Sobota, 18. november, 2017 | Meniny má Eugen

Pompošova družina zaskočila Prešov

Topoľčianski hádzanári v odvete Slovenského pohára porazili majstrovský Prešov o päť gólov.

Radosť lavičky po víťaznom zápase.(Zdroj: JARO ŠUPA)

SLOVENSKÝ POHÁR

Topoľčany – Prešov 39:34 (21:16)
V odvetnom semifinálovom zápase Slovenského pohára bol favoritom opäť majstrovský Prešov, ktorý v domácom zápase vyhral o dvanásť gólov (40:28). Topoľčany ale bojovali od úvodných sekúnd až do konca duelu. Prešov v topoľčianskej hale nevyhrával ani raz! Domáci sa ujali vedenia 3:1, už v 5. minúte viedol domáci HK 5:2. V 10. minúte Prešov pri vlastnom oslabení vyrovnal na 6:6, ale Topoľčany odskočili na 8:6 a v 19. minúte domáci vyhrávali už 12:8. To znamenalo zmenu brankára v hosťujúcej bránke, keď Verkiča nahradil Krupa. Ten sa chytil a Prešov opäť vyrovnal – 12:12. Topoľčany ale rýchlo našli recept aj na tohto brankára a odskočili Prešovu na 15:12. Napokon prvý polčas sa hral v réžii Topoľčian, ktorý ho vyhrali 21:16. Po zmene strán držali Topoľčany sľubný náskok do stavu 24:19. Hostia následne do 40. minúty stiahli náskok domácich na rozdiel jediného gólu – 25:24. Dvoma rýchlymi brejkmi domáci odskočili na 27:24 a Valent v 46. minúte zasadil Prešov už tridsiaty presný zásah – 30:26. Záver zápasu sa dohrával v búrlivej atmosfére. Za stavu 34:31 pre domácich v 56. minúte prišiel prvý dvojminútový trest pre Topoľčany, vylúčený bol Masaryk, a Prešov znížil na 34:33. Premenená sedmička Klačanského a rýchly brejk opäť tohto hráča znamenal vedenie 36:33. Dve minúty pred koncom Masaryk zvýšil na 37:33, hostia kontrovali zo sedmičky. V posledných sekundách sa presadil Slaninka a aj Valent a Topoľčany po prvýkrát v sezóne porazili majstra 39:34. Pre Prešov to bola vôbec prvá prehra v aktuálnej sezóne so slovenským extraligovým mužstvom. Vynikajúci výkon opäť podal brankár Michal Meluš, výborné pracovala aj obrana a strelených 39 gólov Prešovu hovorí za všetko. Síce šlo len o odvetu pohára, no víťazstvo proti Prešovu sa vždy ráta.
Rozhodovali Mandák – Rudinský, vylúčenia 1 – 4, pokutové hody 4/4 – 1/1, 340 divákov. HK: Meluš, P. Králik – Melnyk 2, Valent 7, Sivák, Masaryk 4, Klačanský 5/3, Polakovič, Ivanytsia 2, M. Briatka 4/1, Cigáň 6, Jadroň, Slaninka 6, J. Briatka, Žilinčík 3, tréner I. Pompoš.
Priebeh: 1:0, 3:1, 5:2, 6:6, 8:6, 9:7, 12:8, 12:12, 15:12, 21:16, 22:18, 24:19, 25:24, 27:24, 30:26, 31:29, 34:33, 37:34, 39:34.

Ivan Pompoš (tréner): Po víťaznom zápase sa hodnotí stretnutie úplne inak. Uhrali sme super výsledok a pevne verím, že chalani si z tohto víťazstva zoberú len pozitívne reakcie a z chýb sa rýchlo poučia. Verím, že toto bol pre nás odrazový mostík do ďalších zápasov. Chlapcov musím pochváliť, hrali sme dobrú hádzanú, i keď sa určite objavili chybičky. Som na chalanov hrdý, veľmi ma teší, že skvelý topoľčiansky fanúšik dostal odmenu v podobe víťazstva nad Prešovom.