Streda, 17. október, 2018 | Meniny má Hedviga

Pohár putoval do Zlatých Moraviec

Druhá februárová nedeľa sa v bánovskej športovej hale niesla v znamení futbalu.

Bánovce U11 obsadili druhé miesto.(Zdroj: ARCHÍV)

Halový futbalový turnaj prípraviek U11 nesúci meno po bývalom funkcionárovi Petrovi Mojtovi, s prívlastkom medzinárodný, privítal dovedna osem mužstiev. Okrem obhajcu minuloročného prvenstva GKS Tychy sa tu predstavili aj mladí futbalisti z ČSK Uherský Brod.
Zverenci Spartaka Bánovce pod taktovkou Pavla Kováča v základnej skupine obsadili bez straty bodu vedúcu priečku a po víťazstvách nad Tempom Partizánske 5:1 (Žákech 2, Hollý 2, Tretninár), ČSK Uherským Brodom gólom Mikulaja 1:0 a MFK Dubnicou nad Váhom 2:1 (Žákech, Hollý) sa kvalifikovali do semifinále. Aj v tomto, aj keď dosť nervóznom zápase dokázali spartakovci vyhrať, keď Žikla z priameho kopu rozvlnil sieť hostí a svojím gólom tak posunul domácich do finále. Finálový zápas proti PFA ViOn Zlaté Moravce bol z oboch strán veľmi vyrovnaný, a hoci hostia v posledných minútach stretnutia mohli rozhodnúť, domáci brankár niekoľkými bravúrnymi zákrokmi ich šance zmaril, a tak sme sa gólu v riadnom hracom čase nedočkali. Penaltový rozstrel však lepšie zvládol súper (1:2), a tak si víťazný pohár odniesli domov chlapci zo Zlatých Moraviec.
Okrem medailovej priečky naši chlapci získali ešte jedno ocenenie. Za najlepšieho hráča turnaja vyhlásili obrancu Jozefa Žiklu.
Chlapcom k úspechom srdečne gratulujeme!
Výsledky základných skupín: FK Spartak Bánovce n/B. – Tempo Partizánske 5:1 (Žákech 2, Hollý 2, Tretinár), FK Spartak Bánovce n/B. – ČSK Uherský Brod 1:0 (Mikulaj), FK Spartak Bánovce n/B. – MFK Dubnica n/Váhom 2:1 (Hollý, Žákech).
Vyraďovacia fáza: MFK Topvar Topoľčany – FK Spartak Bánovce n/B. 0:1 (Žikla).
Finále: FK Spartak Bánovce n/B. – PFA ViOn Zlaté Moravce 0:0, 1:2 na penalty (gól: Hollý).