Hokejisti na Dubnicu nestačili

Víťaz II. ligy z Dubnice vedie v baráži o I. ligu už 3:0 na zápasy.

Dubnicu od postupu delí už iba jedno víťazstvo.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Dubnica - Topoľčany 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Domáci začali náporom, ale Pánisovu strelu zblízka v 2. minúte pri presilovke a aj Brandisov blafák o dve minúty zneškodnil gólman Pravda. V 6. minúte Burzalova strela od modrej čiary prepadla brankárovi hostí pomedzi nohy do siete – 1:0. O chvíľu hrali hostia viac ako minútovú presilovku päť na tri, a keď na trestnej lavici sedel iba strelec gólu, po Račekovej prihrávke Káčer do Hálovho protipohybu vyrovnal. Hostia sa snažili aj o druhý gól, ku ktorému mal blízko v 16. minúte Gašparovič, no puk zadovkou v páde neumiestnil do odkrytej brány. V závere prvej tretiny domáci zvýšili aktivitu a Lezo v 18. minúte neuspel. O minútu ten istý hráč ušiel obrancovi, položil si brankára a zasunul puk po dlhej kľučke do siete – 2:1. Do druhej tretiny vstúpili hostia útočne, ale pokusy Káčera v 21. minúte a Račeka v 22. minúte chytil pozorný Hála. V 27. minúte zachytil Lezo zlú rozohrávku obrancov a bombou spomedzi kruhov trafil k žrdi – 3:1. O minútu sa Gašparovič rútil sám na Hálu, ktorý jeho tutovku zmaril. V 31. minúte v jeho lapačke skončila nebezpečná strela Káčera a v 38. minúte chytil dobrú strelu Trenčana. V tretej časti sa viac korčuľovalo, ako hral zaujímavý hokej. Pri vylúčení Chromého v 49. minúte Bezecný našiel voľného Tvrdoňa, ktorý zblízka usmernil puk k žŕdke – 4:1. Nádej pre hostí vykresal o dve minúty druhým gólom Káčer, ale ďalšie pokusy už veľmi nebezpečné neboli a Hála ich spoľahlivo pochytal. Na druhej strane zaujala strela Kluku tesne nad. V závere sa domáci ubránili presilovke a pripísali si tretiu výhru v sérii.
Góly: 19. a 27. Lezo, 6. Burzala, 49. Tvrdoň – 9. a 51. Káčer. Rozhodovali Novák – Valo, Vido, 1186 divákov, vylúčenia: 4:4, presilovky: 1:1, oslabenie: 0:0. HC: Pravda – Guričan, Belianský, Kutňanský, Ondruška, Grman, Chromý, Žitňanský, Dobrý, Gašparovič, Záhorský, Káčer, Raček, Rufati, Tvrdík, Bystričan, Trenčan, Laššo, F. Hudec, Szalay, tréner D. Saliji.