Doma získali prvé body za výhru

Topoľčianski vodní pólisti doma porazili Žilinu, na Nováky už nestačili.

Topoľčany vyhrali nad Žilinou o dva góly.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Žilina 10:8 (2:1, 3:3, 3:1, 2:3)
Pólisti Topoľčian sa dočkali prvých bodov v Extralige, keď v domácom bazéne porazili Žilinu. Topoľčany v 2. minúte počas presilovky poslal do vedenia Aliu. Hostia rýchlo vyrovnali, ale Daňo opäť z presilovky vrátil domácim vedenie. Hostia opäť vyrovnali na 2:2 a po góle Rybnikára aj na 3:3. V 13. minúte šla Žilina dokonca do vedenia 3:4, ale Topoľčany dokázali otočiť skóre po góloch Štefanca, Laciku a Porubského na 6:4. Hostia ešte raz znížili na rozdiel gólu – 6:5, ale potom sa presadil dvakrát Daňo a Grman a bolo už 9:5. Na šiesty gól Žiliny odpovedal presilovkovým gólom Aliu -10:6. Hostia z pokutového hodu znížili na 10:7 a následne domáci neuspeli v troch vyložených šanciach. V poslednej sekunde tak Žilina upravila na konečných 10:8.
SC PIRANA: Šomšág – Daňo 3, Aliu 2, Rybnikár 1, Lacika 1, Štefanec 1, Grman 1, Porubský 1, Murčo, Michalides, Cabaj, tréner Miro Gogola.
Slovo po zápase: Miroslav Gogola (tréner): Na zápas so Žilinou sme sa zodpovedne pripravili a chalani zodpovedne pristúpili k tréningovým jednotkám. V rámci prípravy sme absolvovali medzinárodný turnaj v Poľsku. Boli sme odhodlaní vyhrať, čo sa nám aj podarilo. Vyzdvihol by som precíznu prácu v obrane, bojovnosť v útoku. Videli sme, že ak chalani dodržiavajú taktické pokyny, vieme zápasy vyhrať.
Topoľčany - Nováky 8:17 (3:6, 0:3, 1:5, 4:3)
Hostia boli v tomto zápase favoritom a potvrdzovali to už od úvodných minút, keď Nováky prvú štvrtinu vyhrali 3:6. Po druhej štvrtine viedli hostia dokonca už 3:9 a svoj náskok ešte dokázali zvýšiť na 4:14. Až v záverečnej štvrtine odohrali Topoľčany s hosťami vyrovnanú partiu. Nováky zaslúžene v Topoľčanoch vyhrali.
SC PIRANA: Šomšág, Porubský - Rybnikár 1, Daňo 2, Murčo, Cabaj, Michalides, Lacika 2, Antala, Aliu 2, Gažík, Grman 1, Porubský, tréner Miro Gogola.
Ostatné výsledky: Nováky – ČH Hornets Košice 10:5, Modrí Draci Košice – Slávia UK Bratislava 5:8.
1. Slávia UK Ba 8 8 0 0 0 109:52 24
2. Modrí Draci KE 7 5 0 0 2 88:37 15
3. Nováky 8 4 0 0 4 85:76 12
4. ČH Hornets KE 7 4 0 0 3 64:60 12
5. Žilina 7 1 0 0 6 43:85 3
6. Topoľčany 9 1 0 0 8 68:147 3
Ďalší program: 29. 3. (sobota): Modrí Draci Košice – Topoľčany.