V semifinále zatiaľ vyhrávajú iba domáci.

Topoľčany prehrali až o desať gólov.(Zdroj: ARCHÍV JARO ŠUPA)

3.ZÁPAS

Hlohovec - Topoľčany 31:21 (16:10)
Domáci po víťazstve sa ujali vedenia v sérii 2:1. Aj tento duel sa odohral vo fantastickej atmosfére, keď do hlohoveckej haly si našlo cestu až 1 500 priaznivcov hádzanej. Topoľčany vyhrávali v bojovnom a miestami veľmi tvrdom zápase iba v úvode 1:0 a 2:1. Následne domáci otočili vývoj zápasu vo svoj prospech a hoci ešte Valent znížil na 4:3, už v 14. minúte vyhrával Hlohovec 8:4. Do polčasu si domáci vypracovali už sľubný šesťgólový náskok - 16:10. Ešte v úvodnom dejstve zápas nedohrali pre červené karty domáci Ivanov a hosťujúci Polakovič. V druhom polčase začali lepšie hosťujúci hráči, ktorí sériou troch gólov znížili na 17:13 a aj 18:14. Topoľčany ale následne takmer štyri minúty nedokázali skórovať a domáci favorit odskočil na desaťgólový rozdiel - 26:16. Topoľčany ešte raz zdramatizovali zápas, keď znížili na 26:20, ale to bolo z ich strany všetko. Domáci v závere definitívne zlomili odpor hostí a dotiahli zápas do víťazného konca. V Hlohovci sa hrala tvrdá a miestami až premotivovaná hádzaná, na oboch stranách bolo udelených až 23 dvojminútových trestov. Topoľčany síce v sérii prehrávajú 1:2, no už v stredu môžu na domácej palubovke opäť stav série vyrovnať. Topoľčiansky fanklub ďakuje prezidentovi klubu Alexandrovi Mallovi za zabezpečenie autobusu na prvý a aj tretí zápas do Hlohovca.
Rozhodovali Mandák - Rudinský, vylúčenia 11 - 12, ČK: 29. Ivanov (Hlohovec) - 29. Polakovič (Topoľčany), pokutové hody: 6/3 - 7/6, 1500 divákov. HK: Drápal, Meluš - Valent 1, Sivák 2, Masaryk, Šupčík, Klačanský 1, Polakovič 3/2, Ivanytsia, M. Briatka 1, Cigáň 4, Hruščák 3/1, Jadroň 2, Slaninka, Donoso, Žilinčík 4/3, tréner I. Pompoš.

Ivan Pompoš (tréner): Súperovi musím poblahoželať k víťazstvu, pretože zaslúžene doma vyhral. Hlohovec bol lepší počas celého stretnutia. My sme sa snažili, ale ani z ďaleka to nebol taký výkon ako pred domácimi divákmi. Doplatili sme na našu nedisciplinovasť a zápas sme odohrali tak, ako sme odohrali. Súper vedie v sérii 2:1, ale pre nás ešte nič nie je stratené. Od postupu do finále nás stále delia dva zápasy.
Druhý výsledok semifinále: Prešov - Košice 46:30 - konečný stav série 3:0, Prešov postupuje do finále.
Ďalší program (semifinále play-off – hrá sa na tri víťazne zápasy: 7. 5. (streda) o 18.00 h: Topoľčany – Hlohovec.