečnej minúte napálil Klačanský do tyčky, následne aj trhák Klačanský trestuhodne zahodil. Hostia šli do vedenia v poslednej minúte 23:24. V záverečnej sekunde hádzali sedmičku aj Topoľčany, Cigáň napálil do tyčky, keď krátko predtým ho rozhodcovia ponechali napospas Hlohovčanov, ktorí ho pred samotnou exekúciou hodu poriadne vymasírovali.
Rozhodovali Baďura – Ondogrecula, vylúčenia 5 – 8, ČK: 22. Laho (Hlohovec) za hrubý faul, pokutové hody: 3/2 – 5/4, HK: Meluš, Drápal – Greguš, Melnyk, Valent 3, Sivák 1, Kopecký 1, Masaryk 3, Klačanský 3, Polakovič 4/1, Ivanytsia 5, Briatka, Cigáň 2/1, Jadroň, Slaninka 1, Žilinčík, tréner I. Pompoš.
Priebeh: 1:0, 5:2, 9:8, 13:9, 15:11, 18:13, 21:14, 21:19, 22:20, 23:23, 23:24.

Ivan Pompoš (tréner): Diváci videli veľmi dobrý zápas vo fantastickej atmosfére. Do 42. minúty hráči podávali výborné výkony, nemám im čo vytknúť. Veľa ovplyvnili zranenia Polakoviča, Siváka, Masaryka a Kopeckého. Nechcem sa na to vyhovárať, no zápas sme mali dotiahnuť do víťazného konca. Boli sme lepším mužstvom, vypracovali sme si dostatok gólových príležitostí, ale nedokázali sme ich premeniť. Po zápase v Prešove a doma s Hlohovcom môžem povedať, že sme mohli v oboch zápasoch vyhrať, no nezískali sme ani bod. Dúfam, že kalich horkosti sme si tak už vypili do dna a odteraz to bude len lepšie. Topoľčianski diváci vytvorili vynikajúcu atmosféru a už teraz sa teším na ďalší domáci zápas.

Foto zo zápasu:

Ostatné výsledky: Modra – SR 20 28:29, SR 20 – Košice 24:29, Pezinok – N. Zámky 31:36, ŠKP Bratislava – Modra 26:20, Pov. Bystrica – Martin 29:20, Prešov – Košice 41:33.
11. SR20 4 1 0 3 106:123 2
Pozn.: SR 20 v tabuľke figurovať nebude, ale ich zápasy sa budú Extraligistom započítavať.
Ďalší program: 27. 9. (piatok) o 18.00 h: Košice – Topoľčany (zápas bude naživo vysielať súkromná slovenská športová tv stanica).