Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Futbalisti doma s prehľadom vyhrali

Hostia z Piešťan si odviezli šesťgólovú nádielku.

Topoľčany doma strelili až šesť gólov.Topoľčany doma strelili až šesť gólov. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Piešťany 6:0 (4:0)
Zápas bol na programe už v piatok, pretože obranný pilier Martin Oršula sa v sobotu žení. Od úvodu domáci dominovali, v 2. minúte nebezpečne vypálil Kšinant. O tri minúty po rohovom kope prišiel center Zehera, ktorý si do vlastnej siete nechytateľne usmernil Tanáč – 1:0. Domácich gól nakopol a tlačili sa dopredu. V 14. minúte hosťujúci brankár Székely neudržal loptu po rohovom kope a Líška zblízka dorazil na 2:0. O tri minúty prešiel Zeher cez troch obrancov hostí a skvelú individuálnu akciu zakončil tretím domácim gólom. Topoľčany dominovali v prvom polčase, šance Líšku, Kšinanta, či Šlosára zneškodnil dobrými zákrokmi brankár hostí. V 32. minúte domáci kopali štandardku a Baláž obstrelom múru zvýšil už na polčasových 4:0. Po zmene strán tempo hry upadlo. Topoľčany držali loptu na kopačkách, v 57. minúte Baláž triafa do tyče. O minútu sa do vzduchu zavesil mladý obranca Rusňák, ktorý v zápase nahradil práve vykartovaného Martina Oršulu, ale jeho hlavička skončila na tyči. V 66. minúte Baláž triafa brvno, no o dve minúty už Švajlen po peknej akcii útoku zvyšuje na 5:0. V závere ešte Zeher v dobrej šanci prenechal loptu Královičovi, ktorý upravil na konečných 6:0. Hostia môžu ďakovať brankárovi i šťastiu, že v Topoľčanoch inkasovali iba šesť gólov. Pohodový zápas poznačil iba zákrok Kotulu na Líšku, z ktorého si domáci stredopoliar odniesol prasknutý členok.
Góly: 5. vlastný (Tanáč), 14. Líška, 17. Zeher, 32. Baláž, 68. Švajlen, 83. Královič. Rozhodoval Cifrík, ŽK: Rusňák – Kotula, Stolárik, 338 divákov. MFK: Furka – Miroslav Oršula, Rusňák, Baláž, Grman – Švajlen, Kučera (25. Královič), Šlosár, Kšinant (62. Rybanský) – Líška (62. Jančovič), Zeher, tréner J. Mikloška. PFK: Székely – Tanáč, Glos, Hazda, Kotula, Stolárik, Hrnčiar, Šúst, Jankech (58. Bernát), Rusnák, Fajdin, tréner J. Glos.