Presilovka nepomohla

Topoľčianski futbalisti stratili doma prvé dva body.

Skóre zápasu otvoril Miroslav Královič (v bielom).(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Dun. Lužná 2:2 (1:0)
Domáci futbalisti vstupovali do zápasu po troch výhrach v rade, v ktorých neinkasovali ani gól. Po úvodnom oťukávaní sa hosťujúci Jackuliak preštrikoval cez troch obrancov Topoľčian a v čistej šanci napálil do brvna. Po tomto momente domáci prebrali iniciatívu. V 11. minúte Gajdoš v dobrej pozícii loptu minul. Následne Badinský vysunul Otočku, ale brankár Močko včas vybehol. V 19. minúte po rohovom kope Martin Oršula hlavou tesne míňa. V 25. minúte Topoľčanci založili rýchlu akciu, loptu po ľavej strane potiahol kapitán Baláž. Jeho center obrana odvrátila na kopačky dobiehajúceho Královiča, ktorý z prvej trafil nechytateľne – 1:0. V 38. minúte sa do hosťujúcej šestnástky vrútil Badinský, hosťujúci brankár vytiahol skvelý zákrok. V 43. minúte center hostí bezpečne chytá Sláma, ktorého vo výskoku atakuje lakťom Pipíška a uvidel tak červenú kartu. Po zmene strán hrali teda Topoľčany presilovku o jedného hráča, ale akoby sa pozabudli v kabíne. Kým sa stihli spamätať, tak z dobrých 25 metrov prepálil Slámu Jackuliak a vyrovnal. Po inkasovanom góle sa hrnuli Topoľčanci dopredu. V 50. minúte Gajdoš v malom vápne len slabo zakončil do brankára. O osem minút centruje do šestnástky Baláž, Badinský prenecháva loptu Gajdošovi a ten hlavou rozjasal domácich fanúšikov – 2:1. Hostia ale aj po druhýkrát vyrovnali. Po zbytočnom faule pred šestnástkou hostia zahrávali štandardku a Jackuliak trafil ponad múr – 2:2. Domáci futbalisti v záverečných minútach zatlačili súpera, ale striedajúci Masár dvakrát zahodil aj nemožné. Najskôr zoči-voči brankárovi zakončil veľmi slabo a z následného úniku miesto strely volil radšej prihrávku na tiesneného Badinského. Topoľčany tak na domácom ihrisku stratili prvé body v aktuálnej sezóne.
Góly: 26. Královič, 58. Gajdoš – 48. a 74. Jackuliak. Rozhodoval Galád, ŽK: Sláma, Badinský – Močko, Brunovský, Peťovský, ČK: 43. Pipíška (za faul), 373 divákov. MFK TOPVAR: Sláma – Martin Oršula, Miroslav Oršula, Košecký (82. Švajlen), Baláž - Gajdoš, Král, Šlosár – Otočka (76. Masár), Badinský, tréner J. Mikloška.