Pondelok, 20. november, 2017 | Meniny má Félix

V Prešove prehrali, zajtra prídu Košice

Hádzanári odštartovali nadstavbovú časť vysokou prehrou u majstra. Doma sa chcú revanšovať peknou hrou a víťazstvom.

Topoľčany u majstra strelili iba 22 gólov.(Zdroj: ARCHÍV JAŠ)

O 1. – 6. MIESTO

Predohrávka 3. kola
Prešov – Topoľčany 37:22 (19:10)
Topoľčany odohrali proti Prešovu už tretí zápas za posledných pätnásť dní. Pôvodne sa v Prešove malo hrať až 22. februára, ale domáci požiadali o predohrávku zápasu nadstavbovej časti. Na prvý zápas nadstavbovej časti o 1. – 6. miesto bolo zvedavých 1085 divákov! Domáci začali výborne, rýchlo sa ujali vedenia 4:0 a v 9. minúte viedli už 6:1. Topoľčany do 14. minúty dokázali upraviť stav stretnutia na 8:6, ale z ich strany to bolo všetko. Domáci naplno ovládli zápas a už do polčasu aktuálny majster a finalista Slovenského pohára viedol deväťgólovým rozdielom – 19:10. Po zmene strán domáci jasne dominovali a postupne zvyšovali svoje vedenie. Prešov napokon doma vyhral o pätnásť gólov.
Rozhodovali Daňo – Sabol, pokutové hody: 2/2 – 7/4, vylúčenia 9 – 5, 1085 divákov. HK: Meluš, P. Králik – Greguš, J. Briatka, Melnyk 1, Sivák, Kopecký, Masaryk, Klačanský 7/1, Polakovič 8/2, Ivanytsia 1, M. Briatka, Cigáň 3/1, Jadroň, Slaninka 1, Žilinčík 1, tréner I. Pompoš.
Priebeh: 4:0, 6:1, 8:6, 10:6, 13:8, 14:9, 18:9, 19:10, 21:12, 25:15, 27:17, 30:19, 34:21, 37:22.

Ivan Pompoš (tréner): Vybuchli sme po všetkých stránkach. Po vyhranej pohárovej odvete proti Prešovu sme cestovali na východ dobré naladení, ale žiaľbohu, psychickú výhodu sme nevyužili, skôr presne naopak. Mrzí ma, že sme k zápasu pristúpili veľmi laxne a už som vyvodil aj patričné dôsledky. Verím, že takýto zápas sa už nebude opakovať. Prehra o pätnásť gólov je krutá, ale viac ma bolí prístup hráčov v tomto stretnutí. Z výsledku veľkú tragédiu nerobím, ale hráči si musia vstúpiť do svedomia a začať hrať s celým srdiečkom, inak sa budeme musieť s niektorými z nich rozlúčiť. Súper bol lepší, hral oveľa lepšie ako u nás a vyhral zaslúžene. Táto facka prišla vhod a verím, že nám našteluje na víťaznú vlnu.
Ostatné výsledky: Hlohovec – Nové Zámky 43:23.
1. Prešov 21 21 0 0 881:581 42
2. Hlohovec 21 19 0 2 713:500 38
3. Topoľčany 21 14 1 6 676:552 29
4. Košice 20 12 1 7 628:569 25
5. N. Zámky 21 10 3 8 592:641 23
6. ŠKP Bratislava 20 10 0 10 545:565 20
Ďalší program: 8. 2. (sobota) o 18.00 h: Topoľčany - Košice.