Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Postúpili do semifinále

Semifinálový žreb nebol Topoľčancom milosrdný, čaká ich dvojzápas s Prešovom.

Topoľčany vyhrali vonku, v stredu cestujú do Prešova.Topoľčany vyhrali vonku, v stredu cestujú do Prešova. (Zdroj: ARCHÍV JAŠ)

SLOVENSKÝ POHÁR

N. Zámky – Topoľčany 31:40 (14:15)
Vo štvrťfinále Slovenského pohára hraného na jeden zápas porazili Topoľčany Nové Zámky. V úvode sa domáci ujali vedenia 1:0, ale Topoľčany rýchlo otočili na 2:6. Tento štvorgólový náskok si hosťujúci hádzanári udržali až do stavu 6:10, no domáci sa ešte vrátili do zápasu a do polčasu upravili na 14:15. Po zmene strán Topoľčany rýchlo odskočili na 14:17 a v ďalšom priebehu dokonca zvýšili svoje vedenie na 17:25. Od tohto momentu mali hosťujúci hádzanári hru pevne pod kontrolou a domácim unikli na 21:30 a aj 24:35. V závere sa stretnutie už iba dohrávalo, Topoľčany zaslúžene výrazne vyhrali.
PRIEBEH: 1:0, 2:6, 6:10, 11:13, 14:15, 14:17, 16:19, 17:25, 21:30, 24:36, 27:37, 31:40. GÓLY: Slaninka 8, J. Briatka 2, M. Briatka 9/4, Melnyk 1, Valent 3, Sivák 2, Klačanský 6, Masaryk 4, Žilinčík 3, Ivanytsia 2.

Ivan Pompoš (tréner): V Nových Zámkoch sme odohrali štvrťfinálový zápas, ktorý sme chceli vyhrať a priblížiť sa tak k finálovým bránam Slovenského pohára. Do zápasu sme išli z plnej prípravy, ktorú sme absolvovali po sviatkoch. Hrali sme rýchlu hádzanú, o čom svedčí aj veľa strelených gólov. Určite sa v našej hre objavili aj chyby, ale o tom rýchla hádzaná je. Od začiatku sme si vytvorili štvorgólový náskok, ale následne sme nepremenili veľa vyložených šancí, čo domáci využili na polčasové zníženie 14:15. V druhom polčase sme sa opäť vrátili k svojej hre, vyhrávali sme už aj o dvanásť gólov. V týchto chvíľach sa na palubovku dostali aj mladí hráči z lavičky, no mrzí ma, že niektorí sa k tomu postavili tak, ako postavili. V zápase sme zaslúžene vyhrali.
Ostatné výsledky: Pov. Bystrica – ŠKP Bratislava 36:28, Martin – Hlohovec 24:39, Prešov – Šaľa nehrali, hostia na zápas nepricestovali.
V semifinále na seba narazia dvojice: Prešov – Topoľčany a Hlohovec – Pov. Bystrica. Hrať sa bude systémom doma – vonku. Zápas v Prešove a Hlohovci bude na programe v stredu 22. januára, odvety v Topoľčanoch a v Pov. Bystrici sa odohrajú v stredu 29. januára o 18.00 hod.
Ďalší program: 22. 1. (streda) o 18.00 h: (semifinále Slovenského pohára): Prešov – Topoľčany, 25. 1. (sobota) o 18.00 h (Extraliga): Modra – Topoľčany.

1. Hygge ako životný štýl
  2. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

Hala dostáva nový vzhľad.

Práce na najmodernejšom športovom stánku v Topoľčanoch finišujú.

26m

Ani snehová nádielka, ktorá v minulom týždni ležala na trati, neprekážala 29 bežcom a 11 bežkyniam, aby si na začiatok roka 2021 odbehli tradičnú 1 míľu.