Utorok, 27. júl, 2021 | Meniny má BoženaKrížovkyKrížovky

Doma porazili Košice

Hádzanári o hladkej výhre rozhodli až po zmene strán.

Topoľčany vyhrali o deväť gólov.Topoľčany vyhrali o deväť gólov. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Košice 34:25 (15:16)
Topoľčancom na lavičke absentoval tréner Ivan Pompoš, ktorý si odpykával trest za vylúčenie v Považskej Bystrici. Domáci hádzanári vstúpili do zápasu rozpačito, Košice sa rýchlo ujali vedenia 0:2 a prvý gól strelil Masaryk až v 4. minúte – 1:2. Košice viedli v Topoľčanoch 1:3 aj 4:7. Topoľčany postupne začali sťahovať náskok hostí, v 24. minúte po rýchlej akcii vyrovnal Klačanský na 11:11. Hostia však odpovedali šnúrou troch gólov a opäť viedli – 11:14. Aj na tento náskok dokázali Topoľčany zareagovať a po premenenej sedmičke Polakoviča upravili domáci hádzanári na polčasových 15:16. Po zmene strán Košice odskočili na 15:17, ale už o dve minúty Polakovič vyrovnal na 17:17 a Topoľčany následne po prvýkrát do vedenia dostal Klačanský – 18:17. Topoľčany následne viedli o gól až do stavu 23:22, kedy v 46. minúte Valent zvýšil na 24:22 a za tretí dvojminútový trest uvidel červenú kartu hosťujúci tvorca hry Pekár. Topoľčany túto presilovku náležite využili, v bránke sa navyše chytil Meluš a Topoľčany do 53. minúty upravili ba 30:23. V záverečných minútach sa tak zápas už iba dohrával, Topoľčany doma zaslúžene vyhrali.
Rozhodovali Budzák – Záhradník, pokutové hody 4/4 – 2/1, vylúčenia 6 – 9, ČK: 60. Žilinčík (Topoľčany) – 46. Pekár (Košice) obaja za tri vylúčenia, 560 divákov. HK: Meluš, P. Králik – Greguš, J. Briatka, Valent 4, Sivák 1, Kopecký, Masaryk 2, Klačanský 10, Polakovič 6/4, Ivanytsia 2, M. Briatka 1, Cigáň 4, Jadroň, Slaninka 4, Žilinčík, tréner I. Pompoš.
Priebeh: 0:2, 1:3, 3:7, 7:10, 8:11, 11:11, 11:14, 15:16, 15:17, 18:17, 24:22, 30:23, 33:24, 34:25.

Slovo po zápase

Ivan Pompoš (tréner): Z našej strany to bol zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom polčase sme hrali dosť nervózne, urobili sme veľa technických chýb a zahodili veľa šancí. Druhý polčas bol už diametrálne odlišný, i keď sme sa nevyhli nejakým chybám. Druhé dejstvo sme vyhrali o desať gólov, čo o niečom svedčí. Chlapcom sa chcem poďakovať za výkon v druhom polčase, vyhrali sme stretnutie o deväť gólov, takže som spokojný.