Piatok, 19. január, 2018 | Meniny má Drahomíra, Mário

Majstrovstvá Slovenska v karate

V predposledný marcový víkend sa Žilina stala dejiskom vrcholného podujatia v karate - Majstrovstiev Slovenskej republiky v karate seniorov.

Karate klub Kumade Topoľčany.(Zdroj: ARCHÍV KLUBU)

Súčasťou podujatia bolo aj paralelné prebiehanie kategórií Akademických majstrovstiev Slovenska a majstrovstiev Slovenska družstiev seniorov. Na turnaji štartovalo približne 150 pretekárov z 39 klubov celého Slovenska. Topoľčianske karate malo zastúpenie v podobe pretekárov Karate klubu KUMADE Topoľčany - Petrásšková, Barányi, Gažík, Čepko, Kováčik a Chabroň. V seniorskej kategórii kata kumaďáci nemali svoje zastúpenie. V kumite ženy do 55 kg na akademických MSR získala 3. miesto Lívia Petrásšková. Akademickým strieborným vicemajstrom Slovenska v kumite muži do 84 kg sa stal Miroslav Čepko, ktorému zisk zlatej medaily ušiel v posledných sekundách zápasu, keď ho za priaznivého stavu 5:2 rozhodcovia diskvalifikovali. V seniorskej kategórii do 84 kg Čepko obsadil 5. miesto. V kategórii muži do 67 kg Martin Gažík neudržal víťazné skóre o tretie miesto a získal tak 5. miesto. Milan Barányi medzi mužmi do 75 kg najskôr nestačil na favorita z Rapidu BA, no v bojoch o tretie miesto zmietol svojho súpera vysoko 9:1. Pavol Kováčik v kategórii do 75 kg obsadil 5. miesto a Dušan Chabroň v najťažšej kategórii nad 84 kg obsadil 7. miesto. Martin Gažík nastúpil v kategórii družstiev za DRAP Partizánske, ktoré nakoniec obsadilo 5. miesto. Kumade družstvo tvorili: Barányi, Čepko, Kováčik a Chabroň. V prvom zápase vyradili kumaďáci favorizovaný Rapid BA v pomere 2:1, v druhom kole podľahli kvalitnému tímu z CMK BB 0:2, v bojoch o bronzové medaily nastúpili do prvých duelov naši medailisti z jednotlivcov, ktorí potvrdili svoju dobrú formu na turnaji a vyradili súperov z SHIHAN PP v pomere 2:0 a získali tak bronzovú priečku.

Slovo trénera:

Na turnaji štartovali za náš klub moji aktuálni pretekári Petrásšková, Gažík a Barányi. Traja moji bývalí pretekári Čepko, Kováčik a Chabroň prijali ponuku pripraviť sa na turnaj a po rokoch si vyskúšať znovu príchuť karate turnaja. Hlavným cieľom tejto ponuky bolo zloženie seniorského družstva, a samozrejme myšlienky, na medailový úspech. Všetci členovia družstva sa postavili k tejto úlohe zodpovedne a poctivo plnili taktické pokyny, čo nám v konečnom hodnotení prinieslo želaný úspech seniorského tímu. Vyzdvihnúť musím hlavne Čepka, ktorý absolvoval sedem trojminútových zápasov a Barányiho, ktorý mal ich mal 5. Všetkým medailistom ďakujem za skvele odvedenú prácu, som na nich patrične hrdý a teším sa na ďalšie podobné turnaje.