Hádzanári potrápili majstra

Topoľčany na domácej palubovke po bojovnom výkone prehrali o tri góly.

Topoľčany doma prehrali o tri góly.Topoľčany doma prehrali o tri góly. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany - Prešov 30:33 (18:21)
V búrlivej atmosfére sa hrala vynikajúca hádzaná v podaní oboch celkov. Vedenia 1:0 sa ujali hostia, ale po dvoch góloch Klačanského bol stav 2:1 pre Topoľčany. Prešov rýchlo otočil na 2:3 a ujal sa vedenia 3:5 a aj 4:7. Topoľčany ešte v 12. minúte znížili na 6:7, ale Prešov počas svojho oslabenia zvýšil vedenie už na 8:12. Topoľčany po presilovkových góloch M. Briatku a Valenta ešte znížili na 17:18, ale hostia do polčasu odskočili na 18:21. Po zmene strán Prešov viedol 19:22, no potom začali domáci hráči bojovať, zlepšili obranu a v bránke podal vynikajúci výkon Michal Meluš. V 37. minúte tak M. Briatka po skvelých zákrokoch Meluša vrátil Topoľčany do hry - 22:22. Následne M. Briatka mohol domácich poslať aj do vedenia, ale v úniku trafil iba hosťujúceho brankára Krupu. Hostia sa ujali vedenia 22:23, za domácich vyrovnal Cigáň a následne Slaninka trafil opäť hosťujúceho brankára. O minútu už Slaninka poslal domácich do vedenia 24:23, ale hostia po sérii nepresnosti otočili na 24:25. Za domácich vyrovnával Žilinčík a po ďalšom skvelom zákroku Meluša dáva Cigáň na 26:25. Prešov však opäť otočil na 26:27 a po vyrovnávajúcom góle Polakoviča na 27:27 hostia po dvoch rýchlych brejkoch otočili na 27:29. Topoľčany sa dokázali k súperovi priblížiť už iba na gól - 28:29. Prešov následne zvýšil na 28:30 a po zranení Meluša v poslednej dvojminútovke hostia odskočili na konečných 29:32. V závere ešte obe mužstva pridali po góle, z výhry sa tak tešili hostia, keď v posledných sekundách ešte Žilinčík zahodil sedemmetrový hod.
Rozhodovali Brunovský - Čanda, vylúčenia 3 - 6, pokutové hody: 4/3 - 1/1, 620 divákov. HK: Drápal, Meluš - Greguš 1, Valent 5, Sivák, Kopecký, Masaryk, Klačanský 4, Polakovič 8/2, Ivanytsia, M. Briatka 5, Cigáň 4, Hruščák, Jadroň, Žilinčík 2, Slaninka 1, tréner I. Pompoš.
PRIEBEH: 0:1, 2:1, 2:3, 3:5, 4:7, 6:7, 8:12, 15:18, 17:18, 18:21, 19:22, 22:22, 24:23, 24:25, 26:25, 26:27, 27:29, 29:31, 30:32, 30:33.

Povedali po zápase:

Ivan Pompoš (tréner): „V topoľčianskej hale sme mohli vidieť výborný zápas a vzhľadom na naše ligové pomery to bolo aj nadpriemerné stretnutie. Obe mužstva vložili do stretnutia srdiečko, bohužiaľ, ťahali sme za kratší koniec. Chalani sú u mňa víťazom, i keď prehra o tri góly mrzí, ale pred našimi hráčmi musím dať klobúk dole, pretože sme pred fantastickou kulisou a vynikajúcimi našimi divákmi ukázali, že vieme hrať aj proti takýmto silným súperom.“
Pavol Polakovič (najlepší strelec Topoľčian v zápase): „Prešov k nám prišiel nabudený, pretože už pred týmto zápasom sa stal víťazom základnej časti medzinárodnej SEHA ligy a postúpil do finálovej štvorky. Hostia mali chuť, behali po celý zápas a proti takému súperovi sa hrá len veľmi ťažko, pretože na každý post majú dvoch-troch vynikajúcich hráčov. My nemáme taký široký káder, no hrali sme až do konca. Najmä v druhom polčase sme dokázali vývoj otočiť, ale urobili sme aj viac technických chýb. Záver nám trošku ušiel, ubúdali nám sily, ale napriek tomu sme ukázali, čo v nás je. Odohrali sme veľmi dobré stretnutie.“
V Extralige teraz nasleduje dvojtýždňová prestávka, najbližšie sa Topoľčany predstavia na domácej palubovke proti Hlohovcu 12. apríla.