Hlohovec si odviezol oba body

Topoľčianski hádzanári nezvládli záver proti vicemajstrovi.

Topoľčany doma prehrali o tri góly.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Hlohovec 33:36 (20:19)
Vo vynikajúcej atmosfére videli diváci kvalitnú hádzanú v podaní oboch celkov. Hosťujúci Hlohovec sa rýchlo ujal vedenia 0:2, no Valent v 5. minúte vyrovnal na 3:3. Hosťom sa podarilo odskočiť na 4:6, ale Topoľčany opäť dvojgólové manko rýchlo zmazali - 6:6 a dokonca Sivák v 10. minúte poslal domácich po prvýkrát do vedenia - 8:7. V 12. minúte M. Briatka navýšil vedenie domácich už na 10:8, ale hostia v priebehu troch minút otočili na 10:11. Do 22. minúty Hlohovec odskočil už na 13:16, ale v 25. minúte sa opäť začínalo prakticky od začiatku, keď Cigáň vyrovnal na 17:17. Záver prvého polčasu lepšie zvládli domáci, ktorí odchádzali do kabín za stavu 20:19. V druhom polčase domáci zvýšili na 22:20 a dvojgólový náskok si Topoľčany udržiavali do stavu 23:21. Hostia následne nielen vyrovnali, ale po dvoch góloch Zaťka zo sedmičiek a Miženka bol stav 24:27. Na domácej strane zachytal Drápal a po sedmičke Polakoviča a dvoch góloch Valenta bolo zrazu 27:27. V 45. minúte Klačanský poslal Topoľčany do vedenia 29:28, ale hostia pri presilovke otočili tromi gólmi na 29:31. V 50. minúte domáci ešte Klačanským opäť vyrovnali na 31:31, ale potom po oddychovom čase hostí upravil Hlohovec na 31:34. Na tento náskok Topoľčany už nedokázali odpovedať, keď veľké šance mali najmä pri presilovke šiestich proti štyroch, ale Žilinčíka i Siváka vychytal Žernovič, premenená sedmička Polakoviča tak znamenala len zníženie na 32:34. V závere hostia upravili na 32:36 a posledné slovo v zápase mal domáci Klačanský - 33:36. Topoľčany tak v poslednom domácom zápase v nadstavbovej časti prehrali. Už teraz je však isté, že semifinálové stretnutia proti tomuto súperovi budú mať patričný náboj. Škvrnou stretnutia bol iba slabý výkon rozhodcovskej dvojice.
Rozhodovali Cipov - Klus, vylúčenia 4 - 5, pokutové hody 3/2 - 5/5, 680 divákov. HK: Drápal, P. Králik - Greguš, Valent 8, Sivák 3, Kopecký, Masaryk 3, Klačanský 3, Polakovič 4/2, Ivanytsia 1, M. Briatka 4, Cigáň 2, Hruščák 1, Jadroň, Slaninka 4, Žilinčík, tréner I. Pompoš.
Priebeh: 0:2, 3:3, 4:6, 6:6, 8:7, 10:8, 10:11, 12:14, 13:16, 17:17, 20:19, 22:20, 23:23, 24:27, 27:27, 29:28, 30:31, 31:34, 32:36, 33:36.

Ivan Pompoš (tréner): Diváci mohli byť svedkami dobrého a na naše pomery až nadpriemerného zápasu. Škoda záveru, ktorý lepšie zvládli hostia. Mrzia ma najmä naše nepremenené šance, na čo sme opäť doplatili. Keby sme premenili v závere svoje príležitosti, tak výsledok mohol byť opačný.
Ľubomír Drápal (brankár Topoľčian): Odohrali sme dramatický zápas, ktorý sa rozhodol až v samotnom závere. Takéto zápasy s Hlohovcom nás teraz budú čakať v semifinále a rozhodovať budú jedna, či dve chyby. Kto ich nespraví, ten vyhrá. Presne sa to ukázalo už aj v tomto stretnutí. Zápas bol vyrovnaný, dopustili sme sa však v závere dvoch - troch chýb a súper dotiahol zápas do víťazného konca.
Ostatné výsledky: N. Zámky – ŠKP Bratislava 25:24. Dohrávka: Hlohovec – Prešov 25:31.
1. Prešov 29 29 0 0 1184:786 58
2. Hlohovec 29 25 0 4 972:723 50
3. Topoľčany 29 19 1 9 929:778 39
4. Košice 29 15 1 13 872:856 31
5. N. Zámky 29 12 3 14 792:886 27
6. ŠKP Bratislava 29 11 0 18 759:852 22
Ďalší program: 17. 4. (štvrtok) o 18.00 h: ŠKP Bratislava – Topoľčany.