Sobota, 3. december, 2022 | Meniny má Oldrich

V Nitrianskom kraji bude druhé kolo, postupujú Belica a Galbavý

Belica klesol pod 50 percent, v Nitre bude druhé kolo. Účasť dosiahla 17,9 percenta.

Milan Belica.Milan Belica. (Zdroj: TOMÁŠ HOLÚBEK)

Písali redaktori týždenníkov MY:
Miriam Hojčušová, Tomáš Holúbek, Jana Černáková, Jana Lazániová, Jana Némethová, Miroslav Antoni, Ondrej Šomodi

Kandidát Smeru a SNS Milan Belica získal takmer 47 percent hlasov, Tomáš Galbavý za pravicu o desať menej.

Spravodajstvo minúta po minúte sme ukončili

((FOTO))

((a))

1:20 V Nitrianskom kraji spočítali sto percent hlasov. Do druhého kola postupuje Milan Belica (Smer, SNS, ASV), ktorý dostal 46,87 percenta hlasov a Tomáš Galbavý (SDKÚ, SaS, Most-Híd, Nova, SMK, OKS) so ziskom 37,34 percenta hlasov.

Účasť v Nitrianskom kraji bola 17,9 percenta.

Na ďalších miestach sa umiestnili Peter Oremus (nezávislý, získal 10,16 percenta hlasov), Regan Belovič (7 statočných, 1,87 percenta), Stanislav Kováč (Zmena zdola, 1,77 percenta), Róbert Dick (Magnificat, 1,16 percenta) a Viliam Mokráň (0,79).

Druhé kolo bude v sobotu 23. novembra.

1:16 Belica za jeden z dôvodov, prečo sa nestal županom už v prvom kole, označil aj rozpad slovenskej koalície. "Bolo to veľmi tesné, chýbali len tri percentá," povedal.

1:12 V Nitrianskom kraji bude druhé kolo volieb župana. Po sčítaní 98 percent okrskov má Belica zo Smeru len 46 percent hlasov. Stále odmieta hovoriť s verejnosťou.

0:48 V zlatomoravskom obvode sa asi nič nezmení, poslancami ostávajú okresný šéf Smeru Marián Kéry, exprimátorka Serafína Ostrihoňová a bývalý viceprimátor Vladimír Klučiar.

0:29 Milan Belica prišiel medzi novinárov po opakovaných žiadostiach od médií. Nepovedal vôbec nič, vyjadrí sa, až keď bude sčítaných aspoň 90 percent hlasov. "Keď to bude aktuálne, prídem medzi vás," povedal a odišiel.

0:07 Novinárom pripomína prístup nitrianskeho Smeru postoj veľkého Smeru, ktorý v roku 2006 nechal médiá čakať vonku. Belica sa na rozdiel od Galbavého schováva, s médiami zatiaľ hovoriť nechce. Ukázal sa iba prednosta okresného úradu Martin Nemky a podžupan Juraj Horváth.

23:41 Smeráci vytesnili novinárov do prázdnej zasadačky na župnom úrade. Ako čaká Smer a KDH na výsledky, nie je jasné. V budove je ticho, Belica sa neukázal.

FOTO - TOMÁŠ HOLÚBEK

Galbavému percentá postupne stúpali

23:36 Galbavý: Potešila by ma väčšina v pléne, ale je to v rukách ľudí. V kampani sme urobili všetko, čo sme mohli. Vyskytli sa útoky zo strany poslancov Smeru, ale v politike som už zažil všeličo. Nepresiahlo to až tak hranice, ako som zvyknutý.

22:50 Vo Veľkom Cetíne má Galbavý 130 hlasov, Belica 36. "Ale im v tom robíme bordel," teší sa muž z Galbavého štábu.

22:47 Daniel Lipšic srdečne pozdravuje Galbavého, práve volal krajskej šéfke NOVA Anne Šmehilovej. V jednom z okrskov dostal Galbavý toľko hlasov, čo Belica - deväť.

22:39 "Yes," vykríkol muž v štábe Galbavého. Výrazne vyhral jeden z okrskov v novozámockom obvode. V štábe žartujú o tom, že účasť na vínnom festivale bola vyššia ako vo voľbách. Vtipkuje aj Galbavý. Má tortu v tvare podkovy pre šťastie.

22:37 Smeráci čakajú na výsledky na župnom úrade na Rázusovej ulici.

22:35 Tomáš Galbavý, kandidát na župana, práve položil na stôl penovú tortu. Deň strávil sledovaním správ. Jeho štáb odhaduje účasť na 23 percent.

22:25 Očakávania, že si voliči v Nitre nechajú voľby na poslednú chvíľu, sa nenaplnili. "Je pravdou, že v niektorých okrskoch vo večerných hodinách volebná účasť vzrástla, no určite sa nedá povedať, že celoplošne. Boli to naozaj len niektoré okrsky a aj tam ten nárast nebol enormný," konštatovala zapisovateľka Krajskej volebnej komisie Adriana Korcová.

22:00 Dohlasované, volebné miestnosti sa uzatvorili a komisie začali so zrátavaním hlasov. Prvé predbežné výsledky by mohli byť známe o 22:30 h.

Do prenosnej urny volili aj rádové sestry

20:55 Volebná účasť v Nitrianskom kraji je okolo 15 až 20 percent. Vyššiu účasť hlásia najmä okrsky v južných obvodoch kraja - v Štúrove okolo 21 percent, v Komárne zhruba 23 percent. V Šalianskom obvode sa účasť na voľbách vo vybraných okrskoch, ktoré monitorovala obvodná volebná komisia, pohybuje okolo 12 percent. V Topoľčianskom a Novozámockom obvode dosahuje približne 13 percent. Voľby v kraji sú naďalej pokojné.

20:35 Volebné miestnosti sa zatvoria o 22. hodine. Prvé priebežné výsledky volieb by sa mali objaviť krátko po tom.

19:36 V Nesvadoch chceli voliť aj rádové sestričky, ktoré majú v obci trvalé bydlisko. Do kláštora im priniesli prenosnú urnu.

19.20 V Svrbiciach, najmenšej obci Topoľčianskeho okresu, prišlo k volebným urnám iba 27 ľudí zo 164 oprávnených voličov. "Pri iných voľbách príde voliť aj sto ľudí. Dnes je to slabšie. Nudu vo volebnej miestnosti sme zaháňali čítaním novín a spoločnými debatami," povedal predseda volebnej komisie Ján Landa.

19:04 V Močenku, najväčšej obci Šalianskeho okresu, je volebná účasť okolo 10 percent. Volič Ľuboš povedal, že prišiel z nudy. Župy označil za zbytočné, no ak majú zostať, župan má mať viac právomocí.

Voličov bolo málo, členovia volebných komisií sa nudili. Čas si krátili čítaním kníh a lúštením krížoviek.

FOTO - JANA ARPÁŠOVÁ LAZÁNIOVÁ

Chcel voliť za svoju dcéru, ktorá je v Nemecku

19:00 h Na pokojný priebeh volieb v Levickom okrese dohliada 60 policajných hliadok. V obciach a mestách, kde majú vlastnú obecnú a mestskú políciu, zapojili aj tieto zložky. Členovia obvodnej volebnej komisie navštívili počas dňa volebné okrsky v 16 mestách a obciach. „Žiadne problémy ani podnety nezaznamenali,“ povedala predsedníčka obvodnej komisie Renáta Pintérová.

18:46 Radava v Novozámockom okrese má len niečo cez osemsto obyvateľov. Z približne 600 voličov si do podvečera našlo cestu do volebných miestností okolo pätnásť percent.

18:40 V Pukanci, okres Levice, je v zozname zapísaných do 900 mien voličov, zatiaľ prišla asi stovka. K desiatim poslali členov komisie s prenosnou schránkou, čo je podľa nich veľmi malý záujem o hlasovanie z domu. Mladých rodín, ktoré sprevádzali deti, napočítali v tejto volebnej miestnosti na prstoch jednej ruky.

18:20 V Seliciach, okres Šaľa, chcel muž voliť aj za svoju dcéru, ktorá sa nachádza v Nemecku. Pred volebnou miestnosťou s ňou telefonoval. Zapisovateľka volebnej komisie mu vysvetlila, že takýto postup nie je možný. Muž to pochopil, údajne mal mierne "pod čapicou". V Seliciach prišli k urnám aj Rómovia. Povedali, že sa chcú mať lepšie a chcú mať prácu.

18:10 V Nitre a okolí husto prší. Viacerí kandidáti preto na Facebooku ľudí vyzývajú, aby sa nedali odradiť počasím a šli voliť. Niektorí svoje výzvy podopreli aj fotkami, na ktorých vhadzujú obálku do urny.

17:59 Nuda prinútila členov volebnej komisie č. 14 vypočítať vekový priemer voličov, ktorí doteraz odvolili. "Asi pred hodinou sme sa dopracovali k číslu 67,25. Najstarší volič Štefan Bago nedávno oslávil 100 rokov," povedal člen volebnej komisie. Najstaršieho voliča navštívili s prenosnou urnou. Nemal vopred vybratých svojich favoritov, dôkladne si preštudoval lístky a potom zakrúžkoval mená. Spolu s ním volilo aj 33 klientov zariadenia pre seniorov v Topoľčanoch.

17:38 V obci Horná Seč, ktorá má viac ako 530 obyvateľov, je do zoznamu voličov zapísaných 449 mien. Od otvorenia volebnej miestnosti v dome kultúry do piatej popoludní využilo svoje právo voliť len do päťdesiat voličov. Zapisovateľka volebnej komisie si takú nízku účasť voličov nepamätá.

Vo viacerých volebných obvoodch prevažuje účasť starších voličov.

FOTO - TOMÁŠ HOLÚBEK

Volil aj 97-ročný obyvateľ obce Čechy

16:48 Volebná účasť v Nitrianskom kraji je zatiaľ nízka, v žiadnom volebnom obvode nepresiahla desať percent. „Ťažko posúdiť, či sa účasť do večera ešte nejako výraznejšie zvýši. Začalo pršať, čiže aj počasie môže voličov odradiť,“ povedala predsedníčka krajskej volebnej komisie Renáta Klučárová. Voľby sú zatiaľ podľa jej slov pokojné a bez väčších problémov.

16:45 Vo volebných komisách v okrese Šaľa panuje pre nízku účasť voličov nuda. Členovia komisie čítajú a lúštia krížovky. Členky komisie, ktorá sídli priamo v Šali, v centre voľného času, sedeli v kabátoch, bola im zima. Potom zistili, že si nezapli radiátory.

16:40 Vo volebnom obvode Zlaté Moravce prebiehajú voľby pokojne a bez problémov. Zatiaľ však bez väčšieho záujmu voličov. Potvrdila to zapisovateľka obvodnej volebnej komisie Beáta Dekanová. Neveľká účasť je aj v najmenšej obci okresu Zlaté Moravce - v Zlatne, kde je 199 oprávnených voličov.

16:25 Najstarším voličom z Novozámockého obvodu je 97-ročný Jozef Baranovič starší z obce Čechy. Spolu so svojou manželkou popoludní vhodili obálky s hlasovacími lístkami do prenosnej volebnej schránky. Doteraz nevynechali ani jedny voľby a vraj sa obaja zhodnú aj na menách kandidátov.

16:15 O najkrajšiu obec hlasovali všetci, k volebným urnám sa však obyvatelia Komjatíc neponáhľajú. Ako povedal starosta obce Peter Hlavatý, krátko popoludní odovzdalo svoje hlasy zatiaľ asi dvanásť percent voličov.

15:25 Pomoc pri voľbách v Leviciach poskytuje aj mestská polícia. „Štyria ľudia sú v bežnej službe, ďalší šiesti nastúpili v súvislosti s voľbami,“ povedal náčelník Ján Marcinek. Na vyžiadanie okrskových komisií zabezpečujú prevoz a sprevádzanie členov komisií s prenosnými volebnými schránkami alebo na kontrolu do jednotlivých okrskov.

Účasť v župných voľbách je stále nízka.

FOTO - TOMÁŠ HOLÚBEK

Odstránili lístky, kde boli zakrúžkovaní konkrétni kandidáti

14:30 Volebná účasť v Solčanoch, najväčšej obci Topoľčianskeho okresu, dosahuje asi 12%. „Je vyššia ako sme očakávali. U nás zvyknú ľudia chodiť voliť podvečer, preto predpokladáme, že k urnám príde asi 22% percent voličov," povedali členovia volebnej komisie.

14:21 Sychravé počasie vyhnalo ľudí z ulíc a aj volebných miestností. „Keď som išiel do školy, v ktorej som mal hlasovať, myslel som si, že idem na zlé miesto. Škola vyzerala, akoby bola zatvorená, nikde nikoho,“ opísal Levičan. Vo vnútri bol okrem členov okrskovej volebnej komisie sám. Časť postávala na chodbe pred volebnou miestnosťou, niektorí si čas krátili čítaním knihy. Ďalšieho voliča nestretol.

14:20 V mestskej časti Nitry Čermáň je nízka voličská účasť. Vo volebnom okrsku 20 odvolilo 80 z 1050 voličov. „Osobne to tipujem na 19 percent, nie viac. Prší a poobede je nejaký futbal, ľudia neprídu," povedala členka komisie.

13:42 „Bol som rozhodnutý, koho budem voliť. Volím vždy tých istých, ktorým dôverujem,“ reagoval 41-ročný Peter z Pukanca v okrese Levice. Dnes bol jedným z mála rozhodnutých voličov. Väčšina sa sťažuje, že domov do schránok tentoraz nedostali zoznamy kandidátov, a tak nevedeli, za koho vlastne hlasovať.

13:40 V Súlovciach boli v priestore pred okrskovou komisiou vylepené hlasovacie lístky, na ktorých boli zakrúžkované konkrétne mená kandidátov. „Problém vyriešila topoľčianska obvodná komisia, ktorá na mieste aj skontrolovala, či bol nedostatok odstránený," informovala zapisovateľka krajskej volebnej komisie Adriana Korcová. Vylepené hlasovacie lístky so zakrúžkovanými kandidátmi vraj videli iba štyria voliči.

13:20 Voľby do VÚC v Nitrianskom samosprávnom kraji majú zatiaľ pokojný priebeh. Krajská volebná komisia nemusela riešiť žiadny podnet či sťažnosť. Dva podnety riešili obvodné volebné komisie. V Nitre riešila obvodná komisia problém so zapísaním občana do zoznamu voličov, pričom patril do vedľajšieho okrsku.

13:10 Volebná miestnosť 22 je v centre Nových Zámkov, kde býva veľa dôchodcov. Členky volebnej komisie nám povedali, že už pred oficiálnym otvorením miestnosti vonku zvykne čakať rad ľudí. Dnes tu čakala jedna pani. Podvečer je dobou, kedy ľudia chodia do kostola na námestí. Časť z nich sa možno zastaví aj vo volebnej miestnosti.

Seniori majú o voľby veľký záujem

13:00 Na slabej účasti sa zhodli všetci traja predsedovia okrskových volebných komisií v Tlmačoch, okres Levice. Podľa ich slov dopoludnia chodila voliť najmä staršia generácia, mladšie ročníky očakávajú popoludní. Zhodli sa tiež na tom, že ľudia sa najčastejšie ponosujú na malú predvolebnú informovanosť o kandidátoch.

12:45 Voličská účasť v Nitrianskom kraji doteraz nie je vysoká a najmä v mestách zatiaľ nedosahuje podľa hodnotení volebných komisií úroveň spred štyroch rokov. Obce sa viac približujú svojmu volebnému štandardu, pričom komisie zaznamenávajú účasť najmä strednej a staršej generácie.

V župných voľbách prichádza k urnám najmä staršia a stredná generácia.

ILUSTRAČNÉ FOTO - SITA

12:20 Zapisovateľ volebnej komisie v okrsku č. 3 v Nitre - Horných Krškanoch neuviedol počet ľudí, ktorí doposiaľ odvolili. Potvrdil však, že účasť je zatiaľ slabá, väčšiu očakávajú popoludní.

12:17 „Chodia veľmi máličko,“ stručne zhodnotila účasť na voľbách Viera Sakošová, zapisovateľka volebnej komisie v Hornej Seči v okrese Levice. V zoznamoch majú zapísaných 449 voličov, svoje právo hlasovať využilo doposiaľ približne tridsať z nich. Ani s prenosnou volebnou schránkou sa zatiaľ nikam nechystajú. Neoslovil ich nikto z voličov.

12:05 Okolo obeda volebné miestnosti volebných okrskov 13 a 14 na Párovskom gymnáziu v Nitre zívali skôr prázdnotou. „Ľudia chodia - starí aj mladí, už od rána, ale skôr v takých vlnách," povedal predseda volebnej komisie z okrsku 14 Michal Hodoši.

12.00 V okrsku 20 v Topoľčanoch odvolilo zatiaľ iba 15 občanov. „Náš obvod je špecifický najmä tým, že väčšia časť voličskej základne sú Rómovia. Odvolili zatiaľ iba traja. Viac ich možno príde večer," informoval nás predseda volebnej komisie Ján Feješ.

11:40 Nesvady sú najväčšou obcou Komárňanského okresu. Napriek tomu tu volebná komisia druhého okrsku očakáva dlhšiu pauzu. Niekoľko voličov prišlo ráno, ďalšiu vlnu očakávajú po štvrtej popoludní. Tunajšia početná rómska komunita je rozptýlená po obci. Slabšia kampaň nenasvedčovala, že by ich niekto organizoval. Zatiaľ ich v 2. okrsku hlasovalo len niekoľko.

ILUSTRAČNÉ FOTO - TOMÁŠ BENEDIKOVIČ

11:11 Mimoriadne vysoký záujem zúčastniť sa na dnešných župných voľbách mali klienti Zariadenia pre seniorov Zobor v Nitre. Takmer stopercentný záujem prekvapil aj členov volebnej komisie, ktorí prišli do zariadenia s prenosnou volebnou urnou. Nevolili len ľudia, ktorým to neumožňoval ich zdravotný stav. Niektorí zo seniorov však boli roztrpčení, pretože voliť nemohli. „Nemohli voliť tí, ktorí v zariadení nemajú trvalý pobyt," povedala Viera Škablová.

11:07 Členovia volebnej komisie z okrsku sídliaceho v CVČ Domino prešli dopoludnia s prenosnou volebnou urnou všetky lôžkové oddelenia v nitrianskej fakultnej nemocnici. Dokonca aj detské oddelenie, kde sú s malými pacientmi mamičky. Nevolil nakoniec nikto, všetci patrili do iných volebných okrskov.

Nevidiaci volili s pomocou asistenta

11:03 Niektorí Levičania si ešte včera večer mohli nájsť v schránkach darček. „Večer som mal v schránke vôňu do auta. Na jednej strane boli propagované dve politické strany, na druhej ich kandidáti na poslancov. Hodil som to do koša,“ opísal rozhorčený obyvateľ Hviezdoslavovej ulice. Ako povedal, vo štvrtok večer tam nič takéto nebolo.

11:00 Volebné polepy s fotografiou kandidáta na poslanca a jeho volebným číslom. Takéto dodávkové auto mohli vidieť ľudia v uliciach Levíc aj dnes dopoludnia.

10:50 Vo volebnom obvode Topoľčany je doterajší priebeh volieb pokojný. „Všetky okrskové komisie sa otvorili načas. Doteraz neevidujeme žiadne podnety, aj účasť je zatiaľ dostatočná," uviedla zapisovateľka Obvodnej volebnej komisie v Topoľčanoch Eva Ďurišová.

10:48 Pokojný priebeh majú voľby aj v obvode Levice, kde je zatiaľ volebná účasť menšia. „Predpokladáme, že ľudia budú chodiť skôr popoludní a navečer, keď si porobia domáce práce," uviedla predsedníčka Obvodnej volebnej komisie v Leviciach Beáta Pinterová.

10:45 Bezproblémový a pokojný priebeh volieb do orgánov NSK potvrdila aj zapisovateľka volebnej komisie v Zlatých Moravciach Beáta Dekanová.

10:43 Na Potravinárskej ulici, ktorá je v nitrianskej mestskej časti Čermáň, ešte včera večer roznášali predvolebné letáky. Akákoľvek kampaň je pritom v 48-hodinovom moratóriu pred voľbami zakázaná. „Na všetkých letákoch je jeden a ten istý kandidát, meno si ale nespomínam," povedal obyvateľ.

10:24 V okrsku 58 v Nitre odvolilo do štvrť na jedenásť 72 z 1176 zapísaných voličov. „Volia najmä starší. Mladí ešte spia, tí prídu neskôr. Ale mali sme tu aj jednu z najmladších voličiek - 18 mala len pred pár dňami," povedala členka komisie.

10:12 Na Chrenovej v Nitre odvolil podpredseda Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska Josef Zbranek s rodinou. Pomáhal im asistent Michal Brath. Čítal im mená kandidátov a krúžkoval tých, ktorých chceli zvoliť.

Nevidiacemu Petrovi Zbranekovi pomáhal s krúžkovaním kandidátov jeho kamarát a asistent Michal Brath.

FOTO - TOMÁŠ HOLÚBEK

9:55 Na sídlisku Juh v Topoľčanoch prekvapuje počet voličov, ktorí idú voliť. Niekde sa dokonca čaká v radoch. Ide väčšinou rodiny s deťmi, ktoré idú zo sobotňajších nákupov. Predpokladá sa, že ide iba o krátkodobý nával.

9:50 Jedna z okrskových komisií v levickom volebnom obvode je v mestskej časti Želiezoviec – Veľký Dvor. Je tu aj Ústav na výkon trestu odňatia slobody, odsúdení však voliť nemôžu. Ako povedala Jana Bieliková, zapisovateľka okrskovej komisie číslo 8, v zoznamoch majú zapísaných 146 voličov. Volili zatiaľ len dvaja – člen komisie a starší pán, ktorý prišiel po pol desiatej ráno.

Niektorí ľudia si mysleli, že volia obecných poslancov

9:46 Dvory nad Žitavou (okres Nové Zámky) patria k najväčším obciam v kraji. Prvý okrsok má zapísaných 1 027 voličov, volilo ich zatiaľ len niekoľko. „Väčší záujem čakáme podvečer. Niektorí ľudia však majú úplne skreslené informácie. Mysleli si, že idú voliť obecných poslancov," povedala predsedníčka volebnej komisie Mária Králiková. Prvými voličkami boli členky volebnej komisie Žaneta a Hajnalka (na snímke Miroslava Antoniho).

Prvé voličky - Žaneta a Hajnalka.

FOTO - MIROSLAV ANTONI

9:35 Obvodná volebná komisia pre okres Levice sídli v strednej poľnohospodárskej škole. „Vo volebnom obvode 2 - Levice je zapísaných 96 283 voličov. Vytvorených je 159 volebných okrskov. Zatiaľ sme nemali žiadny podnet ani sťažnosť," zhodnotila predsedníčka komisie Renáta Pintérová. Práve sa chytajú rozdeliť, ktorý z členov komisie pôjde po okrese na kontrolu. Auto s vodičom, ktoré zabezpečuje VÚC, má prísť do Levíc okolo obeda.

9:00 Voľby sa pred hodinou začali aj vo fakultnej nemocnici v Nitre. Členovia volebnej komisie chodia po jednotlivých oddeleniach s volebnou urnou, podľa slov člena komisie Gejzu Ráca však zatiaľ nikto nemohol voliť. Všetci pacienti boli z iných volebných okrskov.

8:50 Župné voľby v našom kraji zatiaľ prebiehajú pokojne. Podľa slov predsedníčky krajskej volebnej komisie Renáty Klučárovej nezaznamenali žiadny podnet či sťažnosť zo strany voličov, nedošlo ani k žiadnym výtržnostiam či iným incidentom.

8:10 Na dnešných voľbách do vyšších územných celkov sa môžu zúčastniť len obvinení, a nie právoplatne odsúdené osoby. Voliť však môžu z nich len tí, ktorí majú trvalý pobyt v územnom obvode volebného okrsku, kde sú v súčasnosti vo väzbe. Do piatku 8. novembra sa nachádzali v mieste trvalého bydliska vo väzbe len dvaja obvinení, a to v Ústave na výkon väzby v Nitre.

8:05 V obci Hrušovany v Topoľčianskom okrese, v ktorej Robert Fico prežil prvých 6 rokov života, prišlo do 8. hodiny odvoliť len 5 ľudí. Podľa predsedníčky volebnej komisie veľkú účasť voličov podľa predchádzajúcich skúseností so župnými voľbami ani neočakávajú.

7:36 Obec Čechy s 310 obyvateľmi je najmenšou v novozámockom volebnom obvode. Má zapísaných 262 voličov. Prvý záujemca prišiel už o pol siedmej ráno z nočnej zmeny, hlasovať však nemohol. O pol ôsmej sa dočkali prvej voličky. Silvia Nováková je učiteľkou v penzii.

Silvia Nováková so starostom obce.

FOTO - MIROSLAV ANTONI

7:20 Voľby sa pomaly rozbiehajú na najväčšom nitrianskom sídlisku Klokočina. V jednom z jej volebných okrskov na Beethovenovej ZŠ prišli odvoliť prví voliči – v drvivej väčšine samí dôchodcovia.

7:01 O svojich zástupcoch dnes rozhodnú aj občania Topoľčianskeho okresu - v 89 volebných okrskoch dnes môže voliť 61 300 oprávnených voličov.

7:00 Voľby v Nitrianskom kraji sa začali. Volebné miestnosti budú otvorené do 22. hodiny. „Požiadavku na úpravu času sme nedostali,“ povedala predsedníčka krajskej volebnej komisie Renáta Klučárová.


Najčítanejšie na My Topoľčany

Inzercia - Tlačové správy

 1. Polovicu dovolenky zaplatíme od pondelka za Vás
 2. V Danteho pekle sa našlo miesto pre každého
 3. Gizka Oňová: Pre mnohých som ideálna babka a lichotí mi to
 4. Strážia ho divé opice. Gibraltár vás prenesie do Británie
 5. Mikuláš prinesie plné vrece prekvapení aj v novej rodinnej telke
 6. Deti potrebujú rodinu na optimálny vývoj
 7. Konečne moderná životná poisťovňa bez nepríjemných prekvapení
 8. Ako sa dostať k darčeku výhodnejšie? Skúste túto možnosť.
 1. Polovicu dovolenky zaplatíme od pondelka za Vás
 2. V Danteho pekle sa našlo miesto pre každého
 3. V dôsledku nadmerného užívania alkoholu umiera čoraz viac ľudí
 4. Ikonický projekt Metropolis vyhral CIJ Awards
 5. Gizka Oňová: Pre mnohých som ideálna babka a lichotí mi to
 6. Strážia ho divé opice. Gibraltár vás prenesie do Británie
 7. dm a jej zákazníci podporili inštaláciu fotovoltických panelov
 8. Zimná ríša divov Maďarska
 1. Po pohlavnom styku by sa ženy mali čo najskôr vymočiť. Muži nie 11 881
 2. Strážia ho divé opice. Gibraltár vás prenesie do Británie 4 246
 3. Hotely, strava, pláže, služby. Aká je dovolenka v Punta Cana? 3 602
 4. Niektorí ľudia nemajú pracovné návyky. Ako dlho trvá zmeniť to? 3 280
 5. Zarábame milióny, no jachtu na Malorke nemám 2 817
 6. Gizka Oňová: Pre mnohých som ideálna babka a lichotí mi to 2 067
 7. TESCO pokračuje v raste.Otvorilo predajňu v Kysuckom Novom Meste 1 807
 8. Deti potrebujú rodinu na optimálny vývoj 1 493

Blogy SME

 1. Anton Kovalčík: Ukrajina vs. Rusko, 1 - Hladomor.
 2. Matej Farkas: Lungo a citronáda
 3. Petronela Čellárová: Ako sa mám?
 4. Anna Miľanová: "Od hlavy ryba smrdí". Obzvlášť tá veľká...
 5. Štefan Vidlár: Vivat vláda
 6. Irena Šimuneková: Szabóova skala
 7. Miriam Studeničová: Nespime! Možno už začalo odpočítavanie!
 8. Ján Škerko: Ak sa neschváli rozpočet, tak nikto nedostane nič
 1. Grácz Ján: Po 62 odberoch končím s dobrovoľným darovaním krvi. Všeobecná zdravotná odmieta otcovi preplatiť liečbu. 243 242
 2. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia 15 468
 3. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět 5 684
 4. Jana Melišová: V závoji hmly 5 540
 5. Michael Achberger: 7 tajných tipov na chudnutie: malé zmeny, veľké výsledky 5 227
 6. Mária Križanová: Matematika a matikári. 3 563
 7. Post Bellum SK: Bez nohavíc, s krvavými stehnami i nosom musel šliapať po ulici k mame 2 204
 8. Ján Valchár: Prvý decembrový blog alebo láska je láska 2 119
 1. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět
 2. Jiří Ščobák: Je 6 000 mrtvých v Kataru moc?
 3. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX
 4. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia
 5. Jiří Ščobák: Nechci se otužovat, ale v praxi to trochu dělám
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 51. - Antarktída - Prvá Byrdova antarktická expedícia (1928 - 1930) - 3/3, Prelet nad južným pólom
 7. Jiří Ščobák: Chcete výborný seriál s nestandardním příběhem? Chcete krásnou herečku a herce, kteří umí hrát? Teplo lidské duše? Strašidelný zámek a psychiatrii?
 8. Jiří Ščobák: Porazíme infláciu? Ako vznikla, kto za ňu môže a ako ju riešiť?
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Topoľčany a Partizánske - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Topoľčany

Ilustračné foto.

Nový grafikon prinesie zmeny. Spisujú petíciu.


10 h
MY | TOP správy z regiónov

Prečítajte si výber TOP správ z regiónov.


10 h
Ilustračné foto

Zoznam želaní obsahuje 40 mien, neobdarovaných ostáva už len pár.


11 h

Vďaka unikátnej liečbe môžete odstrániť nielen bolesti kĺbov, ale aj ich príčinu. Stovky slovenských pacientov hovoria o prekvapivých výsledkoch. Dlhoročné problémy s artrózou či osteoporózou sú preč.


1. dec

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

HIPEC sa využíva vtedy, keď zlyháva systémová liečba chemoterapiou.


19 h

Pôvodný vzhľad narušili v minulosti necitlivé stavebné zásahy.


1. dec

Zadržané osoby skončili v policajnej cele.


12 h

Slovensko je posledná krajina v rámci Európskej únie, ktorá používa papierové testy.


1. dec

Blogy SME

 1. Anton Kovalčík: Ukrajina vs. Rusko, 1 - Hladomor.
 2. Matej Farkas: Lungo a citronáda
 3. Petronela Čellárová: Ako sa mám?
 4. Anna Miľanová: "Od hlavy ryba smrdí". Obzvlášť tá veľká...
 5. Štefan Vidlár: Vivat vláda
 6. Irena Šimuneková: Szabóova skala
 7. Miriam Studeničová: Nespime! Možno už začalo odpočítavanie!
 8. Ján Škerko: Ak sa neschváli rozpočet, tak nikto nedostane nič
 1. Grácz Ján: Po 62 odberoch končím s dobrovoľným darovaním krvi. Všeobecná zdravotná odmieta otcovi preplatiť liečbu. 243 242
 2. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia 15 468
 3. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět 5 684
 4. Jana Melišová: V závoji hmly 5 540
 5. Michael Achberger: 7 tajných tipov na chudnutie: malé zmeny, veľké výsledky 5 227
 6. Mária Križanová: Matematika a matikári. 3 563
 7. Post Bellum SK: Bez nohavíc, s krvavými stehnami i nosom musel šliapať po ulici k mame 2 204
 8. Ján Valchár: Prvý decembrový blog alebo láska je láska 2 119
 1. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět
 2. Jiří Ščobák: Je 6 000 mrtvých v Kataru moc?
 3. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX
 4. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia
 5. Jiří Ščobák: Nechci se otužovat, ale v praxi to trochu dělám
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 51. - Antarktída - Prvá Byrdova antarktická expedícia (1928 - 1930) - 3/3, Prelet nad južným pólom
 7. Jiří Ščobák: Chcete výborný seriál s nestandardním příběhem? Chcete krásnou herečku a herce, kteří umí hrát? Teplo lidské duše? Strašidelný zámek a psychiatrii?
 8. Jiří Ščobák: Porazíme infláciu? Ako vznikla, kto za ňu môže a ako ju riešiť?

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu